جهت خرید اپل ایدی فوری و عمده کلیک کنید

نحوه فعال سازی سیم کارت الکترونیکی در آیفون 13

امتیاز 5 از 5 از بین 12 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهتاب جهاندار مهتاب جهاندار / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 3 دقیقه نظرات کاربران

فناوری قابلیت سیم کارت الکترونیکی را نسخه تکامل یافته از سیم کارت‌های سنتی فعلی باید دانست. به لطف چنین سیم کارت‌هایی فضای کمتری برای سیم کارت نیاز است، هم اکنون در بازار گوشی های بی شماری از این نوع سیم کارت پشتیبانی می‌کنند که یکی از آنها آیفون 13 است. ما قصد داریم در این مقاله نحوه استفاده از دو سیم کارت در آیفون 13 را پس از فعال سازی سرویس eSIM آموزش دهیم.

آموزش فعال سازی سیم کارت الکترونیکی در آیفون 13

eSIM یک سیم کارت مجازی است که به شما اجازه می‌دهد بدون نیاز به سیم کارت فیزیکی، یک سرویس تلفن همراه را از یک شرکت مخابراتی فعال کنید. با جدیدترین سری آیفون 13، اپل به کاربران اجازه می‌دهد از دو سیم کارت فعال یا نانو سیم کارت استفاده کنند. در حالی که سری‌ آیفون 12، سری آیفون 11، آیفون XS، آیفون XS مکس و آیفون XR دارای دو سیم کارت (نانو سیم کارت و سیم کارت الکترونیکی) هستند، سری آیفون 13 هم چنین ویژگی را در خود داشته تا تجربه کاربری بهتری رقم زند.

فعال شدن این قابلیت می‌تواند بسیار مفید باشد چراکه می‌توانید از یک شماره برای تماس‌های کاری و شماره دیگر برای تماس‌های شخصی استفاده کنید و یا هنگام سفر به خارج از کشور بدون نیاز به تعویض ماژول‌های سیم‌کارت، یک سرویس داده محلی را بیافزایید. حداقل برای دو سرویس صوتی و داده جداگانه اشتراکی خواهید داشت.

مراحل فعال کردن سرویس تلفن همراه با eSIM

در سری آیفون 13 می‌توانید از دو سیم‌کارت الکترونیکی برای دو یا چند سرویس تلفن همراه (فقط دو سیم‌کارت در هر زمان فعال) یا یک نانو سیم‌کارت فیزیکی برای یک سرویس تلفن همراه و یک سیم‌کارت الکترونیکی برای یک یا چند سرویس تلفن همراه دیگر استفاده کنید.

آموزش فعال سازی سیم کارت الکترونیکی در آیفون های 13

می توانید اطلاعات سرویس خود را به صورت دستی وارد کنید تا یک eSIM جدید فعال شود. در روش دستی یک eSIM جدید در iPhone 13 اضافه کنید. 

برای وارد کردن اطلاعات سرویس خود به صورت دستی، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. به بخش Settings مراجعه داشته باشید.
  2. روی گزینه Cellular یا Mobile Data کلیک کنید.
  3. سپس باید گزینه Add Cellular Plan را انتخاب نمایید.
  4. در نهایت Enter Details Manually را  انتخاب کنید.

همانطور که قبلا ذکر شد، ممکن است چندین eSIM را در آیفون خود ذخیره کنید، اما فقط می‌توانید از یکی در یک زمان استفاده کنید. اگر چندین eSIM در گوشی خود وارد کرده‌اید، می‌توانید به راحتی بین دو یا چند سیم کارت جابجایی داشته باشید.برچسب زدن برای شناسایی بهتر

پس از فعال شدن سرویس دوم، برنامه‌های خود را برای شناسایی آسان برچسب بزنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک سرویس را به عنوان شخصی/خانه و دیگری سرویس تجاری یا هر برچسب سفارشی دیگری را روی آن بزنید. زمانی که انتخاب می‌کنید از کدام شماره تلفن برای برقراری یا دریافت تماس‌ها و پیام‌ها، تعیین شماره برای داده‌های تلفن همراه و اختصاص شماره به مخاطبین خود استفاده کنید، از این برچسب‌ها می‌توانید بهره گیرید.

برچسب‌ها قابل تغییر هستند و در آینده، اگر نیاز به تغییر برچسب‌های اختصاص داده شده دارید، می‌توانید به تنظیمات رفته و روی Cellular یا Mobile Data ضربه بزنید، سپس روی شماره‌ای که می‌خواهید برچسب آن را تغییر دهید، کلیک کنید، حال روی Cellular Plan Label لمس کرده و یک برچسب جدید انتخاب نمایید یا یک برچسب سفارشی وارد کنید.یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که شماره‌ای را انتخاب کنید تا به‌عنوان پیش‌فرض هنگام تماس یا ارسال پیام متنی به هر شخصی (نه در مخاطبین) از آن استفاده نمایید. با iOS 13 یا نسخه های جدیدتر، همچنین می‌توانید برنامه‌های تلفن همراهی را که می‌خواهید برای iMessage و FaceTime استفاده کنید، انتخاب نمایید. خوشبختانه iOS 13 و سیستم عامل‌های بعدی به شما امکان این را می‌دهند که یک یا هر دو شماره را انتخاب کنید.

در این صفحه، یک عدد را به عنوان پیش‌فرض انتخاب کنید، یا می‌توانید انتخاب کرده که کدام عدد فقط برای داده‌های تلفن همراه استفاده شود. شماره دیگر شما پیش فرض خواهد بود. گزینه Allow Cellular Data Switching به آیفون 13 شما امکان این را می‎‌دهد تا بسته به پوشش و در دسترس بودن، از داده‌های تلفن همراه از هر دو سرویس استفاده کند.

بنابراین تقریباً این روشی است که می‌توانید از دو سیم کارت در آیفون‌ها استفاده کنید. اپل برای مدت‌ها تمایلی به ارائه اسلات‌های دو سیم‌کارت نداشت و به لطف معرفی سیم‌کارت‌های الکترونیکی، آخرین کاربران آیفون اپل می‌توانند از داشتن دو سیم‌کارت در یک زمان لذت ببرند. جهت خرید اپل ایدی کلیک کنید.


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید