جهت خرید اپل آیدی تحویل فوری کلیک کنید

دوربین آیفون 15 پرومکس چند مگاپیکسل است؟

امتیاز 5 از 5 از بین 2 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه نظرات کاربران

جدیدترین گوشی‌های اپل که فقط چند ماه از عرضه آنها گذشته است، گوشی‌های سری آیفون 15 می‌باشند که در مقالات قبلی آیدی تاپ به طور کامل به بررسی مشخصات، ویژگی‌ها، رنگ‌ها و عملکرد آنها پرداختیم؛ اما دوربین آیفون 15، 15 پرو و آیفون 15 پرومکس چه تفاوتی با سری های قبلی آیفون دارد؟ در دوربین آیفون 15 شاهد تغییرات چشمگیری هستیم که توجه هر کاربر حرفه ای را به خود جلب کرده است.


دوربین آیفون های سری 15


مشخصات دوربین آیفون های سری 15

تغییرات اولیه در مدل‌ های آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس به بهره‌گیری از سنسور اصلی با رزولوشن ۴۸ مگاپیکسل ارتباط دارد، که از نسخه پرو آیفون ۱۴ به ارث رسیده است. این اقدام، به عنوان یک پیشرفت مهم در دوربین اصلی آیفون 15 مطرح شده و قابلیت ثبت تصاویر با کیفیت بالا را در شرایط نوری مختلف افزایش می‌دهد. 

اگر نسخه‌های پایه از این سنسور بهره ‌مند شوند، می‌توان از آن به‌ عنوان یک ویژگی جذاب و شگفت انگیز یاد کرد. به علاوه، تغییرات دوربین آیفون 15 می‌تواند باعث افزایش فروش آیفون‌ها شده و کاربران را به خرید گوشی‌های هوشمند با دوربین پیشرفته با هزینه نسبتا مقرون به صرفه تر ترغیب کند.

تغییر دوم گوشی های جدید آیفون نیز بسیار جذاب است. آیفون ۱۵ پرومکس به سنسور تله ‌فوتو پریسکوپ جدیدی تجهیز شده، که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از آن، زوم ۵-۶ برابری داشته باشند. در مقابل، آیفون ۱۵ پرو از سنسور تله‌ فوتو با زوم ۳ برابری بهره می‌برد، بدون آنکه تغییری در این زمینه برای آنها وجود داشته باشد. تمامی تغییرات جدید در آیفون 15 به کاربران کمک می کنند تا تجربه بهتری از استفاده از گوشی های آیفون برای عکاسی داشته باشند.

در جدول زیر ویژگی های دوربین آیفون های سری 15 به تفکیک، سنسور اصلی، سنسور اولترا واید، سنسور تله فوتو و دوربین سلفی، را به طور دقیق تر بررسی کرده ایم:


ویژگی دوربینمشخصات
سنسور اصلی

آیفون 15 پرومکس: سنسور اصلی 48 مگاپیکسلی یک اینچی سونی IMX903


آیفون 15، 15 پلاس و 15 پرو، سنسور اصلی 48 مگاپیکسلی با دیافراگم f/1.8

سنسور تله فوتو

آیفون 15 پرومکس: سنسور ۱۲ مگاپیکسلی با زوم 5 تا 6 برابری پریسکوپ


آیفون 15 پرو: سنسور تله فوتو ۱۲ مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.8 و زوم ۳ برابری

سنسور اولترا واید

آیفون 15 پرو و 15 پرومکس: سنسور اولترا واید ۱۲ مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.2


آیفون 15 و 15 پلاس: سنسور با 12 مگاپیکسل و دیافراگم f/2.4

دوربین سلفیسنسور ۱۲ مگاپیکسلی با دیافراگم f/1.9، به علاوه زوم خودکار (در تمام سری های آیفون 15)


دوربین آیفون 15 و آیفون 15 پلاس چند مگاپیکسل است؟

دوربین آیفون 15 و آیفون 15 پلاس، همانند سری‌های مشابه این گوشی با کیفیت 48 مگاپیکسلی می باشد و دیگر خیری از دوربین اصلی 12 مگاپیکسلی در گوشی‌های آیفون نیست. دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی سبب شده تا کیفیت تصویر بهتر و با وضوح بالاتری باشد و به علاوه، جزئیات بیشتری در عکس به نمایش گذاشته شوند. 

البته، دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی آیفون 15 و 15 پلاس با سنسور مدل آیفون 14، تفاوت‌هایی دارد. دوربین آیفون 15 و 14 از سنسور مشابهی بهره نمی‌برند و تفاوت آنها در این است که اپل در گوشی‌های آیفون 15 خود، از سنسور سونی به جای سنسور معمولی استفاده کرده است. اما سنسور سونی با سنسور معمولی چه فرقی دارد؟ قطعا استفاده از سنسور سونی در گوشی آیفون 15 و 15 پلاس سبب خواهد شد تا دوربین آنها در محیط های کم نور و تاریک عملکرد بسیار بهتری داشته باشد و تجربه جذاب تری از عکاسی را برای کاربران به ارمغان آورد. 

دوربین آیفون 15 پرو چند مگاپیکسل است؟

در آیفون 15، دوربین اصلی از سنسور 48 مگاپیکسلی سونی IMX-803 با دیافراگم F/1.78 استفاده می‌کند. دوربین تله فوتو با سنسور 12.7 مگاپیکسلی و دیافراگم F/2.8 و دوربین اولترا واید با سنسور 13.4 مگاپیکسلی و دیافراگم F/2.2 طراحی شده‌اند.

در این نسخه از دوربین آیفون 15 پرو، اپل تمرکز خود را بر روی بهبود دوربین‌های اولترا واید و تله فوتو قرار داده است. باید توجه داشت که دوربین اصلی از همان سنسور استفاده می‌کند که در نسل قبلی نیز مورد استفاده قرار گرفته بود. از این رو، بهبود کیفیت عکس‌های ثبت شده با این دوربین قابل انتظار نیست. در مقابل، برای دوربین تله فوتو و اولترا واید، انتظار می‌رود که بهبود نسبی در کیفیت عکس‌ها وجود داشته باشد. 

 دوربین آیفون 15 پرو


دوربین آیفون 15 پرومکس چند مگاپیکسل است؟

دوربین اصلی آیفون 15 پرو مکس با یک سنسور 48 مگاپیکسلی از نوع سونی IMX-803 و دیافراگم F/1.78 ارائه شده است. همچنین، دوربین پریسکوپی این گوشی دارای یک سنسور 12.7 مگاپیکسل با دیافراگم F/2.8 می‌باشد. در حالی که دوربین اولترا واید نیز از یک سنسور 13.4 مگاپیکسلی و دیافراگم F/2.2 بهره ‌مند است.

از نظر عملکرد دوربین، آیفون 15 پرومکس به عنوان یک عضو جذاب و متمایز از خانواده‌ آیفون شناخته می‌شود. یکی از تغییرات مهم در این مدل، مربوط به دوربین پریسکوپی آن است که قابلیت ارائه زوم حدوداً ۵ یا ۶ برابری را نیز دارا می‌باشد. علاوه بر این، واحد دوربین پریسکوپی با استفاده از آینه‌ها و منشورها، نور را به سمت سنسور هدایت می‌کند که باعث افزایش مسیر نور و در نتیجه ارائه‌ زوم بیشتر تا ۱۰ برابر می‌شود.

تعداد دوربین های آیفون 15

حالا که با جزئیات کامل درباره دوربین آیفون 15 از 15 پلاس گرفته تا آیفون 15 پرومکس صحبت کردیم، وقت آن رسیده است که به تعداد دوربین‌ها و عملکرد هر یک از آنها بپردازیم. مشابه سری های قبلی آیفون، آیفون 15 و 15 پلاس نیز دارای دو دوربین پشتی، یک دوربین عریض و یک دوربین فوق عریض می‌باشد که به بهبود کیفیت تصاویر کمک می‌کنند.

در رابطه با تعداد دوربین آیفون 15 و 15 پرومکس یک تفاوتی وجود دارد و این است که سری های جدیدتر آیفون 15 دارای یک دوربین تله فوتو اضافی می‌باشند. دوربین معمولی آیفون 15 پرو، زوم سه برابری و 15 پرومکس دارای زوم 6 برابری می‌باشد که به بهبود کیفیت عکاسی از راه دور کمک بسیاری می‌کند. البته، در جلوی تمامی سری های مدل آیفون 15، یک دوربین سلفی وجود دارد که همانند دوربین 12 مگاپیکسلی آیفون 14 میباشد.

 تعداد دوربین های آیفون 15


کلام آخر

می دانیم که برای خیلی از شما، دوربین مهمترین عاملی است که در تصمیم گیری برای خرید گوشی موثر است. کاربران زیادی هستند که هدف آنها از خرید گوشی های آیفون، کیفیت بالای عکاسی به جای خرید دوربین های گران قیمت می‌باشد. دوربین آیفون 15 از 15 معمولی گرفته تا 15 پرو و پرومکس، قابلیت های ویژه زیادی را در نور کم، محیط های تاریک و البته، با زوم 5 تا 6 برابری ارائه می‌دهد که تجربه فوق العاده ای از عکاسی را برای علاقه مندان رقم خواهند زد.

نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید