نحوه تشخیص آیفون نو از کارکرده چیست؟

امتیاز 5 از 5 از بین 6 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهتاب جهاندار مهتاب جهاندار / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 1 دقیقه نظرات کاربران

بسیاری از کسانی که به خرید آیفون می‌پردازند، می‌خواهند بدانند که آیا آیفون موردنظرشان نو است یا کارکرده؟! چراکه فروشندگان زیادی ایفون های کارکرده را به جای ایفون های پلمپ در اختیار مشتریان خود قرار می دهند! در این مطلب قصد داریم نحوه تشخیص آیفون نو از کارکرده را برای شما مطرح کنیم تا به سادگی بتوانید یک مدل نو را از کارکرده تشخیص دهید.روش تشخیص آیفون نو از دست دوم هنگام خرید گوشی جدید

در ابتدا باید بیان کرد که شرکت اپل آیفون ریفربیشد شده را از طریق وب سایت خود به فروش می‌رساند. در واقع این مدل‌ها تایید شده خود کمپانی هستند و بنابراین اگر از فروشگاه یا سایت اپل تهیه کردید، نباید نگران باشید. آیفون‌های ریفربیشد عمدتا با گارانتی یک ساله اپل Care به فروش رسیده تا کاربر با خرید آن از سالم بودن محصول اطمینان حاصل کند. این نوع آیفون نسبت به مدل نو 15 درصد قیمت کمتری دارد و همین امر موجب می‌شود تا افراد تمایل به تهیه آنها پیدا کنند.اما در صورتی که قصد خرید آیفونِ نو دارید، پرسشی به وجود می‌آید و آن این است که از کجا مطمئن شویم آیفونی که می خواهیم بخریم نو است؟

تشخیص آیفون نو از کارکرده یا ریفربیشد

برای تشخیص این امر باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. نخست وارد بخش تنظیمات شوید.
  2. سپس به بخش General مراجعه کنید.
  3. گزینه About را انتخاب نمایید.
  4. در مرحله بعد به قسمت Model Number بروید. 
  5. در این بخش باید به اولین حرف Model Number توجه داشته باشید زیرا نشان دهنده نو یا کارکرده بودنِ گوشیِ شما است. اگر M باشد یعنی کاملا جدید است، F یعنی ریفربیشد شده است، N یعنی مدلی که مشتری آن را به عنوان آیفون اصلی خریداری شده دریافت کرده و در نهایت P مدلی نو است اما مشتری جهت سفارشی سازی به اپل درخواست داده است.


باید توجه کنید که Model Number برای مثال کدی با شماره MT582LL/A است. بنابراین با مشاهده حرف اول متوجه خواهید شد که با چگونه آیفونی رو به رو هستید. در مجموع تنها باید به حروف نخست شماره مدل نامبر توجه داشته باشید.

گذشته از موارد ذکر شده، یک روش دیگر هم وجود دارد که می‌توانید از آن بهره گیرید. این روش گرفتن شماره سریال درج شده روی جعبه آیفون خریداری شده است؛ بدین صورت که کافی است با نگاهی به زیر جعبه خرده فروشی، این قسمت را مشاهده کنید. اگر اولین حرف آن M بود این یعنی آیفون شما نو است و نباید نگران کارکرده یا ریفربیشد شده بودن آن باشید.
نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید