چگونه پیام های پاک شده در واتساپ را برگردانیم

امتیاز 5 از 5 از بین 16 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
عطیه مشهدی عطیه مشهدی / نویسنده ارشد آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 2 دقیقه نظرات کاربران

احتمالاً برای شما هم پیش آمده که به طور کاملاً خواسته یا ناخواسته چت های مهم واتساپ خود را از دست بدهید یا آن ها را پاک کنید، شاید پیش خودتان فکر کنید که هیچ راه حل مناسبی برای برگرداندن چت های واتساپ تان نباشد، اما نگران نباشید ما قصد داریم اینجا در آیدی تاپ به شما آموزش دهیم که چگونه پیام های پاک شده در واتساپ را برگردانیم، یا حداقل اگر هم نتوانید آن ها را بازیابی کنید برای دفعات بعدی آموزش لازم را ببینید تا دچار دردسر نشوید.

آموزش بازگردانی پیام های پاک شده واتساپ

قبل از هرچیز اجازه دهید آب پاکی را روی دستانتان بریزیم، حتما می پرسید چرا؟ دلیل این موضوع این است که برای بازگرداندن چت های پاک شده واتساپ حتماً می بایست از قبل گزینه Chat Backup را فعال کرده باشید، در غیر این صورت نمی توانید چت های پاک شده خود را مجدداً بازیابی کنید. فعال کردن گزینه Chat Backup نیز بسیار ساده است، باید ابتدا وارد Settings یا تنظیمات واتساپ تان شوید و از قسمت Chat به Chat Backup بروید. حالا در این قسمت باید برای واتساپ تعیین کنید که می خواهید در چه بازه زمانی از پیام های خود بکاپ تهیه کنید، این موارد شامل بازه روزانه، هفتگی و ماهانه است. بهتر است بدانید که با تهیه هر بکاپ، بکاپ های قبلی آن پاک می شوند، این میزان در گوشی های اندرویدی تا 2 بار و در آیفون ها فقط تا 1 بار است بنابراین توجه کنید که گزینه انتخابی شما برای بکاپ گیری کدام مورد است.
چگونه می توان پیام های آرشیو شده در واتساپ را  بازگرداند

اگر پیام شما صرفاً به قسمت آرشیوها رفته باشد می توانید خیلی ساده آن ها را برگردانید. به یاد داشته باشید که بخش آرشیوها در آپدیت های مختلف واتساپ متفاوت است، در جدیدترین آپدیت اندرویدی واتساپ بخش Archived Chats در بالاترین قسمت چت ها قرار دارد، با کلیک بر روی آن می توانید چت های آرشیو شده را برگردانید، اگر آن را نمی بینید می بایست صفحه را به سمت پایین بکشید تا دیده شود.

آموش بازگردانی پیام های پاک شده واتساپ در اندروید

اگر دیواس یا گوشی شما از سیستم عامل اندروید پشتیبانی می کند و قصد دارید پیام های پاک شده واتساپ آن را بازیابی کنید، باید از مسیر زیر اقدام کنید:
1- برای بازیابی پیام های پاک شده واتساپ در گوشی های اندرویدی ابتدا می بایست این برنامه را از روی گوشی تان پاک کنید و سپس اقدام به نصب دوباره آن کنید. ( حتما آخرین نسخه واتساپ را از استوری های معتبر مانند گوگل پلی استوری دانلود کنید)

2- روند راه اندازی مجدد واتساپ مانند وارد کردن شماره سیم کارت تا دریافت پیامک کد تأیید ادامه دهید.

3- پس دریافت کد تأیید و وارد کردن آن، واتساپ به شما نسخه بکاپ گیری شده را شناسایی و نشان می دهد. با کلیک بر روی گزینه Restore نسخه پکاپ گیری شده بر روی دستگاه شما از فضای ابری گوگل دانلود خواهد شد. (توجه کنید که اگر در این قسمت اشتباهاً بر روی Skip کلیک کنید، می بایست واتساپ را مجدداً پاک کرده و دانلود کنید.)
4- توجه داشته باشید پس از دانلود نسخه پکاپ گیری شده اگر احراز هویت دو مرحله ای را فعال کرده باشید می بایست در این قسمت اطلاعات مربوط به آن را وارد کنید تا به پیام های بکاپ گیری شده دسترسی پیدا کنید.

بکاپ گیری واتساپ روی حافظه داخلی یا حافظه جانبی

اگر به هر دلیلی همچون سرعت پایین اینترنت و حجم بالای فایل بکاپ گیری شده میخواهید بکاپ واتساپ خود را بر روی حافظه داخلی یا حافظه جانبی خود ذخیره کنید، باید از مسیر زیر اقدام کنید: 

1- از یک برنامه مدیریت فایل مانند Google File به قسمت حافظه جانبی گوشی خود بروید و فولدر واتساپ را انتخاب کنید.

2- از فولدر واتساپ به قسمت دیتابیس (Databases) بروید.
3- حالا می بایست کلمه _BACKUP را به نام دیتابیس خود وارد کنید.

4- برنامه واتساپ را پاک و مجدداً نصب کنید.

5- پس ورود، نسخه بکاپ گیری شده به صورت اتوماتیک توسط واتساپ شناسایی خواهد شد. (توجه داشته باشید که اگر می خواهید از بکاپ روی حافظه داخلی خود استفاده کنید، نباید نسخه بکاپ گیری شده فایل ابری را دانلود کنید.)

بازیابی چت های قدیمی واتساپ

همانطور که گفتیم در اندروید تا دوبار و در سیستم عامل iOS تا یک بار می توان بکاپ گیری کرد، در بالا دسترسی به آخرین بکاپ در گوشی های اندروید را به شما آموزش دادیم، در این قسمت قصد داریم که به شما آموزش دهیم چگونه به بکاپ قدیمی تر دسترسی پیدا کنید، برای دسترسی به چت های قدیمی تر واتساپ مسیر زیر را دنبال کنید:
1- از برنامه مدیریت فایل خود به واتساپ و سپس دیتابیس Databases بروید.

2- در قسمت دیتابیس فایل msgstore.db.crytp12 (آخرین بکاپ) و msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 (بکاپ قدیمی) وجود دارد.

3- برای بازگردانی پیام های پاک شده مابین این دوتا بکاپ می بایست اول از همه اسم فایل اول (آخرین بکاپ) را به msgstore-latest.db.crytp12 و اسم فایل دوم را (بکاپ قدیمی) به  msgstore.db.crytp12 تغییر دهید.
4- حالا باید مانند تصویر زیر در گوگل درایو خود رفته و بکاپ قدیمی واتساپ را حذف کنید.
5- مانند آموزش های قبلی واتساپ را پاک کرده و مجدداً نصب کنید و به Restore بروید تا به بکاپ چت های قدیمی دسترسی پیدا کنید.

بازیابی چت های قدیمی واتساپ

بازیابی یا بازگردانی چت های واتساپ در آیفون

در آیفون نیز برای بازیابی چت های پاک شده می بایست از قبل این قابلیت را در آیکلود خود فعال کرده باشید. اگر یادتان نیست که این قابلیت را فعال کردید یا خیر می توانید با دنبال کردن مسیر زیر متوجه این موضوع شوید:
1- به تنظیمات واتساپ بروید و از Chat بر روی Chat Backup ضربه بزنید.

2- اگر در این قسمت گزینه Auto backup فعال بوده باشد می بایست مانند گوشی اندرویدی واتساپ را پاک کرده و مجدداً آن را از اپ استور نصب کنید.

3- بعد از دانلود واتساپ وارد آن شده کد تأیید یا همان پیامک دریافتی را وارد کنید و سپس روی گزینه Restore Chat History ضربه بزنید تا چت های شما بازیابی شود. توجه داشته باشید که در این قسمت بکاپی به نمایش درمی آید که اپل آیدی تان در آیکلود به آن متصل است.

بازگردانی چت های واتساپ از طریق آیکلود

به جز راهکار بالا، کاربران اپلی می توانند برای بازگردانی چت های خود از بکاپ آیکلود نیز استفاده کنند، البته این راه حل یک نقطه ضعف نیز به همراه دارد و آن هم بازگشت تمامی تنظیمات به نسخه قدیمی است، بنابراین حدالامکان از همان راهکار گفته شده در قسمت بالا استفاده کنید. قبل از ادامه آموزش به نکته توجه داشته باشید که این راهکار وقتی در زمانی کارآمد است که شما قبلاً یک بکاپ به صورتی دستی یا خودکار از واتساپ خود گرفته باشید در غیراینصورت این روش نمی تواند پیام هایتان را بازگرداند. 

برای بازگردانی پیام های واتساپ از طریق آیکلود مسیر زیر را دنبال کنید:
1- به تنظیمات و سپس قسمت General  بروید و در انتهای پایین صفحه روی گزینه Reset کلیک کنید و Erase all Contents and Settings را بزنید.
2- مجدداً روی Erase Now بزنید و پسورد خود را وارد کنید.

3- دستگاه شما ریست شده و دوباره راه اندازی می شود، پس از راه اندازی مجدد در قسمت Apps & Data از بین گزینه‌های موجود بر روی Restore from iCloud Backup کلیک کرده و وارد اپل آیدی شوید که بکاپ تان در آیکلود آن موجود است.

4- حالا باید روی Choose backup کلیک کرده و فایل بکاپی تان را انتخاب کنید تا چت های قدیمی تان نمایش داده شود.

بازگردانی چت های واتساپ از طریق آیکلود

بازگردانی چت های واتساپ از طریق آیتیونز

بازگردانی چت های قدیمی واتساپ از طریق آیتیوز بسیار مشابه با روش بازگردانی از طریق آیکلود است. در این روش نیز اطلاعات شما مانند روش آیکلود ریست خواهد شد. ضمناً قبل از انجام این روش مطمئن شوید بعد از حذف پیام ها دستگاه تان را با آیتیوز همگام سازی نکرده باشید زیرا دیگر در این روش قابل بازیابی نخواهند بود. برای بازیابی  چت های واتساپ از طریق آیتیوز مسیر زیر را دنبال کنید:
1- پس نصب آخرین نسخه آیتیونز و آپدیت آخرین نسخه iOS، آیفون خود را از طریق کابل به آن متصل کنید و قسمت Summary بروید.

2- حالا باید در قسمت This Computer روی گزینه Restore Backup کلیک کنید.

3- نسخه بکاپ گیری شده مدنظرتان را انتخاب کرده و سپس روی Restore کلیک کنید، رمز عبور اپل آیدی تان را وارد کرده و مجدداً روی Restore کلیک کنید.


سوالات متداول

تمامی والپیپرهای ایفون به صورت full hd لیست شده اند و بسیار باکیفیت هستند.

در این صفحه از وب سایت آیدی تاپ، لیستی از تصویر زمینه ها و بک گراندهای آیفون با بالاترین کیفیت قرار گرفته است که می توانید به راحتی آن ها را دانلود کنید.

نظر خودرا درج کنید
تعداد نظرات (2)
 • لطف الهی لطف الهی
  بازیابی پیام های پاک شده در واتس اپ اپل چطوریه؟
 • دانیال دانیال
  برگرداندن پیام های واتساپ ایفون چطور انجام می شود؟
  • عطیه مشهدی عطیه مشهدی پشتیبان

   سلام به شما کاربر گرامی
   برگرداندن پیام های واتساپ ایفون از طرق مختلف انجام می شود که در متن توضیح داده ایم

خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید