فعال کردن قابلیت چشمک زن فلش آیفون هنگام دریافت تماس یا مسیج

امتیاز 4 از 5 از بین 5 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
امید طالبی نظری امید طالبی نظری / نویسنده ارشد آیدی تاپ نظرات کاربران

به طور معمول آیفون به شما این امکان را می دهد که هنگام دریافت تماس و یا مسیج از طریق صدا و ویبره متوجه این موضوع شوید، اما ممکن است گاهی اوقات شما در شرایطی باشید که هشدارهای فیزیکی و شنیداری برای جلب توجه تان کافی نباشد. ممکن است در مراسمی قرار بگیرید که صدای موزیک یا هر صدای دیگر باعث شود شما نتوانید به راحتی متوجه آلارم زنگ گوشی یا حتی ویبره آن شوید در نتیجه مطمئنا بسیاری از تماس ها و پاسخ دادن به موقع پیام ها را از دست خواهید داد. اما نگران نباشید یک راه آسان وجود دارد تا شما را از شر این مشکل بزرگ نجات دهد، شما می توانید آیفون خود را به شکلی تنظیم کنید که هنگام دریافت تماس و اعلانات از طریق چشمک زدن فلش LED با خبرتان کند. منظور از فلش LED همان چراغ قوه یا فلش عکسبرداری است. ضمنا نگران قدرت آن نیز نباشید چون به اندازه ای قدرتمند هست که از داخل جیب شما هم مشخص باشد، می توانید همین حالا تست کنید.


فعال سازی فلش آیفون


آموزش روشن کردن فلش LED آیفون هنگام دریافت پیام

برای فعال کردن چشمک زدن فلش LED هنگام دریافت مسیج ها و پیام های ورودی به سادگی می توانید مسیر زیر را در آیفون خود دنبال کنید:

 1. به قسمت Setting در آیفون خود بروید
 2. روی Accessibility کلیک کنید
 3. روی Audio / Visual کلیک کنید
 4. سپس به پایین اسکرول کرده و بر روی LED Flash for Alerts کلیک کنید
 5. در قسمت آخر نیز روی دکمه روشن کرده Flash LED برای هشدارها (Alerts) کلیک کنید
 6. آماده شد، می توانید تست کنید. البته به یاد داشته باشید که این هشدار زمانی کار می کند که آیفون شما قفل یا در حالت استندبای باشد


آموزش روشن کردن فلش LED آیفون هنگام دریافت پیام


فعال کردن نوتیفیکیشن برای پیام ها

در حالت پیش فرض این حالت فعال است اما اگر بعد از فعال کردن قابلیت فلش LED متوجه شدید که این قابلیت کار نمی کند می توانید از مسیر زیر این قابلیت را فعال کنید:

 1. به قسمت Setting در آیفون خود بروید
 2. به پایین اسکرول کنید و سپس روی Notifications کلیک کنید
 3. حالا از منوی نمایش داده شده روی Messages کلیک کنید
 4. حالا دکمه را به سمت راست بکشید تا این قابلیت روشن شود


فعال کردن نوتیفیکیشن برای پیام ها

در حال بارگذاری . . .


اگر این قابلیت به هردلیلی کار نکرد و فلش LED شما هم سالم بود باید چه کنید؟ چند تکنیک اینجا وجود دارد که با انجام آنها مطمئنا این قابلیت برای آیفون شما فعال خواهد شد.

1- مطمئن شوید که تنظیمات بخش فلش LED روشن است

شما باید مطمئن شوید که تنظیمات این بخش روشن است، کافیست در آیفون خود به بخش تنظیمات بروید روی General کلیک کنید سپس روی Accessibility بزنید، درنهایت مطمئن شوید که این گزینه «LED Flash for Alerts» روشن است.

2- آیفون خود را قفل کنید

همانطور که گفته شد این ویژگی فقط زمانی کار می کند که آیفون شما قفل و یا صفحه نمایش آن خاموش باشد، بنابراین آیفون خود را قفل کنید سپس دوباره این موضوع را امتحان کنید.

3- قسمت Do-Not-Disturb را بررسی کنید

بررسی کنید ببینید تنظیمات مربوط به Do-Not-Disturb خاموش است یا خیر زیرا در صورت فعال بودن این قابلیت باید قابلیت روشن شدن فلش LED هنگام دریافت پیام صرف نظر کنید، بعد از خاموش کردن این قابلیت این موضوع را دوباره تست کنید.

تعداد نظرات (1)
 • میترا جهانی میترا جهانی
  عاااااااالی

مقالات تکنولوژی

جدید ترین والپیپر ها

قیمت و مشخصات فنی

آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید