جهت خرید اپل ایدی فوری و عمده کلیک کنید

قابلیت App Tracking Transparency در iOS 14.5 چیست

امتیاز 5 از 5 از بین 7 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
عطیه مشهدی عطیه مشهدی / نویسنده ارشد آیدی تاپ نظرات کاربران

اپل با انتشار به روزرسانی iOS 14.5 و iPadOS 14.5 از قابلیت جالب App Tracking Transparency نیز رونمایی کرد. این قابلیت که در آیفون 6 اس و  آیپد تاچ 7 به بالا موجود است از اشتراک گذاری داده های کاربران جلوگیری می کند. قبلاً در مورد سایر ویژگی های iOS 14.5 و iPadOS 14.5 صحبت کردیم بنابراین در این مقاله می خواهیم صرفاً به معرفی قابلیت App Tracking Transparency یا ATT بپردازیم.
اگر بخواهیم به زبان ساده توضیح دهیم که کارکرد App Tracking Transparency به چه شکل است باید بگوییم که این قابلیت در قالب یک نوتیفیکیشن به کاربران نشان می دهد که کدام برنامه و وبسایت داده های شما را برای اهداف تبلیغاتی جمع آوری می کند، بنابراین این شما هستید که می توانید اجازه دهید تا از اطلاعات شما به منظور اهداف تبلیغاتی استفاده شود یا خیر. بد نیست بدانید که شرکت فیسبوک انتقادات زیادی را به این قابلیت وارد کرده زیرا بیشتر درآمد اینگونه شرکت ها از طریق داده های کاربران تأمین می شود و ممکن است همین موضوع ضررهای جبران ناپذیری را به آنها وارد کند.

به اعتقاد کمپانی اپل این موضوع باعث نقض حریم خصوصی کاربر خواهد شد. متأسفانه ویژگی App Tracking Transparency هنوز برای برخی کاربران غیرفعال است. احتمالاً و طبق اخبار منتشر شده یکی از دلایل این موضوع ثبت اپل آیدی این کاربران با تاریخ تولد زیر 18 است که باعث شده قابلیت App Tracking Transparency برای آنها غیرفعال باشد. کمپانی اپل هنوز هیچ واکنشی به این موضوع نشان نداده است.


چگونه قابلیت App Tracking Transparency را فعال کنیم

تا پیش از عرضه iOS 14.5 شما می بایست از طریق  Settings > Privacy > Tracking اقدام به فعال سازی این قابلیت می کردید. اما با انتشار سیستم عامل iOS 14.5، دیگر نیازی به فعال سازی آن ندارید؛ بلکه iOS به طور اتوماتیک از شما خواهد پرسید که اجازه می دهید این اپلیکشین اطلاعات شما را ذخیره کند یا خیر.


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید