جهت خرید اپل ایدی فوری و عمده کلیک کنید

نحوه مسدود کردن شماره در آیفون

امتیاز 5 از 5 از بین 4 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهتاب جهاندار مهتاب جهاندار / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 2 دقیقه نظرات کاربران

در حالی که گوشی‌های هوشمند می‌توانند ابزارهای فوق‌العاده‌ای برای برقراری ارتباط باشند، اما برخی موارد هم افراد یا کسب‌وکارها می‌توانند از این سهولت دسترسی به‌گونه‌ای سوءاستفاده کنند که برای شما آزاردهنده یا حتی تهدیدکننده باشد! در چنین مواقعی، ممکن است بخواهید دیگر هرگز با شما تماس نگیرند یا راه ارتباطی آن‌ها را ببندید، در این بین یکی از اقداماتی که می‌توانید انجام دهید مسدود کردن یک شماره در آیفون است.

بلاک کردن شماره در آیفون

این بدان معناست که دیگر پیامک یا تماسی از طرف آن شماره دریافت نخواهید کرد، اما در صورتی که می‌خواهید تمامی راه های ارتباطی را ببندید باید همان شماره را در سایر برنامه‌های پیام‌رسان نظیر واتساپ یا تلگرام هم مسدود کنید. در این مطلب قصد داریم نحوه مسدود کردن شماره در آیفون را برای شما شرح دهیم. در ادامه قصد داریم دستورالعمل مسدود کردن شماره در گوشی آیفون را برای شما مطرح سازیم تا به سهولت شماره موردنظر را بلاک یا مسدود کنید.

نحوه بلاک کردن شماره در آیفون

مرحله اول - برنامه تلفن یا برنامه پیام‌ها را باز کنید: مرحله اول بستگی به نحوه تماس طرف با شما دارد. اگر برای شما پیامک ارسال کردند، می‌توانید به برنامه پیام‌ها بروید، اما اگر با شما تماس گرفتند، برنامه تلفن را باز کنید. در تنظیمات پیش‌فرض، هر دو این برنامه‌ها در نوار پایین صفحه یافت می‌شوند، یکی با با نماد تلفن سبز و دیگری با نماد حباب گفتار سبز رنگ.

مرحله دوم - تب Recents را در برنامه Phone انتخاب کنید: اگر با شما تماس گرفتند، روی تب Recents در برنامه Phone لمس کنید تا تمام تماس‌هایی که اخیراً در گوشی خود دریافت کرده‌اید نمایش داده شود.

چگونه در ایفون یک شماره را بلاک کنیم؟

مرحله سوم - برای دریافت پیام یا تماس از منبعی که می‌خواهید مسدود کنید، روی دکمه اطلاعات کلیک کنید: در برنامه تلفن خود، روی دکمه Info در کنار تماس اخیر از منبعی که می‌خواهید مسدود کنید کلیک نمایید. در برنامه پیام‌ها، مکالمه را با مخاطب باز کنید، روی نام مخاطب کلیک کرده و سپس روی دکمه اطلاعات در اینجا لمس کنید. این اطلاعات تماس برای شماره‌ای که با شما تماس گرفته یا پیام داده است را پدیدار می‌سازد.

مرحله چهارم - Block this Caller را انتخاب کنید: هنگامی که منوی اطلاعات بالا آمد، به Block this Caller که با متن قرمز رنگ در پایین لیست است، به پایین بروید و روی آن کلیک کنید. وقتی از شما خواسته شد تا تأیید کنید، اگر مطمئن هستید که می‌خواهید با آن تماس بگیرید، دوباره روی Block this Caller ضربه بزنید.

با مراحل فوق شما می‌توانید شماره افرادی که مزاحم گوشی آیفونتان می‌شود را بلاک یا مسدود کنید.نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید