اپل آیدی نات اکتیو یعنی چه

امتیاز 5 از 5 از بین 4 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهتاب جهاندار مهتاب جهاندار / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 2 دقیقه نظرات کاربران

هنگامی که به خرید محصولات اپل می‌پردازیم، اگر اپل آیدی نداشته باشیم، عملا استفاده از دستگاه‌های این برند دشوار خواهد بود. زیرا کوپرتینویی‌ها نسبت به اپل آیدی حساسیت داشته و آن را شناسه هر کاربر محصول خود می‌دانند. بنابراین اگر اپل آیدی نداشته باشیم استفاده از خدماتی چون آیکلود، اپ استور و غیره تقریبا غیرممکن می‌شود.

البته با زندگی در ایران نیز مشکلاتی برای کاربران ایرانی در زمینه اپل آیدی پیش ‌می‌آید که گسترده است. اما به صورت کلی یکی از مواردی که رنج‌آور بوده، نات اکتیو شدن اپل آیدی هر فرد است. در این مطلب می‌خواهیم بگوییم اپل آیدی نات اکتیو یعنی چه.

اپل آیدی نات اکتیو چیست؟

نات اکتیو یعنی غیرفعال شده و این یعنی اپل آیدی شما برای استفاده فعال نیست و در واقع نمی توانید به استفاده از خدمات آن بپردازید. به نوعی اپل آیدی غیرفعال یعنی اینکه هنوز این اپل آیدی به هیچ دستگاهی متصل نشده و نتوانسته است فعال شود. 

برای فعال کردن اپل آیدی، باید از طریق دستگاهی که می‌خواهید از آن استفاده کنید، وارد اپل آیدی شده و آن را فعال کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک اپل آیدی ایجاد کرده‌اید، اما هنوز آن را در دستگاه اپلی خود فعال نکردید، اپل آیدی شما در وضعیت "نات اکتیو" قرار دارد.


اپل آیدی نات اکتیو چیست

اپل آیدی نات اکتیو چگونه باید فعال شود؟

برای فعال کردن اپل آیدی، شما باید ابتدا به صفحه ورود به اپل آیدی در وبسایت اپل بروید و گزینه "ساخت اپل آیدی" را انتخاب کنید. سپس شما باید فرم ثبت نام را پر کنید و اطلاعات مورد نیاز از جمله نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و رمز عبور را وارد نمایید. همچنین ممکن است شما بخواهید سوالات امنیتی را پاسخ دهید.

بعد از پر کردن اطلاعات مورد نیاز، اپل آیدی شما به صورت خودکار ایجاد می‌شود. سپس، شما باید به ایمیلی که وارد کرده‌اید مراجعه کرده و لینک تأیید را برای فعال‌سازی اپل آیدی خود کلیک کنید. پس از تأیید ایمیل، اپل آیدی شما به طور کامل فعال خواهد شد و شما می‌توانید از آن برای استفاده از خدمات اپل مانند آیتونز، آی‌ مسیج و آیکلود استفاده کنید. در صورتی که مشکلی در فعال کردن اپل آیدی دارید، به پشتیبانی اپل مراجعه کنید.

چرا اپل آیدی نات اکتیو می شود؟

دلایل مختلفی در نات اکتیو شدن اپل آیدی نقش دارند. از جمله آنها باید به استفاده از VPN، برنامه Find My و استفاده از یک آدرس رایج در هنگام ساخت اپل آیدی اشاره کرد.


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید