جهت خرید اپل ایدی فوری و عمده کلیک کنید

نحوه فعال کردن قابلیت Low Power Mode

امتیاز 5 از 5 از بین 6 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
عطیه مشهدی عطیه مشهدی / نویسنده ارشد آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 5 دقیقه نظرات کاربران
یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که در گوشی‌های آیفون وجود دارد، نحوه فعال کردن قابلیت low power mode یا همان حالت کم مصرف است، این قابلیت در زمانی که شارژ باتری کم است، قابل استفاده می‌باشد. روش‌های زیادی برای استفاده از این ویژگی low power mode وجود دارد که بهتر است با آن‌ها آشنا شوید.
شاید تصور کنید که استفاده از این قابلیت فایده‌ای ندارد و فعال یا غیرفعال بودن آن، نقشی در عملکرد سیستم تلفن هوشمند نخواهد داشت. ولی این کاملا برعکس است. چرا که اگر این قابلیت تاثیری در بهبود عملکرد تلفن همراه در زمان کم بودن شارژ باتری نداشت، هرگز تولید کننده و برنامه‌ریز حرفه‌ای این گوشی، از این قابلیت در آن بهره نمی‌برد.

آشنایی با قابلیت Low Power Mode

قابلیت Low Power Mode چیست؟

سوال اولی که در زمان استفاده از قابلیت low power mode به ذهن کاربران می‌رسد، این است که اصلا این ویژگی به چه معناست و چه کاری انجام می‌دهد؟ قبل از آنکه برای فعال کردن این قابلیت اقدام کنید، بهتر است با عملکرد آن و محدودیت‌هایی که به وسیله آن ایجاد می‌شود آشنا شوید. لازم به ذکر است که همه کاربران آیفون حتما بارها شاهد این موضوع بودند که با کاهش مصرف باتری، سرویس‌هایی نظیر Siri برای دستیار صوتی آیفون و آیپد غیر‎‌فعال می‌شوند و امکان استفاده از آن‌ها وجود نخواهد داشت!
همچنین در این صورت نوسازی اپ‌ها نیز غیر فعال شده و باز می‌ایستند. به این ترتیب اگر پیامی دریافت کنید، قطعا دیرتر متوجه آن خواهید شد. تمام محدودیت‌های ایجاد شده، به دلیل کم شدن فعالیت پردازنده، مودم مخابرات و وای‌فای است که رخ می‌دهد؛ با این وجود، گوشی‌های آیفون دارای عملکردی هستند که زمانی که باتری به 20 درصد می‌رسد، به صورت خودکار حالت کم مصرف یا همان Low Power Mode را فعال می کند. برای این کار می‌توانید به صورت دستی نیز اقدام کنید که نیاز به مراجعه به بخش تنظیمات است. 
تقریبا حالت فعال کردن این گزینه در گوشی‌های آیفون، آیپد و مک بوک یکسان است و به راحتی می‌توانید با آن‌ها آشنا شوید. ولی لازم است ابتدا به صورت گام به گام مراحل فعال کردن این گزینه را فرا بگیرید تا با مشکل رو به رو نشوید. به این صورت می‌توانید استفاده بهینه و سودمندی از این قابلیت در تلفن همراه خود داشته باشید. 

قابلیت Low Power Mode چیست؟

چگونه حالت Low Power را در آیفون، آیپد و مک بوک فعال کنیم؟

لازم به ذکر است که نحوه فعال کردن این قابلیت در آیفون، آیپد و مک بوک تقریبا یکسان است و نیازی نیست که شما آموزش و مراحل خاصی را در هر یک از آن‌ها پشت سر بگذارید. این آموزش بسیار ساده و راحت است و به آسانی می‌توانید آن را انجام دهید. همانطور که در بالا ذکر شد، باید برای این کار به سراغ بخش تنظیمات یا Setting آیفون، آیپد و یا مک بوک برویم. 
به این صورت زمانی که به بخش تنظیمات رفتید، با گزینه‌های زیادی رو به رو خواهید شد که نیاز است، صفحه را کمی به سمت پایین اسکرول کرده و به روی آیکون Battery کلیک کنید. با کلیک به روی این گزینه، قطعا گزینه های دیگری برای شما فعال خواهد شد که می‌توانید به وضوح در بالای صفحه، low power mode را مشاهده کنید. به این صورت به روی گزینه سبز کنار آن کلیک کرده و آن را فعال کنید؛ همچنین به همین طریق می‌توانید برای غیر فعال کردن این قابلیت اقدام کنید. 

نحوه فعال کردن حالت Low Power در آیفون، آیپد و مک بوک

نحوه فعال کردن حالت Low Power در آیفون و آیپد

به طور کلی مراحل فعال کردن این گزینه در گوشی‌های اپل یکسان است. به این منظور، با توجه به روشی که در بالا ذکر شد، می‌توانید در آیفون و آیپد از یک روش سریع‌تر برای فعال کردن این گزینه استفاده کنید که نیازی نباشد هر دفعه به بخش تنظیمات رجوع کنید. پس لازم است بدانید که همه شما به قابلیت‌ها و عملکرد عالی کنترل سنتر یا Control center در گوشی‌های هوشمند اپل واقف هستید. بدون شک همه شما تمام دسترسی‌های سریع خود را در این بخش قرار داده‌اید تا بتوانید به راحتی از آن‌ها استفاده کنید.
یکی از قابلیت‌هایی که می‌توانید در این بخش داشته باشید و از آن استفاده کنید، حالت کم مصرف است؛ نکته مهمی که در این بخش وجود دارد، نحوه باز کردن کنترل سنتر می‌باشد. همانطور که می‌دانید، برای گوشی‌های آیفون 10 و نسخه‌های بعدی آیفون و آیپدهایی که دارای سیستم عامل iOS 12 به بعد هستند، برای باز کردن این گزینه باید انگشت خود را از گوشه بالا و راست صفحه به سمت پایین بکشید تا صفحه برای شما باز شود. به این منظور کنترل سنتر، در آیفون 10 و نسخه‌های قبل از آن، از پایین صفحه باز می‌شود.

چگونگی فعال کردن حالت Low Power در آیفون و آیپد

نحوه فعال کردن سریع قابلیت Low power در آیفون و آیپد

شاید در ابتدا ببینید که به صورت پیش‌فرض آیکون فعال یا غیر فعال کردن حالت کم مصرف در پنل شما وجود ندارد. از آنجایی که کنترل سنتر یک بخش شخصی‌سازی شده در تلفن‌های آیفون و آیپد است، باید یکبار برای همیشه این گزینه را به پنل خود اضافه کنید. برای این کار، وارد بخش تنظیمات شده و با اسکرول کردن صفحه به پایین، گزینه کنترل سنتر را انتخاب کنید. 
با باز کردن این آیتم، آیکن های موجود که می‌توانید به پنل خود اضافه کنید، برای شما به نمایش گذاشته می شوند. بنابراین با اسکرول صفحه به پایین، بر روی گزینه + کنار low power mode ضربه بزنید. به این ترتیب این قابلیت به کنترل سنتر شما اضافه می‌شود. همچنین از این روش می‌توانید سایر آیکون‌های دلخواه را به کنترل سنتر خود اضافه و یا کم کنید. برای این کار می‌توانید به روش درگ و یا دراپ گرفتن و رها کردن عمل کنید. بنابراین انگشت خود را به روی آیکون دستگیره که به صورت سه خط است، قرار داده و به بالا یا پایین حرکت دهید. به این صورت گزینه مورد نظر در جایگاه بالاتر قرار می‌گیرد.
در این زمان می‌توانید اپلیکیشن تنظیمات را ببندید و به صفحه اصلی بازگردید. اکنون می‌توانید با توجه به روش‌های ذکر شده در هر تلفن، کنترل سنتر خود را باز کنید. در اینجا شاهد آیکون فعال و غیر فعال کردن کم مصرف هستید که به راحتی و با سرعت می‌توانید در صورت دلخواه و به صورت دستی از آن استفاده کنید و دیگر نیاز نباشد هر زمان مراحل سخت ورود به تنظیمات را پشت سر بگذارید. بهتر است بدانید که با فعال کردن این گزینه، رنگ پس زمینه آن روشن و با غیر فعال کردن، رنگ پس زمینه تاریک خواهد شد. 

فعال کردن سریع قابلیت Low power در آیفون و آیپد

نحوه فعال کردن حالت Low Power در مک بوک

استفاده از حالت کم مصرف یا همان low power یک انتخاب عالی برای صرفه جویی در مصرف باتری می باشد. در واقع این قابلیت با سیستم عامل iOS 9 توسط اپل معرفی شد که به کاربران این امکان را می‌دهد تا عمر باتری خود را افزایش دهند. به این صورت زمان عمر باتری به تاخیر می‌افتد. با وجود آنکه آیفون، آیپد و مک بوک از نظر عملکرد یکسان هستند، باز هم با کمی تغییرات در برخی از نسخه‌های مک بوک همراه هستیم که بهتر است با یکی از آن‌ها یعنی نحوه فعال کردن قابلیت low power mode آشنا شوید.
برای شروع ابتدا باید وارد قسمت System Preferences در مک بوک خود شویدو به روی لوگوی اپل خود در منوی بار ضربه بزنید. سپس در پنل اصلی گزینه باتری را  انتخاب کرده و در نوار کناری به روی باتری کلیک کنید. در اینجا گزینه کم مصرف را مشاهده می کنید که می‌توانید به روی آن ضربه بزنید و تیک آن را فعال کنید. لازم به ذکر است که مراحل گفته شده، در مواقعی فعال خواهند شد که فقط در آن‌ها از نیروی خود باتری دستگاه استفاده شود و زمانی که دستگاه به شارژ و پریز برق متصل نیست؛ به همین دلیل است که حالت Low Power را در دستگاه هایی مانند آی مک یا مینی مک مشاهده نمی‌کنید. همچنین افرادی که از مک بوک استفاده می‌کنند، می‌توانند در صورت اتصال به شارژر نیز از حالت Low Power بهره‌ ببرند و استفاده کنند. البته لازم به ذکر است در زمانی که دستگاه به برق متصل است، استفاده از این قابلیت عاقلانه نیست و ممکن است باعث آسیب به باتری شما شود. 

فعال کردن حالت Low Power در مک بوک

حالت low power mode در آیفون ضرر دارد؟

سوال رایجی که در استفاده از این قابلیت برای کاربران وجود دارد، این است که آیا استفاده از حالت کم مصرف در آیفون ضرر دارد؟ لازم است بدانید همانطور که بارها ذکر شد، استفاده از این حالت تنها در زمانی توصیه می‌شود که گوشی شما 20 درصد و یا کمتر شارژ داشته باشد. به این ترتیب زمانی که قصد اجرای برنامه‌های سنگین را دارید، به هیچ عنوان استفاده از این حالت توصیه نمی‌شود، چرا که امکان آسیب رساندن به باتری گوشی شما وجود دارد. اما باز هم اگر در شرایط حیاتی هستید، و این قابلیت می‌تواند مشکل شما را حل کند، می‌توانید به مدت محدود از آن استفاده کنید. 
همچنین لازم به ذکر است که امکان استفاده از این حالت در زمانی که گوشی شما به شارژ است، توصیه نمی‌شود و بهتر است که آن را غیر فعال کنید. البته در زمانی که گوشی در حال شارژ است و باتری آن به 80 درصد می‌رسد، گوشی به صورت خودکار این قابلیت را غیرفعال می‌کند. چرا که هوش مصنوعی تشخیص می‌دهد اکنون استفاده از این قابلیت باعث ضرر باتری و آسیب زودهنگام آن خواهد شد. 

آیا حالت low power mode در آیفون ضرر دارد؟

کدام گوشی های آیفون از حالت Low Power پشتیبانی می کنند؟

همانطور که یکبار در این مقاله به آن اشاره کردیم، زمانی که اپل سیستم عامل iOS9 را روانه بازار کرد، این قابلیت با آن به گوشی‌های آیفون اضافه شد. به این ترتیب همه گوشی‌های آیفون، مک بوک و آیپدهای که می‌توانند از این نسخه پشتیبانی کنند، از قابلیت low power بهره‌ می‌برند. پس با توجه به مدل گوشی خود می‌توانید طبق روش‌های ذکر شده، این قابلیت را در گوشی خود فعال نمایید.

چگونه بفهمیم که حالت Low Power Mode آیفون یا آیپد فعال است؟

برای اطلاع از روشن بودن یا نبودنِ Low Power Mode زمانی که به قسمت باتری گوشی خود نگاه می‌کنید، شاهد زرد شدن آیکون باتری هستید که در بخش فوقانی گوشی و در قسمت راست قرار دارد. این آیکون در صورتی که فعال باشد به رنگ ذکر شده است و در غیر این صورت تاریک خواهد شد.
دومین روش، متوجه شدن این موضوع از روی عددی است که در کنار باتری قرار دارد. در شرایط حیاتی امکان استفاده از این قابلیت می‌تواند برای شما سودمند باشد. 
به این صورت زمانی که قابلیت low power فعال باشد، شاهد میزان شارژ باتری خود به صورت عدد در کنار آیکون باتری هستید. در غیر این صورت، عدد میزان شارژ باقی مانده غیر فعال شده و از بین می‌رود.

نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید