جهت خرید اپل آیدی تحویل فوری کلیک کنید

نحوه ایجاد پلی لیست در اپل موزیک و اشتراک گذاری آن

امتیاز 5 از 5 از بین 4 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهسا نوعی مهسا نوعی / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 5 دقیقه نظرات کاربران
اگر قصد ایجاد پلی لیست در اپل موزیک را دارید، می توانید از راهنمایی که در ادامه در اختیارتان قرار می دهیم برای انجام این کار استفاده کنید.
پلی لیست (Playlist) در اپل موزیک یک مجموعه از قطعات موسیقی است که توسط کاربران یا همانگونه که نامشان نیز نشان می‌دهد، لیستی از قطعات موسیقی را در بر می‌گیرد. این لیست‌ها می‌توانند توسط خود کاربر ساخته شده و نامگذاری شده یا از طرف اپل موزیک تهیه شده باشند.
پلی لیست‌ها اغلب بر اساس سلیقه یا موضوع خاصی طراحی می‌شوند. ممکن است یک پلی لیست موسیقی را برای یک سبک موسیقی خاص مانند پاپ، راک یا جاز ایجاد کرد یا به عنوان مثال، پلی لیستی برای یک هنرمند موسیقی مشهور یا یک دهه خاص تولید کرد.
با ایجاد پلی لیست، کاربران می‌توانند قطعات مورد علاقه خود را در یک جا گردآوری کنند و به راحتی آنها را پخش کنند. علاوه بر این در اپل موزیک، پلی لیست‌های تهیه شده توسط اپل و همچنین لیست‌های معروفی که توسط هنرمندان یا منابع موسیقی ایجاد شده‌اند نیز در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.
استفاده از پلی لیست‌ها در اپل موزیک امکاناتی مانند میکس موسیقی، پخش پیوسته، به اشتراک گذاری با دوستان و توصیه پلی لیست‌های مشابه را فراهم می‌کند. این ویژگی‌ها باعث شده است که پلی لیست‌ها در جامعه موسیقی عموماً مورد استقبال قرار گیرند و به عنوان روشی محبوب برای گوش دادن به موسیقی در اپل موزیک استفاده شوند.

کاربردهای اشتراک گذاری پلی لیست در اپل موزیک

اشتراک‌گذاری پلی لیست در اپل موزیک دارای کاربردهای متنوعی است که به کاربران امکان می‌دهد ارتباط و تعامل بیشتری با دیگران داشته باشند و تجربه‌ی موسیقی را با دیگران به اشتراک بگذارند. برخی از کاربردهای اشتراک‌گذاری پلی لیست در اپل موزیک عبارتند از:
 1. به اشتراک گذاری با دوستان: می‌توانید پلی لیست‌های خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا آن‌ها نیز بتوانند از موسیقی‌های شما لذت ببرند و نظرات و پیشنهادات خود را با شما در مورد موسیقی به اشتراک بگذارند.
 2. اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی: می‌توانید پلی لیست‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر و اینستاگرام به اشتراک بگذارید تا دیگران بتوانند پلی لیست شما را مشاهده و به آن دسترسی پیدا کنند.
 3. همکاری و تعامل با دیگران: با اشتراک گذاری پلی لیست‌ها، می‌توانید با دوستان و همکاران خود در یک پروژه موسیقی یا تهیه پلی لیست مشترک همکاری کنید. هر کس می‌تواند موسیقی را اضافه و حذف کند و پلی لیست را بهبود بخشد.
 4. کشف پلی لیست‌های دیگران: با اشتراک گذاری پلی لیست خود، می‌توانید پلی لیست‌های دیگران را کشف کنید و از سلیقه موسیقی‌شان استفاده کنید. این به شما امکان می‌دهد تا موسیقی جدیدی کشف کنید و به دنیای موسیقی دیگران نیز نگاهی داشته باشید.
به طور کلی، اشتراک‌گذاری پلی لیست‌ها در اپل موزیک به شما امکان می‌دهد تا با دیگران در ارتباط باشید، تجربه موسیقی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از موسیقی دیگران نیز بهره‌برداری کنید. این ویژگی باعث می شود که سبک موسیقی مد نظر خود را همواره و روی تمامی دیوایس ها به همراه داشته باشید و موضوع کلیدی و مهم مانایی آن روی دیوایس و اپل آیدی شما خواهد بود که می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.
مقاله پیشنهادی: نحوه دانلود و اضافه کردن اهنگ های اپل موزیک به لایبرری

نحوه ایجاد پلی لیست اپل موزیک

پلی لیست در اپل موزیک به عنوان قابلیتی در نرم افزار و اپلیکیشن پخش موزیک اختصاصی شرکت اپل یک ویژگی مهم است که به شما امکان می‌دهد موزیک‌ها را به صورت سازماندهی شده و مطابق با سلیقه‌ خود گروه‌بندی کنید. کاربرد پلی لیست‌ها در اپل موزیک شامل موارد زیر است:
پلی لیست در اپل موزیک یک ابزار قدرتمند است که به شما امکان می‌دهد موسیقی را سفارشی کرده و به سادگی به آن دسترسی داشته باشید. در ادامه در مورد نحوه ایجاد پلی لیست در اپل موزیک نسخه اندروید و ios اطلاعات کلیدی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

نحوه ایجاد پلی لیست اپل موزیک در ایفون

برای ایجاد پلی لیست در اپل موزیک به طور معمول بر روی دستگاه ایفون خود، می‌توانید طبق مراحل زیر عمل کنید:
 افزودن موزیک به پلی لیست: برای افزودن قطعات موسیقی به پلی لیست، می‌توانید از دو روش استفاده کنید:
- روش ۱: به صفحه موردنظر بروید (مانند آلبوم‌ها، هنرمندان، آهنگ‌ها و غیره) و روی دکمه سه نقطه (…) که در کنار هر قطعه قرار دارد، کلیک کنید. سپس از منوی باز شده، گزینه "Add to Playlist" یا "به پلی لیست اضافه کنید" را انتخاب کرده و پلی لیست موردنظر خود را انتخاب کنید.
- روش ۲: روی قطعه موردنظر خود نگه دارید و آن را با انگشت خود به سمت پلی لیست موردنظر بکشید و سپس انگشت خود را رها کنید تا قطعه به پلی لیست اضافه شود.
با اتمام این مراحل، پلی لیست شما با موزیک‌های انتخابی شما ایجاد شده و می‌توانید آن را در هر زمان پخش کنید.
نحوه ایجاد پلی لیست اپل موزیک در اندروید
برای ایجاد پلی لیست در اپل موزیک بر روی دستگاه اندروید خود، می‌توانید طبق مراحل زیر عمل پیش بروید:

مقاله پیشنهادی: نحوه استفاده از اپل موزیک در اندروید

نحوه اشتراک گذاری پلی لیست اپل موزیک

در صورتی که قصد اشتراک گذاری پلی لیست اپل موزیک روی دیوایس های مختلف برای اشتراک‌گذاری پلی لیست در اپل موزیک، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

اشتراک گذاری لینک پلی لیست

 1. باز کردن پلی لیست: ابتدا پلی لیست موردنظر خود را در اپل موزیک باز کنید.
 2. انتخاب گزینه اشتراک گذاری: روی دکمه سه نقطه (…) در بالای صفحه پلی لیست کلیک کنید.
 3.  انتخاب گزینه "اشتراک گذاری پلی لیست": از منوی باز شده، گزینه "اشتراک گذاری پلی لیست" یا "Share Playlist" را انتخاب کنید.
 4. انتخاب روش اشتراک گذاری: می‌توانید از روش‌های مختلف اشتراک گذاری استفاده کنید، مانند ارسال لینک به ایمیل، پیامک، شبکه‌های اجتماعی و غیره. انتخاب کنید که با کدام روش می‌خواهید پلی لیست را به اشتراک بگذارید.
 5. ارسال لینک: براساس روش اشتراک گذاری انتخاب شده، لینک پلی لیست را به مخاطبان خود ارسال کنید تا بتوانند پلی لیست را مشاهده و پخش کنند.

اشتراک گذاری پلی لیست با دوستان در اپل موزیک

 1. باز کردن پلی لیست: پلی لیست موردنظر خود را در اپل موزیک باز کنید.
 2.  انتخاب گزینه اشتراک گذاری: روی دکمه سه نقطه (…) در بالای صفحه پلی لیست کلیک کنید.
 3.  انتخاب گزینه "اشتراک گذاری با دوستان": از منوی باز شده، گزینه "اشتراک گذاری با دوستان" یا "Share with Friends" را انتخاب کنید.
 4. انتخاب دوستان: از لیست دوستان خود، کسانی که می‌خواهید پلی لیست را با آن‌ها به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید.
 5.  ارسال درخواست اشتراک: برای ارسال درخواست اشتراک به دوستانتان، روی دکمه "ارسال" یا "Send" کلیک کنید. دوستان شما سپس درخواست اشتراک را دریافت خواهند کرد و می‌توانند پلی لیست را مشاهده و پخش کنند.

با این روش‌ها، می‌توانید پلی لیست خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و به اشتراک گذاشته شده توسط دیگران نیز دسترسی داشته باشید.

آیا اپل موزیک رایگان است؟

خیر، اپل موزیک یک سرویس پرداختی است. برای استفاده از خدمات اپل موزیک، کاربران نیاز به اشتراک و پرداخت هزینه ماهانه یا سالیانه دارند. هزینه اشتراک اپل موزیک ممکن است بر اساس قیمت و منطقه محل اقامت شما متغیر باشد. با اشتراک در اپل موزیک، شما به تمامی قابلیت‌ها و محتوای موجود در سرویس دسترسی خواهید داشت، از جمله پخش آنلاین موسیقی، دانلود آفلاین، پلی لیست‌های شخصی و موارد دیگر.
همچنین، اپل موزیک ارائه‌دهنده Playlist دوره Playlist آزمایشی رایگان است که به کاربران جدید اجازه می‌دهد سرویس را برای مدت مشخصی به صورت رایگان تجربه کنند. اما پس از اتمام دورهPlaylist آزمایشی، برای استفاده دائمی از اپل موزیک نیاز به پرداخت هزینه‌های مشترک شده است.
مقاله پیشنهادی: تفاوت اشتراک های اپل موزیک

سخن پایانی و جمع بندی
اپل موزیک یک سرویس پخش موسیقی پرطرفدار و قدرتمند است که توسط شرکت اپل ارائه می‌شود. این سرویس امکان دسترسی به میلیون‌ها ترک و آلبوم موسیقی را از طریق اینترنت به کاربران می‌دهد. با اپل موزیک، کاربران می‌توانند موسیقی را به صورت استریمینگ آنلاین گوش کنند و یا آن‌ها را برای پخش آفلاین در دستگاه‌های مختلف خود دانلود کنند.
علاوه بر پخش موسیقی، اپل موزیک قابلیت‌های دیگری را نیز به کاربران ارائه می‌دهد. از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به ایجاد پلی لیست‌های شخصی، پیشنهاد‌های موسیقی بر اساس سلیقه کاربران، پخش رادیویی با موضوعات مختلف و توصیه هنرمندان برجسته اشاره کرد. همچنین، اپل موزیک از قابلیت‌های همگام‌سازی با سایر دستگاه‌های اپل مانند آیفون، آیپد و مک‌بوک پشتیبانی می‌کند.
با استفاده از رابط کاربری ساده و کاربرپسند اپل موزیک، کاربران می‌توانند به راحتی به موسیقی دسترسی پیدا کنند و تجربه‌ی گوش دادن به موسیقی را به صورت شخصی و سفارشی تجربه کنند. با توجه به کیفیت صدا، مجموعه‌ی گسترده‌ای از آهنگ‌ها و امکانات ارائه شده، اپل موزیک یکی از برترین و مورد علاقه‌ترین سرویس‌های پخش موسیقی در دنیاست و به کاربران امکان می‌دهد بهترین تجربه موسیقی را برای خود به ارمغان بیاورید.


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید