جهت خرید اپل ایدی فوری و عمده کلیک کنید

چگونه با سیری فارسی صحبت کنیم؟

امتیاز 5 از 5 از بین 5 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهسا نوعی مهسا نوعی / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 5 دقیقه نظرات کاربران
در صورتی که صاحب یکی از دیوایس های اپلی از جمله ایفون، آیپد و مک هستید و برای شما این سوال مطرح شده که چگونه با سیری فارسی صحبت کنیم؟ باید بگوییم که به صورت پیش فرض این امکان در سیستم عامل ios وجود ندارد، اما به واسطه شورتکات هایی که می توان تعیین کرد، می توانید با سیری تعامل فارسی داشته باشید.
در واقع دستوراتی که قصد دارید به فارسی به سیری بگویید باید در این برنامه اضافه شوند، این نرم افزار یکی از قدرتمندترین و کاربردی ترین ابزارهایی است که چند سال قبل توسط شرکت اپل برای دیوایس های ios، مکینتاش و حتی آی پد os اضافه شده است که می توان از آن استفاده کرد؛ حتی امکان بهره گیری از اسکریپت ها را نیز خواهد داشت که در نوع خودش قابلیت بی نظیری است؛ در ادامه و در آیدی تاپ، در خصوص این که چطور می توان با سیری فارسی صحبت کرد بحث خواهیم کرد و در این مورد آموزش ها و توضیحات لازم را در اختیار شما قرار می دهیم.
چگونه با سیری فارسی صحبت کنیم

اپلیکیشن شورتکات در ایفون و مکینتاش

اپلیکیشن Shortcut (شورتکات) یک اپلیکیشن رسمی از اپل است که بر روی دستگاه های iOS (مانند آیفون و آیپد) قابل استفاده است. با استفاده از اپلیکیشن Shortcut می توانید شورتکات هایی را ایجاد و سفارشی کنید که دستورات خاصی را به دستگاه خود ارسال کنند.
در مورد دستگاه های Mac (مکینتاش)، اپلیکیشن معادل با Shortcut نیز به نام Automator وجود دارد. Automator به شما اجازه می دهد فلوچارت هایی از عملیات مختلف بسازید و اجرا کنید. با استفاده از Automator، می توانید فرآیندها و اسکریپت هایی را برای اتوماسیون و سفارشی کردن وظایف در سیستم عامل macOS ایجاد کنید.
بنابراین، در دستگاه های iOS از اپلیکیشن Shortcut استفاده می کنید و در دستگاه های Mac از اپلیکیشن Automator استفاده می کنید تا عملیات خاصی را اجرا کنید و سفارشی کنید. با استفاده از این ابزار می توانید تعامل به فارسی را در دیوایس های ios به صورت مستقیم فعال کنید، بدون نیاز به نرم افزار و اپلیکیشن های اضافه.

اپلیکیشن shortcut

اضافه کردن دستورات فارسی به سیری با اپلیکیشن shortcut

برای مشخص کردن دستور برای سیری با استفاده از اپلیکیشن Shortcut، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:
 1. ابتدا اپلیکیشن "Shortcut" را در دستگاه iOS خود باز کنید.
 2. روی گزینه "Create Shortcut" (ایجاد شورتکات) کلیک کنید تا یک شورتکات جدید ایجاد شود.
 3. حالا می توانید به دنبال قسمت "Add Action" (افزودن عمل) بگردید. بر روی این گزینه کلیک کنید تا بتوانید اقدامات مختلف را اضافه کنید.
 4. در صفحه افزودن عمل، می توانید به دنبال عملیات مرتبط با سیری بگردید. مثلاً برای ارسال یک پیام به سیری، در قسمت جستجو، "Send Message to Siri" (ارسال پیام به سیری) را جستجو کنید و انتخاب کنید.
 5. بعد از انتخاب عمل، می توانید پارامترهای مربوطه را تنظیم کنید، مانند متن پیامی که می خواهید به سیری ارسال شود.
 6. پس از تنظیم عمل، می توانید برای شورتکات خود نامی انتخاب کنید. روی گزینه "Next" (بعدی) کلیک کنید و نام دلخواه خود را وارد کنید.
 7. در نهایت، روی گزینه "Done" (انجام شد) کلیک کنید تا شورتکات شما ذخیره شود.
حالا می توانید با صدا زدن نام شورتکات خود به سیری، دستور مورد نظرتان را اجرا کنید. سیری به شورتکات شما پاسخ خواهد داد و عمل مورد نظرتان را انجام خواهد داد.

اضافه کردن دستورات فارسی به سیری با اپلیکیشن shortcut

نحوه فارسی صحبت کردن با سیری و پخش موزیک با دستور فارسی

دقت فرمایید که تمامی آموزش های مرتبط با انجام این کار بر مبنای استفاده از نرم افزار شورتکات در سیستم عامل های اپل انجام می گردد. به طور کلی، سیری فارسی می تواند به زبان فارسی و با لهجه فارسی شما صحبت کند. برای استفاده از سیری فارسی و دستورات مرتبط با پخش موسیقی، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:
1. باز کردن اپلیکیشن موزیک و پخش موسیقی از طریق اپلیکیشن موزیک:
- روی علامت "+" در بخش شورتکات کلیک کنید و "Add Action" را انتخاب کنید.
- به بخش "Media" بروید.
- در این بخش، می توانید اقدامات مختلفی را مشاهده کنید. برای پخش موسیقی از طریق اپلیکیشن موزیک، روی گزینه "Play Music" کلیک کنید.
2. انتخاب موسیقی:
- گزینه "Next" را انتخاب کنید و یک نام برای این اکشن، مانند "هی سیری، یه چیزی پلی کن"، انتخاب کنید.
- در نهایت، روی گزینه "Done" ضربه بزنید.
3. انتخاب موسیقی خاص برای پخش به واسطه صحبت شما:
- اگر موسیقی خاصی مدنظرتان است که می خواهید سیری فارسی اپل برای شما پخش کند، روبه روی گزینه "Play Music" گزینه "Choose" را انتخاب فرمایید.
- سپس، موسیقی مورد نظرتان را انتخاب کنید و باقی عملیات را تا انتها دنبال کنید.
4. استفاده از اقدامات دیگر در همین اپلیکیشن:
- با این روش، شما می توانید اقدامات دیگری را نیز انتخاب کنید. کافی است روی گزینه "+" و سپس گزینه "Add Action" کلیک کنید و وارد بخش های مختلف شوید.
در نهایت، با انجام این مراحل، سیری فارسی آماده استفاده از دستورات شما در زبان فارسی برای پخش موسیقی خواهد بود.

آیا سیری فارسی می فهمد؟

باز کردن برنامه ها در ایفون با سیری فارسی

در صورتی که قصد استفاده از قابلیت فارسی سیری را دارید، همان طور که اشاره شد باید دستورات را به اپلیکیشن شورتکات اضافه کنید؛ به طور کلی، برای باز کردن برنامه ها در آیفون با استفاده از سیری فارسی، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:
1. باز کردن بخش شورتکات و اضافه کردن عمل
- روی گزینه "Add Action" کلیک کنید.
- سپس وارد بخش "Scripting" شوید.
2. باز کردن برنامه
- روی گزینه "Open App" کلیک کنید تا به صفحه بعدی بروید.
- در این صفحه، روبه روی "Open App"، گزینه "Choose" را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید.
3. انتخاب برنامه
- برنامه ای که می خواهید باز شود را انتخاب کنید. به عنوان مثال، می توانید اپلیکیشن اینستاگرام را انتخاب کنید.
4. نامگذاری و ذخیره عمل
- روی گزینه "Next" کلیک کنید.
- یک نام برای این عمل انتخاب کنید. به عنوان مثال، می توانید نام " اینستاگرام را اجرا کن" را انتخاب کنید.
- در نهایت، روی گزینه "Done" ضربه بزنید تا این شورتکات ذخیره شود.
5. باز کردن برنامه با سیری
- حالا اگر به سیری دستور دهید "هی سیری، اینستاگرام را اجرا کن"، اپلیکیشن اینستاگرام در کم ترین زمان و در صورتی که به شبکه اینترنت دسترسی دارید برای شما باز خواهد شد. با این روش، می توانید برنامه های دیگر را نیز به همین صورت باز کنید. کافی است مراحل بالا را تکرار کنید و برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تماس با یک شماره با سیری فارسی

همین طور در ادامه آموزش چگونه با سیری فارسی صحبت کنیم، به سراغ یک ترفند دیگر خواهیم رفت، اگر می خواهید به صورت فارسی به سیری بگویید که با یک شماره خاص تماس بگیرید، می توانید از آموزشی که در ادامه در اختیارتان قرار می دهیم استفاده کنید.
 1. برای تماس با یک شماره خاص به زبان فارسی با سیری در آیفون، می توانید از مراحل زیر استفاده کنید:
 2. به طور معمول برای ایجاد یک شورتکات، برای این که سیری شما فارسی حرف بزند، روی گزینه "Add Action" کلیک کنید و وارد بخش "Apps" شوید.
 3. در این بخش، لیستی از برنامه های موجود در دیوایس خود را خواهید دید. برای تماس، گزینه "Phone" را انتخاب کنید و سپس روی "Call" ضربه بزنید.
 4. در اینجا، گزینه "Contact" را مشاهده خواهید کرد. با لمس این گزینه، وارد بخش مخاطبان تلفن خود می شوید. حالا می توانید یک شماره دلخواه (مثلاً شماره تماس دوستتان) را انتخاب کنید.
 5. پس از انتخاب شماره، روی گزینه "Next" کلیک کنید تا به صفحه بعدی بروید. در این صفحه همان طور که در آموزش های قبل تر به آن اشاره کرده ایم، باید یک نام برای این عمل انتخاب کنید. هر نامی که در اینجا انتخاب کنید، با ذکر  Hey Siriآن نام، سیری تماس را برای شما برقرار می کند. به عنوان مثال، می توانید نام "با علی تماس بگیر" را انتخاب کنید و در نهایت روی گزینه "Done" ضربه بزنید تا این شورتکات به شما اضافه شود.
 6. حالا کافی است به سیری بگویید "با علی تماس بگیر " و در ادامه می بینید که تماس به صورت خودکار برقرار خواهد شد.
با این روش، می توانید با استفاده از سیری و با دادن نام های مختلف، به راحتی با شماره های مورد نظر خود تماس بگیرید.
سخن پایانی و جمع بندی
سیری در ایفون یک ویژگی هوشمند صوتی است که توسط اپل ارائه می شود. با استفاده از سیری، کاربران می توانند با گفتن دستورات صوتی به دستگاه آیفون خود، وظایف مختلفی را انجام دهند. این ویژگی امکانات زیادی را فراهم می کند، از جمله ارسال پیام، تنظیمات تلفن، پخش موسیقی، باز کردن برنامه ها، جستجوی اطلاعات و بسیاری از عملیات دیگر. 

فارسی صحبت کردن با سیری


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید