فارسی سازی منوی گوشی ایفون

امتیاز 5 از 5 از بین 5 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهتاب جهاندار مهتاب جهاندار / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 2 دقیقه نظرات کاربران

گوشی های آیفون از مدل‌های محبوب بازار بوده که در کشورمان نیز طرفداران زیادی دارد. بسیاری به دنبال آن هستند تا قابلیت فارسی سازی ایفون را فعال کنند و باتوجه به تحریم‌ها، متاسفانه گوشی اپل ایفون فاقد زبان فارسی است.

هر سال اپل ویژگی‌های جدیدی را برای ایفون‌های خود در نظر می‌گیرد و در این بین اشکالاتی هم وجود دارد و نباید به سادگی از کنار آن عبور کرد. یکی از این مشکلات که کاربران ایرانی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، مسئله فارسی سازی رابط کاربری است. در این مطلب قصد داریم فارسی سازی منوی گوشی ایفون را برای شما مطرح کنیم.

آیا آیفون 13 زبان فارسی دارد

متاسفانه تحریم کشورمان و عدم وجود نمایندگی رسمی اپل در ایران، موجب شده تا شاهد عدم پشتیبانی از آیفون 13 باشیم. بنابراین افراد باید به زبان انگلیسی بسنده کنند و نمی‌توانند زبان فارسی را روی گوشی خود داشته باشند. بسیاری این پرسش برای آنها به وجود می‌آید که آیا آیفون فارسی دارد یا خیر. در پاسخ باید بیان کرد خیر و همانطور که پیشتر هم گفته شده، تحریم کشورمان موجب شده تا اپل هم از زبان فارسی پشتیبانی نکند. 

فارسی کردن آیفون با استفاده از جیلبریک

آیا گوشی آیفون فارسی میشود؟

روش‌های مختلفی وجود دارند که افراد از طریق آنها می‌توانند به فارسی سازی گوشی آیفون خود بپردازند. از جمله آنها باید به جلبریک کردن یا همان هک نرم افزاری iOS اشاره کرد. در صورت جلبریک شدن آیفون، شما دسترسی بسیاری در بخش نرم افزاری به گوشی دارید و از جمله باید به قابلیت فارسی سازی پرداخت.

جلبریک کردن یک روش کاملا خطرناک است زیرا موجب خواهد شد که آیفون شما عملا از نظر نرم افزاری مردود شود و این یعنی دیگر اپل به پشتیبانی آن نخواهد پرداخت و ریسک بزرگی برای دارنده است. بنابراین اگر از این نظر اهمیتی برای شما ندارد، با جلبریک کردن می‌توانید به سادگی فارسی سازی منو روی آیفون خود داشته باشید. دیگر مورد با استفاده کیبورد آیفون بوده که در سیستم ‌عامل‌های اخیر iOS، اپل زبان فارسی را به کیبورد آیفون اضافه کرد. در ادامه نحوه انجام هر یک را مفصل توضیح خواهیم داد

فارسی کردن آیفون با استفاده از جیلبریک

افراد از طریق  برخی روش می‌توانند به فارسی سازی گوشی آیفون خود بپردازند. از جمله آنها باید به جلبریک کردن یا همان هک نرم افزاری iOS اشاره کرد. در صورت جلبریک شدن آیفون، شما دسترسی بسیاری در بخش نرم افزاری به گوشی دارید که از جمله آن‌ها باید به قابلیت فارسی سازی پرداخت. در این حالت به Cydia رفته و در بخش جستجو به سرچ Persian Language for iOS8 بپردازید. در نهایت بالای صفحه به تایپ کلمه Install بپردازید و در نتیجه زبان فارسی روی گوشی شما نصب خواهد شد. البته پیشنهاد نمی‌شود این روش را پیش گیرید!

فارسی کردن کیبورد آیفون

از نسخه iOS 8 به بعد اپل این امکان را برای کاربران خود فراهم کرد که به تایپ زبان فارسی بپردازند. در نتیجه شاید تنظیمات زبان فارسی روی گوشی به راحتی در دسترس نیست، اما فارسی تایپ کردن محقق شده و امکان‌پذیر است. بنابراین کافی بوده با گوشی آیفون دارای iOS 8 به بالا اقدام به تایپ کنید.


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید