جهت خرید اپل آیدی تحویل فوری کلیک کنید

نکاتی که باید هنگام خرید گوشی موبایل بدانید

امتیاز 5 از 5 از بین 2 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
نظرات کاربران
نام دیگر گوشی‌های موبایل رایانه‌های هوشمند است. این ابزار پیشرفته قابل حمل در عصر امروزی به یک نیاز تبدیل شده است. خرید گوشی موبایل با توجه به تنوع فراوان برندهای ارائه دهنده و یا تنوع مدل یک گوشی یک امر تقریباً مشکل است. چرا که این تنوع سبب سردرگمی هنگام انتخاب می‌شود. هدف این مقاله معرفی برندهای مختلف به همراه انواع گوشی‌های موبایل است تا به شما در یک خرید امن یاری برساند.

 پارامترهای انتخاب یک مدل گوشی از میان چندین نوع موبایل کدام است

اولین قدم در هنگام خرید موبایل، تعین ملاک و معیار خریدار است. یعنی شخص خریدار می‌بایست انتظارات خود را از تلفن همراه مشخص کند. اولویت بندی هر کدام از این پارامترها منجر به تصمیمی متفاوت هنگام خرید است.

اولویت بندی خرید گوشی بر اساس قیمت

غالب مردم به دنبال خرید گوشی موبایل با قیمتی پایین‌ترین از ارقام نجومی بازارهای موبایل هستند. اگر شما نیز به دنبال یافتن یک گوشی با قیمت پایین هستید، اما به دلیل اینکه فکر می‌کنید قیمت کم با کیفیت آن رابطه مستقیمی دارد و در خرید کردن دو دل هستید باید خدمتتان عرض کنیم که سخت در اشتباه هستید. کم بودن مبلغ پرداختی به هنگام خرید لزوماً دلیلی برای بدون کیفیت بودن گوشی نیست.
برندهای مختلف ارائه دهنده گوشی، در انواع متنوع و مختلف مشغول به تولید هستند. گاهی یک برند به دلیل شهرتی که پس از سال‌ها کسب نموده اجناسش را با قیمت بالاتری به بازار عرضه می‌کند و ربطی به با کیفیت بودن کالا ندارد.


انتخاب بهترین برندها یا بهترین مدل ها؟
  در حین خرید گوشی موبایل قطعاً با سوال برند بهتر است یا مدل گوشی روبه رو شده‌اید و انتخابتان ممکن است با سردرگمی همراه بوده باشد. عده‌ای طرف‌دار پروپا قرص برندها هستند. یعنی آن برند هر نوع لوازمی را ارائه دهد به دنبال خریدش هستند. به همین دلیل متوجه می‌شویم که شرکت سازنده اولویت اول این افراد است. اشخاصی با این ویژگی تمام ملاک‌های خرید خود را به مارک محصولات محدود می‌کنند، حتی اگر کارایی مورد نظر را برایشان نداشته باشد. اکنون متوجه می‌شویم که چرا گاهی اوقات یک مدل گوشی دارای نقاط ضعف فراوانی است؛ اما همچنان طرف‌داران زیادی را دارد. متأسفانه این اولویت بندی اشتباه سبب شده است تا دیگر مردم نیز در هنگام خرید گوشی موبایل و انتخاب مدل دچار تردید شوند و ناخواسته پیرو افکار عمومی شوند. برند آیفون یکی از مشهورترین کمپانی‌های سازنده تلفن همراه است که در هر صورت و با هر نوع نقصی طرف‌داران بی‌شماری دارد.
برخی از طرفداران گوشی موبایل مخالف خرید کردن بر اساس برند و نام شرکت‌ها هستند.این افراد بیشتر به مدل گوشی توجه می‌کند. توجه به مدل یعنی انتخاب از بین تعداد بی‌شماری از گزینه‌ها. به یاد داشته باشید که انتخاب بهترین مدل‌های متناسب با پارامترهای ذهنی شما هم ممکن است دارای ایرادهایی باشد. به همین دلیل توصیه ما کمک گرفتن از سایت معتبر و تخصصی این مجموعه است.
معرفی پرچمداران برندهای مختلف
پرچمدار هر برند یعنی بهترین مدل آن مجموعه به همین دلیل طرف‌داران این کمپانی‌ها همواره آخرین خبرها را در مورد بهترین مدل هر کمپانی دنبال می‌کنند. گوشی‌های پرچمدار جزو گوشی‌هایی با سه ویژگی زیر هستند.
 1. جدیدترین گوشی ارائه شده
 2. گران قیمت‌ترین گوشی مجموعه
 3. باکیفیت‌ترین مدل هر برند
لیست زیر معرفی پرچمداران چند کمپانی معروف است. به عنوان شخصی که مایل به خرید گوشی موبایل پرچمدار می‌باشد لازم است موارد زیر را به خاطر بسپارید.
 قطعاً چهار مورد بالا تنها یک بخش بسیار کوچک از دنیای بزرگ موبایل می‌باشد، اما در این بازه زمانی خرید فروش این پرچمداران رواج دارد.نکاتی که هنگام خرید گوشی موبایل باید به آن دقت کنید

احتمالاً طرف‌داران پرچمداران برندها فکر می‌کنند که اگر یک گوشی جدید و گران قیمت را خریداری نمایند دیگر هیچ مشکلی عایدشان نمی‌شود؛ قطعاً که این‌طور نیست. هدف از به ‌روزرسانی هر مدل تلفن همراه رفع نواقص نسخه قبلی و تولید اثری پیشرفته‌تر است. به همین دلیل هیچگاه با اعتماد به پرچم دار بودن یک مدل آن را خریداری نکنید حتماً در پی بررسی نقاط ضعف و قوت آن باشید.
گاهی اوقات یک مدل از تلفن همراه دارای دوربینی بی نظیر است اما حافظه زیادی ندارد. مهم‌ترین نکته‌ای که هنگام خرید گوشی موبایل باید به آن دقت کنید این است که اگر قطعه‌ای از گوشی خریداری شده با مشکل مواجه شد آیا امکان تعمیر آن وجود دارد؟ پاسخ به این سؤال ممکن است انتخابتان را در حین خرید تغییر دهد.
بهترین انتخاب در هنگام خرید کدام است؟
بیشتر عموم مردم مایل هستند در هنگام خرید گوشی موبایل ترکیبی از کیفیت و کمیت را رعایت کنند. لیست زیر جزو بهترین گوشی‌های میان رده در جهان است.
نکته: میان رده یعنی از لحاظ کیفیت و قیمت حد تعادل را رعایت کرده است.
 1. POCO x3
 2. MI 10 Lite
 3. Realme 7 PRO
 4. A51
 5. Redmi 9
 6. Huawei Y8S
 7. Huawei Y9a
 8. A21s
 9. Redmi note 9S
 10. A31
 

 

بهترین بازده باتری در میان انواع گوشی

عده کثیری از مردم به دلیل استفاده زیادی که از گوشی دارند توجه ویژه‌ای به عملکرد باتری می‌کنند. به همین دلیل بیشتر از سایر ویژگی‌های مدل گوشی، در هنگام خرید گوشی موبایل بر توانایی ذخیره نیروی باتری دقت دارند. موارد زیر از بهترین مدل‌هایی هستند که در آزمون عملکرد باتری موفق‌تر بوده‌اند.
   با قابلیت ۱۴ دقیقه پخش ویدئو، ۱۷ دقیقه وب‌گردی، ۳۲ دقیقه مکالمه تلفنی
  توانایی ۱۳ دقیقه پخش ویدئو، ۲۰ دقیقه وب‌گردی و ۳۵ دقیقه مکالمه تلفنی
  ۱۸ دقیقه پخش ویدئو، ۱۶ دقیقه وب‌گردی به همراه ۳۶ دقیقه مکالمه تلفنی
  توانایی ۱۴ دقیقه پخش ویدئو، ۲۳ دقیقه جستجو در وب سایت‌ها به علاوه ۲۲ دقیقه مکالمه
  قابلیت پخش ۱۴ دقیقه ویدئو، ۲۳ دقیقه استفاده از جستجوگر و ۳۱ دقیقه مکالمه
  توانایی پخش ۱۵ دقیقه فیلم به همراه ۱۳ دقیقه جستجو در سایت و ۲۱ دقیقه مکالمه تلفنی
  امکان پخش ۱۵ دقیقه فیلم، ۱۴ دقیقه وب‌گردی، ۲۱ دقیقه مکالمه
  توانایی پخش ۱۸ دقیقه فیلم، قابلیت ۱۸ دقیقه جستجو در وب و ۴۰ دقیقه مکالمه
  امکان پخش ویدئو به مدت ۱۷ دقیقه، ۲۰ دقیقه جستجو در وب و ۴۲ دقیقه مکالمه تلفنی
  توانایی پخش ۲۰ دقیقه فیلم، ۱۷ دقیقه وب‌گردی و ۳۳ دقیقه مکالمه

چرا باید در خرید گوشی دقت کنیم؟

افراد مختلف می‌بایست بنا بر احتیاج خود دست به خرید اقلام و کالاها بزنند. به عنوان مثال اگر فردی که از گوشی همراه خود به عنوان دوربین عکاسی استفاده کند نباید اولویت انتخابشان موبایلی با آنتن دهی بالا باشد. پس همواره هدف خود را از خرید گوشی موبایل تعیین کنید و سپس از یک فروشگاه معتبر خرید نمایید.
 
نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید