جهت خرید اپل آیدی تحویل فوری کلیک کنید

تفاوت جیلبریک و آنلاک آیفون چیست؟

امتیاز 5 از 5 از بین 6 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهتاب جهاندار مهتاب جهاندار / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 2 دقیقه نظرات کاربران

افرادی که به دنبال گوشی‌های آیفون هستند و از علاقمندان این برند به حساب می باشند همیشه یک پرسش در ذهنشان به وجود می‌آید مبنی بر اینکه چه تفاوتی بین جیلبریک و آنلاک کردن آیفون است؟

شاید بارها اصطلاحات جیلبریک و آنلاک کردن گوشی را شنیده باشید اما تفاوت آن ها را ندانید، با آیدی تاپ همراه باشید تا تفاوت بین جیلبریک و آنلاک کردن گوشی را برایتان شرح دهیم.

جیلبریک کردن آیفون یعنی چه؟

جیلبریک به فرآیند نرم افزاری گفته می‌شود که فرد تغییراتی در فریمور گوشی آیفون به وجود می‌آورد. بنابراین فرد به سادگی می تواند به فایل‌های سیستمی دسترسی داشته باشد. به صورت استاندارد اپل فایل‌های سیستمی را در اختیار کاربر قرار نمی‌دهد اما این روش موجب شکسته شدن سد اپل می‌شود. هنگامی که یک گوشی آیفون جیلبریک می‌شود، شما می‌توانید برنامه‌های غیررسمی و خارج از اپ استور را روی گوشی خود نصب کنید و به نوعی محدودیت را از گوشی آیفون خود برخواهید داشت. در نهایت باید آیفون جیلبریک شده را مشابه وضعیت یک گوشی اندرویدی روت شده دانست.

تفاوت جیلبریک و آنلاک در گوشی های آیفون

در این بین پرسشی به وجود می‌آید که آیا به صورت قانونی می‌توان آیفون را جیلبریک کرد یا خیر؟ درباره این پرسش، پاسخ متعددی می‌توان داشت اما باید بیان کرد که دولت ایالات متحده موافق آن است و اپل نیز مدعی بوده این امر به معنای شکسته شدن حق کپی رایت است و مخالف این امر است. گذشته از آن برخی با سوالی مواجه می‌شوند که چرا باید گوشی آیفون را جیلبریک کرد؟ یکی از دلایل اصلی که موجب تمایل بیشتر افراد برای جیلبریک می‌شود این است که به کمک آن می‌توانند برنامه‌های شخص ثالث تایید شده یا خارج از اپ استور را به سادگی روی گوشی خود نصب کنند. 

ناگفته نماند جیلبریک کردن معایبی هم دارد و از آنجایی که اپل مخالف این امر است، گارانتی دستگاه کاملا از بین رفته و اگر آسیبی به دستگاه وارد شود به پای خودتان است. اگرچه این روزها جیلبریک کردن کمی عادی شده و از فرم غیرقانونی و نامناسب آن در حال خارج شدن است. در کنار موارد گفته شده این نگرانی وجود دارد که آیا قابلیت بازگشت به حالت اولیه وجود دارد که باید بیان داشت در صورت آشکار شدن مشکلی که بسیار کم پیش می‌آید، شما می‌توانید دستگاه را ریستور کنید تا به حالت اول بازگردد.


آنلاک کردن آیفون به چه معنا است؟

آنلاک کردن هیچ شباهتی به جیلبریک کردن آیفون نداشته و در واقع دو عمل متفاوت هستند و برای اهداف مختلفی به کار گرفته می‌شوند. برای مثال شما در آنلاک کردن به دنبال محدودیت نرم افزاری نیستید و هدف دیگری دارید. در برخی موارد اپل با تعدادی از اپراتورها قرارداد بسته و تنها سیم کارت‌های آن اپراتور با آیفون کار خواهد کرد. در این بین افراد تمایل به داشتن چنین مدلی که به اصطلاح لاک شده گفته می‌شود ندارند و سعی می‌کنند به آنلاک کردن گوشی آیفون خود بپردازند تا محدودیت از بین برود. حال شما روشی دارید که به کمک آن تمامی محدودیت مخابراتی را از بین خواهید برد که آنلاک کردن نامیده می شود. این عمل را زمانی که قصد مسافرت به کشور دیگری وجود دارد انجام می‌دهند و یک عمل قانونی است و اپل نیز با آن هیچ مخالفتی ندارد. زیرا هر فردی می‌تواند با گوشی خود سفرهای مختلفی به خارج از کشور داشته باشد.


اگر سوالی دارید در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید تا پاسخ آن را در اسرع وقت دریافت نمایید.🙏

نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید