جهت خرید اپل آیدی تحویل فوری کلیک کنید

اگر گوشی آیفون شارژ نشد چه باید کرد

امتیاز 5 از 5 از بین 3 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهتاب جهاندار مهتاب جهاندار / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 2 دقیقه نظرات کاربران

اگر گوشی آیفون شارژ نشد چه باید کرد؟ اگر آیفون شما شارژ نمی‌شود، چندین چیز می‌تواند باعث این مشکل در گوشی شما گردد. خوشبختانه راه‌حل‌ هایی وجود دارد که می‌توانیم برای شارژ مجدد گوشی شما پیشنهاد کنیم، همراه idtop باشید.

وقتی آیفون شارژ نمی‌شود، بسیاری از چیزهای ساده می‌توانند باعث این مشکل شوند، از جمله مشکل شارژر، کابل شارژ و حتی پورت شارژ آیفون. در اکثر مواقع راه‌حل‌های آسانی وجود دارد، این راهنما برای کمک به شما در تشخیص علت این مشکل در آیفون و شارژ مجدد آن است و قطعا کمک شایانی خواهد کرد.

دلایل شارژ نشدن گوشی آیفون

دلایل شارژ نشدن گوشی آیفون چیست؟

دلایل این امر عبارتند از:

* ممکن است چیزی در درگاه شارژ آیفون وجود داشته باشد

یکی از رایج‌ترین مشکلات شارژ نشدن آیفون مربوط به پورت شارژ دستگاه است. این درگاه به راحتی می‌تواند آشغال و پرزها را از جیب‌های شما بگیرد که مانع از شارژ شدن دستگاه در هنگام اتصال به برق می‌شود. این آشغال به قدری کوچک است که اگر به درگاه شارژ نگاه کنید احتمالاً آن را نخواهید دید، اما این می‌تواند یک مشکل اصلی باشد. مشکل شارژ نشدن آیفون که به راحتی قابل رفع است. بهترین راه برای بررسی اینکه آیا چیزی مانع درگاه شارژ آیفون شما شده است یا خیر این است که از یک خلال دندان چوبی یا پلاستیکی استفاده کنید و آن را در درگاه قرار دهید تا ببینید آیا چیزی مانع آن شده است یا خیر.

مطمئن شوید که پیک را به آرامی داخل درگاه شارژ حرکت دهید زیرا نباید به چیزی آسیب برسد. همچنین می‌توانید از ابزار سیم‌کارت آیفون همراه دستگاه‌تان استفاده کنید، اگرچه از فلز ساخته شده‌اند، بنابراین بهتر است از چیزی مانند چوب یا پلاستیک استفاده کنید که احتمال آسیب کمتری به پورت دارد. اگر این کار نکرد، ممکن است مشکل دیگری وجود داشته باشد.

* شارژر یا کابل لایتنینگ مشکل دارد

یکی دیگر از دلایل شارژ نشدن آیفون شما می‌تواند مشکل کابل لایتنینگ یا شارژر دستگاه باشد. ساده ترین راه برای دیدن اینکه آیا این موضوع باعث ایجاد مشکل شده است، تعویض کابل، شارژر یا هر دو با یک کابل جدید است. اگر دستگاه یدکی ندارید، می‌توانید سعی کنید آیفون خود را با کابل لایتنینگ به رایانه خود وصل کنید اگر شارژ می‌شود، پس کابل خوب است اما شارژر کار نمی‌کند.

داشتن یک کابل لایتنینگ و شارژر یدکی برای دستگاه خود همیشه مفید است. اگر یدکی ندارید، قرض گرفتن از یک دوست یا همکار ایده خوبی است، زیرا به شما امکان می‌دهد تأیید کنید که آیا شارژر یا کابل شما باعث ایجاد مشکل شده است یا خیر. همچنین می‌توانید شارژر و کابل خود را در دستگاه دیگری آزمایش کنید، اگر یکی یا دستگاه دوستتان دارید، اگر دستگاه آن‌ها را شارژ می‌کند اما مال شما نیست، کابل و شارژر خوب کار می‌کنند.

* سعی کنید با ریست کردن هارد مشکل را حل کنید

گاهی اوقات ممکن است یک مشکل نرم افزاری وجود داشته باشد که باعث توقف شارژ آیفون شود، می‌توانید یک به ریست کردن هارد آیفون بپردازید تا مشخص شود آیا این مشکل حل خواهد شد یا خیر. برای انجام ریست کردن هارد کافی بوده به اینترنت رجوع کنید. این می‌تواند یک راه حل باشد، هنگامی که دستگاه خود را ریست کردید، آن را وصل کنید و اگر مشکل را برطرف کرد، باید شروع به شارژ کردن آیفون کند.

* مشکل سخت افزاری باعث شارژ نشدن آیفون می‌شود

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است آیفون شما شارژ نشود، مشکل سخت افزاری دستگاه است، ممکن بوده مشکل در پورت شارژ یا برخی سخت افزارهای دیگر روی گوشی باشد. شما باید دستگاه را به فروشگاه اپل، تعمیرکار مورد تایید اپل یا فروشگاه تعمیر شخص ثالث خود ببرید، سپس آنها می توانند آیفون شما را آزمایش کنند و ببینند چرا دستگاه شارژ نمی‌شود. اگر همه گزینه‌های بالا را امتحان کرده‌اید و هیچ‌کدام از آنها جواب نداد، بردن آن به فروشگاه اپل یا تعمیرگاه بهترین گزینه خواهد بود.


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید