جهت خرید اپل ایدی فوری و عمده کلیک کنید

چگونه سئو باعث افزایش فروش سایت ها میشود؟

امتیاز 5 از 5 از بین 4 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
نظرات کاربران

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که کسب‌و‌کاری در فضای اینترنت دارید و از این طریق کالا و خدمات خود را در اختیار مشتری قرار می‌دهید، حتما بارها کلمه سئو سایت را شنیده‌اید و تا اندازه‌ای با مفهوم آن آشنا هستید و می‌دانید که سئو سایت تا چه اندازه می‌تواند در فروش کالا و خدمات شما  موثر باشد. در دنیای امروز و با توجه به گستردگی بستر اینترنت برای راه اندازی کسب‌و‌کارهای اینترنتی علاوه بر برخی مشاغل تازه، مشاغل سنتی و قدیمی نیز به دنبال ایجاد شرایطی هستند که بتوانند با مشتری تعامل بیشتری پیدا کرده و کالا و خدمات خود را به راحتی به آن‌ها معرفی نمایند و از این طریق بتوانند درآمد بیشتری کسب کنند.

اگر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید می‌توانید به پاسخ پرسش‌هایی از قبیل اینکه سئو سایت دقیقا به چه معناست و چگونه با کار کردن بر روی آن می‌توان به فروش بیشتر دست یافت، برسید.
سئو سایت چه معنایی دارد؟

کلمه‌ی سئو SEO در واقع مخفف شده کلمات Search Engine Optimization بوده و به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو می‌باشد. به زبانی ساده سئو سایت به فرآیندی گفته می‌شود که شما بتوانید در ارائه مطالب سایت خود و کالاهایی که در فروشگاه خود قرار می‌دهید، شیوه و راهکارهایی را در پیش بگیرید که بتواند کمک کند تا رتبه شما در موتورهای جستجو افزایش پیدا کرده و افرادی زیادی با سایت شما و کارایی آن و خدمات و محصولاتی که ارائه می‌کنید آشنا گردند. اما پیش از آن که به این نوع راهکارها بپردازیم و از شیوه‌های تاثیرگذار بر سئو سایت صحبت کنیم، لازم است کمی با اهمیت سئو نقش آن بر کسب‌و‌کارهای اینترنتی آشنا شوید.

برای اینکه بیشتر با مفهوم سئوی سایت آشنا شویم پیشنهاد میکنم مقاله سئوی سایت چیست تسمینو را مطالعه نمایید


تاثیر سئو بر کسب‌ و‌ کارهای اینترنتی

چرا می‌گوییم سئو در دیده شدن کسب ‌و‌کارهای اینترنتی موثر است؟ یک مثال ساده این موضوع را روشن خواهد کرد. شما یک کالا دارید و به دنبال مشتری هستید. مشتری هم به دنبال کالایی است که در دستان شماست، چه چیزی می‌تواند مشتری را در بین کسب‌و‌کارهای مشابه اینترنتی به شما برساند؟ پاسخ، فرآیند انجام درست و صحیح سئو سایت است.

هنگامی که شما فروشگاه اینترنتی خود را راه‌اندازی می‌کنید و محصولات خود را در دسته‌ها و طبقه بندی‌های مجزا درون سایت قرار می‌دهید و فرآیند سئو سایت را به خوبی انجام داده و بدون هیچ نقصی جلو می‌روید، با هر کلمه کلیدی که در نام محصول و مطالب خود عنوان کرده‌اید، در بین موتورهای جستجو، در ردیف جستجوهای اول قرار می‌گیرید. وقتی مشتری سایت شما را در اولین نتایج گوگل می‌بیند، به آن مراجعه کرده و به محصولات و خدمات شما دسترسی پیدا می‌کند و در اغلب موارد کالا یا خدمات مورد نیاز خود را از سایت شما سفارش داده و در نتیجه به مشتری وفادار شما تبدیل خواهد شد.

بر این اساس است که می‌گوییم راهکارها و فرآیند سئو سایت می‌تواند نقش مهم و بسزایی در فروش هر چه بیشتر شما داشته باشد. در واقع این همان هدفی است که تمامی افرادی که کسب و کار اینترنتی دارند و یا سایتی را اداره می‌کنند دنبال آن هستند.

مزایای یک سایت سئو شده را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

در ادامه این مطلب راهکارها و نکاتی را بیان خواهیم کرد که می‌تواند در رشد سئو و دیده شدن سایت و کسب‌و‌کار شما نقش مهمی داشته باشد و شما را به هدف‌تان یعنی جذب مشتری و فروش بیشتر نزدیک گرداند.
تولید محتوای مناسب برای سایت

محتوا یکی از کلیدی‌ترین مسائلی است که می‌تواند در سئو سایت شما اثر مثبت و شگفت‌انگیزی داشته باشد. محتوای خاص و تازه که به صورت خلاقانه‌ای نوشته شده باشد و تقلیدی نباشد در افزایش رتبه و در پی آن جهت فروش هرچه بیشتر کالا و خدمات شما اثر زیادی دارد. در ادامه به جزییاتی درباره محتوا که باید به آن توجه داشته باشید خواهیم پرداخت.

 • به کار بردن کلمات کلیدی در عنوان اصلی

از راهکارهای دیگری که می تواند بر سئو سایت تاثیر داشته باشد استفاده درست و بجا از کلمات کلیدی است، این واژه‌ها نقش بزرگی را ایفا می‌کنند. استفاده از واژگان کلیدی در عنوان یا Title کمک می‌کند کاربران با جستجوی این کلمات به شما دسترسی پیدا کنند.

همچنین به کار بردن کلمات کلیدی اصلی و یا مرتبط با کلمه اصلی در متن می‌تواند روی سئو سایت شما اثر مثبتی داشته باشد. در ضمن اگر شما مانور خود را روی این کلمات بیشتر کنید و آن را در متن خود به شکل موثر و به اندازه پخش نمایید و یا آن را bold کنید شاهد نتایج بهتری نیز در سئو سایت خود خواهید بود.

 • به کاربردن کلمات کلیدی در تیترها

علاوه بر این استفاده از کلمات کلیدی در تیترها Heading، یعنی تگ H2 تا تگ H6 اگر به اندازه و درست مورد استفاده قرار گیرد می‌تواند تاثیر بسیاری در سئو سایت داشته باشد.

 • به کار بردن کلمات کلیدی در بخش توضیحات متن Meta Description

هنگامی که یک کلمه‌ی کلیدی را در گوگل جستجو می‌کنید، نتایج جستجو به شما نشان داده می‌شود و در ذیل هر یک از آن‌ها در حدود یک تا دو خط توضیحاتی مرتبط با آن چه جستجو کرده‌اید را می‌توانید مشاهده کنید. این متن دقیقا همان متنی است که نه در قسمت تیتر و نه در قسمت محتوا، بلکه در قسمت Meta Description سایت شما نوشته می‌شود. متن این بخش اگر در حدود 200 تا 250 حرف باشد و کلمه کلیدی به اندازه در آن به کار رفته باشد نیز در سئو سایت موثر است.


بک لینک backlink و تاثیر آن بر سئو سایت

از دیگر راهکارهایی که می‌تواند در فرآیند بهبود سایت نقش مهمی داشته باشد استفاده از بک لینک است. بک لینک به زبان ساده اشاره‌ای است که یک سایت در محتوای خود به سایت دیگری می‌کند، به صورتی که اگر این اشاره به حالت لینکی درآمده باشد که قابل کلیک باشد، خواننده متن می‌تواند با کلیک بر روی آن به سایت هدف وارد شود. در واقع نمی‌توان سایتی را راه‌اندازی کرد اما برای معرفی آن کاری نکرد. بک لینک با کیفیتی که در یک رپورتاژ آگهی به کار برده می‌شود، می‌تواند دست شما را در دست مشتری گذاشته و پیوند بین فروشنده و خریدار را ایجاد نماید.

استفاده از محتوای درست و بهینه به همراه بک لینک‌های باکیفیت در بهبود سئو سایت شما نقش اساسی داشته و رتبه شما را در نتایج موتورهای جستجو افزایش خواهد داد.

هنگامی که شما از بک لینک استفاده می‌کنید، علاوه بر معرفی برند خود و شناساندن آن به مشتریان، قدم‌های محکمی در حوزه بازاریابی محتوا نیز خواهید برداشت. بنابراین مزایای استفاده از بک لینک را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:
بهبود سئو سایت با آژانس تبلیغاتی تسمینو

سئو در واقع امر پیچیده‌ای است و چنانچه در آن سررشته‌ای نداشته باشید، نمی‌توانید رتبه سایت خود را در بین موتورهای گوگل افزایش دهید. این مقوله در واقع امری است که چنانچه به دست افراد خبره و کاربلد صورت نگیرد می‌تواند نتایج عکس داشته باشد. در حال حاضر بیشتر کسب‌و‌کارهای اینترنتی، سئو سایت خود را به مجموعه‎هایی که در این حوزه فعالیت دارند می‌سپارند. اما در کنار این تصمیم خودتان می‌توانید با استفاده از راهکارهایی که به آن اشاره کردیم به بهبود وضعیت سایت خود کمک کنید.

 مجموعه تسمینو که به عنوان پلتفرم انتشار رپورتاژ آگهی معتبر در زمینه خرید رپورتاژ و انتشار آن در برترین رسانه های فارسی شناخته شده است، می‌تواند به شما کمک نماید تا خودتان بتوانید تا اندازه‌ای در جهت بهبود سئو سایت خود قدم برداشته و با انتشار محتواهای بهینه، رپورتاژ آگهی و بک لینک، سئو سایت خود را در گوگل بهبود بخشیده و به رونق کسب و کار اینترنتی خود کمک نمایید.

سوالات متداول

ردمی 10A اسپرت با قیمت 4 میلیون

ردمی نوت 11 با قیمت 6 میلیون تومان ردمی نوت 10 پرو با قیمت 7 میلیون تومان پوکو M4 Pro با قیمت 6 میلیون و 300 هزار تومان

نظر خودرا درج کنید
تعداد نظرات (1)
 • مهدی جفرودی مهدی جفرودی
  سلام میخوام مشاوره سئو دریافت کنم ممنون میشم راهنمایهم کنید.
  • عطیه مشهدی عطیه مشهدی پشتیبان
   سلام به شما کاربر گرامی لطفا با شماره زیر تماس بگیرید: 09374859028
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید