آموزش خالی کردن حافظه آیفون

امتیاز 5 از 5 از بین 4 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهتاب جهاندار مهتاب جهاندار / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 2 دقیقه نظرات کاربران

این روزها کاربران آیفون تعدادشان کم نیست و حتی افراد زیادی هم تمایل دارند از گوشی اندرویدی به آیفون مهاجرت کنند؛ بنابراین در ابتدا شاید اطلاعات و تجربه کاربری کافی با آیفون نداشته باشند. بخصوص زمانی که به دنبال خالی کردن حافظه گوشی خود هستند و قصد دارند اطلاعاتی را از بین برده یا حذف کنند.

در این مطلب از آیدی تاپ قصد داریم نحوه خالی کردن حافظه آیفون را برای شما شرح دهیم. در حقیقت مدیریت حافظه هر گوشی اهمیت بسیاری دارد و گاهی پیش می‌آید که شاهد انباشت داده ها از جمله ویدئو، عکس و برخی دیگر می‌شوید که سبب کُند شدن گوشی می‌شود.

چگونه حافظه گوشی ایفون را خالی کنیم

در ادامه گام به گام دستورالعمل را دنبال کنید:

 1. آیفون خود را باز کرده و به بخش تنظیمات بروید: قفل آیفون خود را باز کرده و برنامه تنظیمات را پیدا کنید (به رنگ خاکستری بوده و شبیه چرخ دنده است). 
 2. کلیک روی بخش General: پس از وارد شدن به تنظیمات، روی General کلیک کنید.
 3. گزینه iPhone Storage را انتخاب کنید: بر روی گزینه iPhone Storage کلیک نمایید.

  خالی کردن حافظه ایفون

 4. بر روی Empty در بخش Recently Deleted کلیک کنید: هنگامی که در قسمت ذخیره سازی آیفون قرار گرفتید، گزینه‌های مختلفی در اختیار شما قرار می‌گیرد. ممکن است گزینه‌های آیفون ما مانند گزینه‌های آیفون شما نباشد، با این حال، می‌توانید برای پاک کردن مقداری از فضای ذخیره‌سازی گوشی، هر یک از مراحل را انتخاب کنید. برای این روش روی آلبوم Recently Deleted کلیک کنید تا حذف شود.
 5. روی Delete From This iPhone کلیک کنید: ممکن است بخواهید آلبوم اخیراً حذف شده خود را بررسی کنید تا ببینید آیا عکسی وجود دارد که می‌خواهید ذخیره کنید یا خیر. اگر نه، روی حذف کلیک کنید.
 6. در iCloud Photos روی Enable کلیک کنید: پس از بازگشت به صفحه ذخیره سازی آیفون، روی Enable iCloud Photos کلیک کنید. این کار ضروری نیست، اگرچه مقداری فضای ذخیره سازی را پاک می‌کند، زیرا عکس‌های شما در Cloud به جای خود تلفن ذخیره می‌شوند.
 7. گزینه Enable iPhone Photos را کلیک کنید: روی گزینه Enable لمس کنید.
 8. روی Review Personal Videos کلیک کنید: بر روی Review Personal Videos کلیک کنید تا برخی از ویدیوهایی را که در آیفون خود ذخیره کرده‌اید حذف کنید.
 9. روی Edit کلیک کنید: دکمه Edit را در گوشه بالا سمت راست کلیک نمایید.


 10. ویدیوهایی را که می‌خواهید حذف کنید انتخاب کرده و Delete را کلیک کنید: تمام ویدیوهایی را که می‌خواهید حذف کنید را برگزیده و برای ادامه روند، Delete را انتخاب نمایید.
 11. روی Delete From This iPhone کلیک کنید: برای تایید دکمه Delete را فشار دهید.
 12. گزینه Review Downloaded Videos را کلیک کنید: می‌توانید روی گزینه Review Downloaded Videos کلیک کنید تا مشاهده نمایید چه ویدیوهایی در آیفون خود دارید.
 13. روی Edit کلیک کنید: برای انتخاب هر ویدیویی که می‌خواهید حذف کنید، Edit را کلیک نمایید.
 14. روی حذف کلیک کنید: برای حذف ویدیوها دکمه Delete را کلیک نمایید. این به صرفه جویی در فضای ذخیره سازی کمک می‌کند.
 15. به برنامه‌های خود بروید و روی برنامه‌ای که استفاده نمی‌کنید کلیک نمایید: همچنین می‌توانید از صفحه ذخیره‌سازی آیفون به پایین اسکرول کنید و همه برنامه‌هایی را که در گوشی شما دانلود می‌شوند بررسی کنید. می‌توانید برنامه‌ای را انتخاب نمایید که اغلب از آن استفاده نمی‌کنید.
 16. روی حذف برنامه کلیک کنید: روی دکمه‌ای که می‌گوید Delete App کلیک کنید.
 17. باری دیگر روی حذف برنامه کلیک نمایید: برای تأیید انتخاب خود و دریافت فضای ذخیره سازی بیشتر، Delete App را فشار دهید.

نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید