جهت خرید اپل آیدی تحویل فوری کلیک کنید

چگونه مصرف باتری آیفون خود را کاهش دهیم؟

امتیاز 5 از 5 از بین 1 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه نظرات کاربران

آیا شارژ آیفون شما همیشه رو به اتمام است؟ باتری گوشی آیفون‌تان خیلی زود خالی می‌شود؟ با ایجاد چند تغییر ساده در شیوه استفاده از گوشی‌های آیفون، به راحتی می‌توانید مصرف باتری آیفون را کاهش دهید. حتما در مواقعی که به شارژ گوشی خود نیاز دارید، از پاور بانک استفاده کرده‌اید؛ اما روش‌های ساده و در عین حال کاربردی دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند کمک چشمگیری به حفظ شارژ باقی مانده نمایند. شک نکنید که هر چه به باتری گوشی خود کمک کنید تا طول عمری بالاتری داشته باشد، مدت زمان بیشتری می‌توانید از شارژ آن استفاده کنید و خیلی کمتر به شارژر و پاور بانک نیاز پیدا خواهید کرد. از این جهت، با آیدی تاپ همراه باشید تا بهترین روش‌های کاهش مصرف باتری آیفون را بررسی کنیم.

چرا کاهش مصرف باتری آیفون مهم است؟

شارژ کم باتری گوشی در بهترین حالت، به ‌شدت آزاردهنده میباشد. در بدترین حالت هم که دستگاه شارژ شما رو به ‌کل از دست داده، شما را در شرایط بسیار بدی رها می‌کند. شرایطی که قطعا اکثر شما تا به‌ حال حداقل یکبار تجربه کردید که در این حالت به ‌دلیل نبود شارژ، نمی‌توانستید به مهم‌ترین اطلاعات گوشی‌ خود دسترسی داشته باشید.

 چرا کاهش مصرف باتری آیفون مهم است؟


یک باتری جدید آیفون را در نظر بگیرید. به فرض مثال، اگر فقط برای کارهای روزمره خود از گوشی‌تان استفاده کنید، این باتری باید حداقل تا 24 ساعت برای شما کار کند، اما کارهایی مثل پخش ویدیو، تماس‌های فیس تایم (FaceTime) طولانی مدت، گرفتن عکس و انجام بازی می‌توانند به‌راحتی شارژ باتری را خیلی سریع تر از حد معمول به اتمام برسانند.

البته به ‌غیر از این مورد، باید یک نکته دیگر را نیز درباره کاهش مصرف باتری آیفون در نظر داشته باشید. شاید برای شما غیر قابل باور باشد، اما حجم باورنکردنی از باتری آیفون شما توسط اپلیکیشن‌هایی کم می‌شود که در پس‌زمینه دستگاه اجرا می‌شوند و حتی ممکن است که شما یک‌ بار هم وارد آنها نشوید! اما چطور می‌شود چنین برنامه‌هایی را شناسایی و از یک بار شارژ گوشی آیفون، حداکثر استفاده را کرد؟

برای بهینه ‌سازی مصرف باتری در iOS، توصیه می‌شود به بهره‌ وری از برنامه‌ها و تنظیمات گوشی توجه کنید. بهتر است از ویژگی‌هایی مثل حالت پرواز در مواقعی که اینترنت نیاز ندارید، استفاده کنید. همچنین، از تنظیمات مربوط به روشنایی صفحه و زمان نورپردازی استفاده نمایید تا مصرف انرژی کاهش پیدا کند. 

در ادامه نکاتی را به شما معرفی خواهیم که به کاهش مصرف باتری آیفون کمک بسیاری خواهند کرد. از جمله این روش ها عبارت است از:

تنظیم روشنایی صفحه نمایش آیفون

با توجه به اینکه صفحه نمایشگر گوشی‌های هوشمند امروزی بسیار بزرگ‌تر و روشن‌تر از گوشی‌های قدیمی هستند، واضح است که مصرف شارژ بیشتری هم دارند. در اغلب مواقع، نور صفحه نمایش بیش از حد نیاز ما می‌باشد؛ بنابراین، یکی از ساده‌ترین روش‌های کاهش مصرف باتری آیفون این است که درجه نور را کم کرده و یا روشنایی خودکار را فعال نمایید. برای فعال سازی روشنایی خودکار، طبق مراحل زیر پیش بروید:

در این حالت، گوشی آیفون شما روشنایی صفحه را برحسب روشنایی فعلی محیط تنظیم می‌کند. اگر نور کافی در اطراف شما وجود داشته باشد، به منظور صرفه جویی در مصرف باتری، نور صفحه کاهش پیدا میکند.

 تنظیم روشنایی صفحه نمایش آیفون


خاموش کردن رفرش برنامه پس زمینه آیفون

زمانی که یکی از برنامه‌های iOS را می‌بندید، تا زمانی که به حالت تعلیق درآید، ممکن است برخی از فعالیت‌های آن ادامه یابد. با امکان Background App Refresh، این برنامه‌های در حالت تعلیق، همچنان قادر به بروزرسانی اطلاعات خود می‌باشند. شما می‌توانید تصمیم بگیرید که این ویژگی را برای همه برنامه‌ها یا تنها برای برخی از آنها غیرفعال کنید.

برای کاهش مصرف باتری آیفون به بخش تنظیمات > عمومی > بازخوانی برنامه پس‌زمینه بروید. سپس روی گزینه Background App Refresh ضربه بزنید تا این ویژگی غیرفعال شود یا انتخاب کنید که فقط از طریق Wi-Fi اجرا شود. برای غیرفعال کردن این ویژگی برای یک اپلیکیشن خاص، به تنظیمات قبلی بازگردید و برنامه‌های مربوطه مانند ایمیل یا پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی را پیدا کنید و آنها را خاموش نمایید.

توجه داشته باشید که این تغییرات بر عملکرد برنامه‌ها تاثیر نخواهند گذاشت، اما ممکن است زمانی که برنامه‌ها را دوباره باز می‌کنید یا این ویژگی‌ها را فعال یا غیرفعال می‌کنید، بروزرسانی اطلاعات آنها کمی طول بکشد.

 خاموش کردن رفرش برنامه پس زمینه آیفون


کاهش تعداد اعلان های گوشی آیفون

برای کاهش مصرف باتری آیفون، توصیه می‌کنیم تعداد اعلان‌های صفحه نمایش گوشی خود را کاهش دهید. طبیعتا با هر پیام یا اعلانی که دریافت می‌کنید، صفحه نمایش گوشی با پیش نمایش آن روشن و خاموش می‌شود. نمایش اعلان‌های تمامی برنامه‌ها نقش زیادی در مصرف انرژی دارد؛ بنابراین با کاهش این وقفه‌ها میتوانید طول عمر بیشتر باتری گوشی خود را تضمین نمایید. برای کاهش تعداد اعلان ها، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. به بخش تنظیمات گوشی خود بروید.
  2. اعلان ها (notifications) را باز کنید.
  3. زمان و مکان نمایش اعلان برنامه‌های خاص را تنظیم نمایید.

 کاهش تعداد اعلان های گوشی آیفون


فعال سازی حالت هواپیما

اگر گوشی آیفون به برق متصل است، برای کاهش مصرف باتری آیفون بهتر است دستگاه خود را در حالت هواپیما قرار دهید تا تمام ویژگی‌های بی‌سیم تلفن شما غیرفعال شود. در این حالت، تماس‌ها و پیامک‌ها ارسال نمی‌شوند، اما همچنان می‌توانید به Wi-Fi متصل شده و از iMessages و سایر امکانات استفاده کنید.

روش ساده‌تر برای انجام این کار این است که به دنبال نماد هواپیما در مرکز کنترل گوشی خود بگردید و بر روی آن ضربه بزنید. همچنین، این تنظیمات در بخش تنظیمات گوشی نیز قابل دسترسی است. با فعال کردن این حالت، نماد هواپیما در بالا سمت راست صفحه، نمایش داده خواهد شد.

 فعال سازی حالت هواپیما


اجتناب از دانلود و نصب برنامه‌های پرمصرف

همگی اطلاع دارید که بازی‌هایی مانند Genshin Impact چقدر جذاب و سرگرم‌کننده هستند. اما اگر شارژ باتری گوشی شما کم باشد، ممکن است نیاز باشد از این بازی‌ها دوری کنید. یکی از روش‌های اطمینان‌بخش برای کاهش مصرف باتری آیفون در شرایط ضروری، اجتناب از استفاده از اپلیکیشن‌های پرمصرف است.

اپلیکیشن‌هایی همچون ویرایشگرهای ویدیو با کیفیت HD یا بازی‌هایی با گرافیک پیشرفته، بیشترین نیاز به قدرت پردازش گوشی شما را دارند و موجب تخلیه سریع باتری می‌شوند. بنابراین، در زمان‌هایی که شارژ گوشی کم است و می‌خواهید مصرف شارژ را حداقل کنید، توصیه میکنیم از برنامه‌هایی استفاده نمایید که نیازی به بارگذاری حجم داده‌های سنگین ندارند. همچنین، برنامه‌های مبتنی بر متن نیز گزینه‌های مناسبی برای کاهش مصرف باتری آیفون در این مواقع هستند.

در مورد برنامه‌های پرمصرف، یکی از نمونه‌های آن، دوربین آیفون است. این برنامه، اگرچه ممکن است به اندازه برنامه‌های دیگر قدرتمند نباشد، اما عکس ‌برداری یا فیلم ‌برداری مکرر می‌تواند منجر به کاهش سریع شارژ گوشی شما شود. به عنوان یک توصیه، در زمان استفاده از برنامه‌های پرمصرف، با دقت به نیازمندی‌های باتری توجه کنید تا مصرف ناخواسته شارژ را کاهش دهید.

 اجتناب از دانلود و نصب برنامه‌های پرمصرف


چگونه سلامت باتری آیفون را افزایش دهیم؟

مهمترین نکته‌ای که در افزایش سلامت باتری آیفون موثر است، مدل شارژری می‌باشد که مدام برای شارژ گوشی خود استفاده می‌کنید. اگر دائما از یک شارژر پرسرعت مانند آداپتور شارژرهای هجده واتی که در داخل باکس خود گوشی می‌باشد، استفاده می‌کنید، قطعا باتری گوشی آیفون شما خیلی سریع‌تر رو به زوال می‌رود. بهترین کاری که می‌توانید برای افزایش سلامت باتری خود انجام دهید، این است که از شارژرهای معمولی تر استفاده نمایید. علاوه بر این، روش‌های موثر دیگری هم هستند که هر کدام به نحوی می‌توانند به حفظ سلامت باتری و کاهش مصرف باتری آیفون کمک کنند. این روش‌ها موارد زیر را شامل می‌شوند:

 چگونه سلامت باتری آیفون را افزایش دهیم؟

کلام آخر

در این مقاله اختصاصی از آیدی تاپ به عنوان یکی از بهترین‌های ارائه دهنده خدمات خرید اپل آیدی و خرید اپل موزیک، تلاش کردیم تا ساده‌ترین اما موثرترین راهکارهای کاهش مصرف باتری آیفون را معرفی کنیم. احتمالا این روش‌ها برای شما خیلی ساده به نظر برسند، اما این اطمینان را به شما می‌دهیم که با رعایت مداوم این نکات، سلامت باتری خود را هم به طور چشمگیری افزایش خواهید داد. اگر سوال یا نظری دارید که در این زمینه می‌تواند کمک کننده باشد، خوشحال می‌شویم با ما در آیدی تاپ به اشتراک بگذارید.


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید