سیم کارت دوم ایفون ۱۳ کجا میخوره؟

امتیاز 4 از 5 از بین 5 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهسا نوعی مهسا نوعی / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 4 دقیقه نظرات کاربران

به هر حال پس از چند سال، اپل نیز مجاب شد که در دیوایس های خود از سیم کارت دوم استفاده کند، اگر صاحب یک آیفون 13 هستید و این سوال برای شما ایجاد شده که سیم کارت دوم ایفون 13 کجا می خوره؟ در ادامه این آموزش با آیدی تاپ همراه باشید تا توضیحات تصویری و مرتبط با آن را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

نحوه قرار دادن سیم کارت دوم ایفون 13

  1. برای قرار دادن دو سیم کارت روی گوشی آیفون 13، ابتدا با استفاده از سوزن مخصوص، بخش بیرونی سینی سیم کارت را با فشار دادن سوزن به آن باز کنید تا سینی از جای خود بیرون بیاید. 
  2. سپس یکی از سیم کارت ها را به همان شیوه که در تصویر نشان داده شده، با قسمت پشتی سیم کارت به سمت داخل سینی قرار دهید. 
  3. حالا سینی سیم کارت را به جای خود برگردانید و سیم کارت دیگر را به همین شکل درون سینی قرار دهید. 
  4. بعد از قرار گرفتن هر دو سیم کارت در مکان خود، سینی سیم کارت را به طور کامل و در جهتی که از آن خارج کردید، به محل خود برگردانید. سینی سیم کارت باید به یک صورت کامل در مکان خود قرار بگیرد.

قبل از قرار دادن سیم کارت ها در گوشی آیفون 13، اگر سیم کارت های شما با شماره شناسایی شخصی (PIN) محافظت شده اند، باید توجه کنید که هر سیم کارت در سینی بر اساس موقعیت خود - جلو یا عقب - قرار بگیرد. در صورتی که درخواست شود، به دقت پین سیم کارت جلو و پین سیم کارت پشت را وارد کنید. این کار به شما اجازه می دهد تا به صورت صحیح و امن از دو سیم کارت خود در گوشی استفاده کنید.

چگونگی قرار دادن سیم کارت دوم ایفون 13


سفارشی سازی سیم کارت ها در آیفون 13

برای برنامه ریزی بهتر، بعد از فعال سازی طرح دوم، سیم کارت های خود را label گذاری کنید. به عنوان مثال، می توانید یکی از طرح ها را با عنوان "کسب و کار" و دیگری را با عنوان "شخصی" برچسب گذاری کنید. در هنگام انتخاب شماره تلفن برای تماس گرفتن یا دریافت پیام ها، استفاده از این لیبل را برای تعیین شماره مورد استفاده قرا خواهد گرفت. همچنین، می توانید یک شماره را برای اتصال به اینترنت سیم کارت و یک شماره را برای مخاطبین خود تعیین کنید تا بدانید از کدام شماره استفاده خواهید کرد.

در صورت تغییر نظر، می توانید برچسب های خود را تغییر دهید. برای این کار، به Settings > Cellular, or Settings > Mobile Data و بخش اطلاعات سیم کارت بروید و روی شماره ای که می خواهید لیبل آن را تغییر دهید، ضربه بزنید. سپس new label را انتخاب کنید و یک برچسب جدید انتخاب کنید یا برچسب سفارشی وارد کنید.

مشخص کردن سیم کارت پیش فرض

هنگامی که با شخصی تماس می گیرید یا پیامی به او ارسال می کنید که در دفترچه تماس های شما نیست، یک شماره را برای استفاده انتخاب کنید. همچنین، برای iMessage و فیس تایم، اتصال به اینترنت سیم کارت که می خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید. با بهره گیری از iOS 13 و نسخه های بعدی، می توانید هر دو شماره را انتخاب کنید یا فقط یکی از آن ها را.

در این صفحه، یک شماره را به عنوان شماره پیش فرض خود انتخاب کنید، یا می توانید تعیین کنید که کدام شماره فقط برای داده های سیم کارت استفاده شود. شماره دیگر به عنوان شماره پیش فرض شما خواهد بود. اگر می خواهید آیفون شما از داده سیم کارت هر دو استفاده کند وابسته به پوشش و در دسترس بودن، گزینه Allow Cellular Data Switching را روشن کنید.

چرا سیم کارت دوم روی آیفون کار نمی کند؟

این روزها با مشکل کار نکردن سیم کارت دوم هم بسیار مواجه هستیم، بخصوص در مورد دیوایس های اپل! در درجه اول باید بدانید که سیم کارت های دوم نیز به صورت جداگانه باید رجیستر شوند و اگر این کار را انجام نداده اید، باید پیگیری های لازم را از طریق وب سایت مربوطه و گارانتی شرکت عرضه کننده انجام دهید. دلایل ممکن برای عدم کار کردن سیم کارت دوم روی آیفون عبارتند از:

نحوه قرارگیری سیم کارت دوم در گوشی آیفون ۱۳

در هر صورت، اگر سیم کارت دوم روی آیفون کار نمی کند، توصیه می شود با ارائه دهنده خدمات تماس بگیرید و مشکل را گزارش کنید تا بتوانند به شما کمک کنند.

در صورتی که قصد استفاده از سیم کارت دوم در ایفون 13 و مدل های مشابه را دارید، باید اول از همه بدانید که آیا آیفون 13 دو سیمکارته است؟ و اینکه باید بدانید که سیم کارت دوم دقیقا پشت سیم کارت اول و روی سینی مرتبط با آن در شیار مربوط جای می گیرد و لازم است که این دو سیم کارت پشت به هم و مطابق چیزی که در تصویر در اختیار شما قرار دادیم نصب شوند. همین طور مطمئن شوید که شیار را به درستی وارد دستگاه می کنید و همه چیز سر جای خود قرار دارد.


سوالات متداول

تمامی والپیپرهای ایفون به صورت full hd لیست شده اند و بسیار باکیفیت هستند.

در این صفحه از وب سایت آیدی تاپ، لیستی از تصویر زمینه ها و بک گراندهای آیفون با بالاترین کیفیت قرار گرفته است که می توانید به راحتی آن ها را دانلود کنید.

نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید