جهت خرید اپل آیدی تحویل فوری کلیک کنید

محبوب ترین سیستم عامل های دنیا

امتیاز 5 از 5 از بین 8 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
عطیه مشهدی عطیه مشهدی / نویسنده ارشد آیدی تاپ نظرات کاربران

در این بخش از سایت آیدی تاپ قصد داریم محبوب ترین سیستم عامل های کامپیوتر و موبایل را به تفکیک بررسی کنیم؛ پیشنهاد می کنیم در ادامه این مطلب جذاب ما را همراهی نمایید و با نکات جالبی آشنا شوید. همان گونه که می دانید هر سیستمی از دو بخش سخت افزار و نرم افزار تشکیل گشته اما رابط این دو بخش که مهم ترین قسمت هر سیستمی است "سیستم عامل" می باشد؛ به طور دقیق تر سیستم عامل وظیفه ایجاد بستری برای اجرای نرم افزارها را برعهده دارد.  


محبوب ترین سیستم عامل های دنیا


محبوب ترین سیستم عامل های کامپیوتر

اوایل قرن بیست و یکم بود که ویندوز XP بسیار مورد توجه قرار گرفت و در جایگاه نخست سیستم عامل های محبوب جهان قرار گرفت، جایگاه دوم به ویندوز 2000 و جایگاه سوم هم در اختیار ویندوز 98 بود. پس از گذشت مدت زمانی ویندوز ویستا در رده دوم قرار گرفت اما همچنان رتبه اول به ویندوز اکس پی تعلق داشت. اما با ورود ویندوز 7 در سال 2011 به طور چشمگیری توجه ها به آن جلب شد و بالاخره جایگاه نخست محبوب ترین سیستم عامل کامپیوتر از ویندوز ایکس پی به ویندوز 7 رسید. تا سال 2017 این ویندوز یکه تازی می کرد اما با ورود ویندوز 10 به این عرضه، کم کم به فراموشی سپرده شد و تاکنون نیز ویندوز 10 محبوب ترین سیستم عامل کامپیوتر در جهان محسوب می شود.


محبوب ترین سیستم عامل های دنیا


محبوب ترین سیستم عامل های موبایل

در گذشته سیستم عامل در گوشی های همراه به اندازه کامپیوتر اهمیت نداشت اما رفته رفته که شاهد پیشرفت تکنولوژی بودیم وجود آن بسیار مهم شد. از سال های گذشته تا کنون سیستم عامل های مختلفی روی کار آمدند که Symbian، بلک بری و ویندوز موبایل هر کدام در بازه ای از زمان محبوبیت داشته اند. امروزه تنها دو سیستم عامل مهم و محبوب برای موبایل ها وجود دارد که هر کاربری با آن ها آشنایی دارد. در سال 2009 سیستم عامل سیمبین در جایگاه نخست قرار گرفته بود و رده های دوم و سوم به بلک بری و آی او اس تعلق داشت؛ در این سال android در جایگاه پنجم قرار داشت اما دیری نپایید که در سال 2010 این سیستم عامل توانست خود را به جایگاه دوم برساند. در سال 2011 سیستم عامل Symbian به رتبه دوم نزول پیدا کرد و جای خود را به اندروید داد؛ رفته رفته ios هم در جایگاه دوم این لیست قرار گرفت. هم اکنون اندروید و ios محبوب ترین سیستم عامل های موبایل در دنیا هستند که با یکدیگر رقابت می کنند. در این میان اندورید سهم بیشتری را به خود اختصاص داده است. 

نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید