جهت خرید اپل آیدی تحویل فوری کلیک کنید

حذف گروه در واتساپ

امتیاز 5 از 5 از بین 3 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهتاب جهاندار مهتاب جهاندار / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 2 دقیقه نظرات کاربران

واتساپ یکی از پیام‌رسان‌های محبوب جهان بوده که در سال‌های اخیر شرکت متا آن را خریداری کرده و توانسته به سودآوری بسیاری با این پلتفرم دست یابد. این شرکت همیشه آپدیت‌هایی را برای پیام‌رسان خود در نظر گرفته که موجب خواهد شد کاربران تجربه کاربری بهتری داشته باشند. در این بین با وجود قابلیت‌های مختلف، افراد شاید اطلاعات کافی درباره این برنامه نداشته باشند. از این رو در مقاله قصد داریم نحوه حذف گروه واتساپ را شرح دهیم، پس با ما در آیدی تاپ همراه باشید.

نحوه حذف گروه واتساپ

برای حذف گروه واتساپ به مواردی خواهیم پرداخت که از جمله باید به موضوعات زیر اشاره کرد:

حذف گروه به عنوان یک عضو

اگر قصد حذف گروهی دارید که از پایه و اساس نابود شود، شما باید مدیر آن باشید و در غیر این صورت چنین قابلیتی نخواهید داشت. در صورتی که عضو گروه بوده و به دنبال خارج شدن و حذف کردن آن هستید، بهتر است مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا وارد گروه شده و روی نوار سبز بالا که مشخصات گروه در آن نوشته شده لمس کنید.
  2. در صفحه بعد به پایین آمده و گزینه Exit group را انتخاب کنید. سپس پنجره جدیدی باز شده و برای تایید باید Exit را لمس کنید.


حذف گروه واتساپ

بعد از انجام مراحل فوق شما تنها از گروه خارج شدید و عضو نیستید اما برای حذف کامل از گوشی باید یک سری مراحل دیگر را هم دنبال کنید. 

در صفحه موردنظر به جای گزینه Exit، یک گزینه Delete group نمایان می‌شود. با انتخاب آن یک پنجره دریافت تایید باز شده که با ضربه روی گزینه Delete آن را کامل به عنوان عضو از گوشی خود پاک خواهید کرد. به دنبال این حرکت سایر اعضای گروه شاهد پیامی مبنی بر اینکه شما گروه را ترک کردید، دریافت خواهند کرد.


چگونگی حذف گروه در واتساپ

حذف گروه توسط مدیر آن

اگر مدیر یک گروه باشید، به سادگی می‌توانید گروه واتساپی موردنظر را حذف کنید. این یعنی حذف ریشه‌ای گروه به شکلی که هیچ فردی دیگر توانایی گفتگو در آن را نخواهد داشت زیرا از اساس پاک می‌شود. ناگفته نماند که مانند هر فرد گروه، شما هنگامی که روی Exit کلیک می‌کنید، دیگر قادر به گفتگو و مشارکت در گروه نیستید. اما گروه همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد. البته اگر چند مدیر وجود داشته باشد، قطعا گروه می‌تواند به فعالیت ادامه داده و مدیریت برعهده آنها قرار می‌گیرد. در صورتی که تنها مدیر گروه شما بوده باشید، واتساپ تصادفی فرد دیگر گروه را مدیر خواهد کرد.

برای حذف همیشگی گروه واتساپی به عنوان مدیر باید مراحل زیرا را دنبال کنید:

  1. ابتدا وارد گروه موردنظر شده و به قسمت نوار بالا بروید که شامل مشخصات می‌شود.
  2. در این بخش می‌توانید شاهد باشید که توانایی حذف تک تک افراد را دارید و برای انجام کافی بوده روی نام فرد موردنظر لمس طولانی داشته و گزینه Remove را انتخاب کنید.
  3. روش 2 را برای تمامی اعضای گروه اعمال کنید تا به حذف تمامی آنها بپردازید. در نهایت از گروه خارج شده و کار تمام می‌شود.


نحوه حذف همیشگی گروه در واتساپ

اختیارات ادمین گروه واتساپ

ادمین گروه واتساپ قابلیت‌های مختلفی دارد، از جمله اینکه می‌تواند افراد را از گروه حذف کند، پیام افراد را پاک کند و برخی از این قبیل. همچنین این مکان وجود دارد تا فرد دیگری را به مدیریت تعیین نماید. بنابراین قابلیت‌های مختلفی برای ادمین گروه باز است و به عنوان مدیر می‌تواند عمل نماید.


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید