جهت خرید اپل ایدی فوری و عمده کلیک کنید

خدمات و سرویس های شبکه برای شرکت ها

امتیاز 5 از 5 از بین 1 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
نظرات کاربران

خدمات و سرویس های شبکه مجموعه سرویس ها و خدماتی است که که در حوزه فناوری اطلاعات ارائه می گردد. خدمات شبکه مورد نیاز طیف وسیعی از شرکت ها، سازمان ها، افراد، مجتمع های رفاهی و تجاری و حتی استفاده های خانگی می باشد. سرویس های شبکه و IT راهکارهای نوین برای دریافت خدمات برخط می باشد که روز به روز شرکت های بیشتری به این خدمات نیاز پیدا می کنند. در سال های اخیر با با توجه به این که فعالیت های مالی، مالیاتی شرکت ها در بستر اینترنت انجام می شود، این شرکت ها سرویس های بیشتری در این زمینه دریافت کرده اند.

خدمات شبکه و IT به بخش های مختلفی تقسیم می شوند. هر یک از این بخش ها می بایست به متخصص خود واگذار شود. گروه زانیم ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه، خدمات اکتیو شبکه ، پسیو شبکه و مجری طرح های شبکه می باشد. این شرکت به عنوان یکی از متخصصان شبکه و IT با بهره گیری از کارشناسان این حوزه همواره در تلاش است با ارائه راهکارهای به روز هزینه های مالی و اجرایی پروژه را کاهش دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات به وبسایت zanimco.com مراجعه کنید. در ادامه به بررسی خدمات زانیم برای شرکت ها می پردازیم.
شرکت ها به چه نوع خدمات IT نیاز دارند؟

شرکت ها در مقاطع مختلف زمانی خدمات شبکه متفاوتی را نیاز دارند. برای مثال با همه گیر شدن ویروس کرونا و دورکاری، بسیاری از شرکت ها به دنبال سرویس های برگزاری جلسات و سمینارهای آنلاین بودند. در این مقطع مدل سرویسهای دریافتی از متمرکز بودن به فضای فیزیکی شرکت تغییر کرد.

این خدمات بسته به نوع فعالیت های شرکت نیز می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال شرکت هایی که خدمات یا محصولات خود را به صورت آنلاین ارائه می دهند وابستگی زیادی به خدمات شبکه دارند. آنلاین بودن همیشگی از واجبات این مجموعه ها است. در صورتی که در شرکت های بازرگانی به دلیل مراودات خارجی، سرویس های ایمیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

پشتیبانی شبکه برای شرکت ها

به طور کلی شرکت ها همیشه به خدمات پشتیبانی شبکه نیاز دارند که از روش های مختلف قابل دسترسی است. پشتیبانی شبکه پایدار بودن و یکپارچگی و آنلاین بودن سرویس ها را تضمین می کند. در مرحله پشتیبانی معمولا تمرکز روی نگهداری و آنلاین نگاه داشتن سرویسهایی است که قبلا پیاده سازی شده اند. ممکن است سرویس هایی که در قالب خدمات اکتیو شبکه یا زیر ساختی که در قالب خدمات پسیو شبکه ارائه شده است، مورد پشتیبانی قرار می گیرد.

پشتیبانی شبکه بسته به سرویسهای مختلف مورد نیاز یک شرکت یا سازمان به روشهای مختلف دریافت می گردد. ممکن است یک شرکت خدمات شبکه پیچیده تری را نیاز داشته باشد و نیاز به بهره مندی از تیم IT با تخصص های مختلف داشته باشد. اما برخی شرکت ها که معمولا شرکت های کوچک هستند با استفاده از یک نفر نیروی داخلی یا یک نفر پشتیبان شبکه خارجی، نیاز های شبکه ای خود را تامین می کنند. در برخی مواقع شرکت ها علاوه بر نیروی IT داخلی، از نیروی شبکه خارجی یا پشتیبانی شرکت های IT استفاده می کنند. این موضوع برای حصول اطمینان از برخط بودن همیشگی سرویس ها لازم است.
قرارداد خدمات شبکه

همانطور که گفتیم خدمات شبکه به روش های مختلف دریافت می گردد. اما باید توجه داشت در هر یک از این بخش ها نیاز به داشتن قرارداد تخصصی و دقیق می باشد. در صورتی که در ابتدای کار هستید و هنوز سرویس ها در شرکت شما پیاده سازی نشده نیاز به عقد قرارداد دریافت خدمات شبکه دارید. شرح اقدمات، وظایف طرفین قرارداد، مدت زمان اجرای پروژه، نکات مالی از موارد مهمی است که در این قراردادها می بایست به آن توجه شود. در صورت نیاز به قرارداد خرید تجهیزات شبکه، حتما به نکاتی از قبیل نحوه پرداخت، سازگاری تجهیز با درخواست کارفرما، قابلیت ارتقاء و زمان تحویل می بایست توجه ویژه ای شود.

اما شرکت هایی که مراحل پیاده سازی بستر پسیو یا اکتیو شبکه را پشت سرگذاشته اند نیازمند عقد قرارداد پشتیبانی شبکه های کامپیوتری هستند. در این قرارداد ها با توجه به سرویسها و تجهیزات موجود، تعداد شعب و کلاینت های هر شرکت قیمت ها مشخص می گردد.

مزایای برونسپاری خدمات شبکه

انتخاب انجام خدمات و سرویس های شبکه به صورت داخلی یا واگذاری و برونسپاری یکی از چالش های شرکت ها می باشد. استخدام نیروی شبکه داخلی هزینه های زیادی برای شرکت ها دارد. برای شرکت های کوچک تخصیص فضا برای نیروی IT خود مسئله بزرگی هست. به علاوه نظارت به کار فرد استخدام شده نیز همیشه برای مدیران دردسرهای خاص خود را دارد.

در نقطه مقابل اگر خدمات شبکه برونسپاری گردد، به جای یک شخص یک تیم بر پروژه نظارت خواهد داشت. وقتی یک تیم پشتیبانی شبکه شرکتی را برعهده می گیرد مطمئنن خدمات تخصصی تری را می توانیم دریافت کنیم. همچنین مدیریت کار به آن شرکت واگذار می گردد و در نتیجه نیازی به صرف وقت مدیران داخلی برای این مسئله نباشد.
مزایای همکاری با مشاور شبکه

در شرکت های متوسط تا بزرگ معمولا یک یا چند نیروی داخلی شبکه مشغول به کار هستند. در این پروژه ها در کنار نیروهای داخلی، همکاری با مشاوران شبکه بسیار راهگشا خواهد شد. مشاوران برای نحوه نگهداری از سیستم موجود یا انتخاب بهترین سرویس نطرات کارشناسی به تیم ها ارائه می دهند. از آنجایی که این افراد دارای دانش به روز هستند و در بسیاری از پروژه ها فعالیت می کنند، قطعا به نیروهای IT داخلی در تصمیم های اساسی کمک ویژه ای می کنند. نیروهای داخلی از آنجا که هم مسئولیت اجرا و نگهداری را برعهده دارند و درگیر تعداد پروژه های کمتری هستند در کنار مشاوران می توانند کارآیی بیشتری در برنامه های توسعه ای داشته باشند.


علاوه بر تجربه کاری مشاوران شبکه، مدارک این افراد نیز بسیار معتبر خواهد بود. مدارک این افراد معمولا از جانب شرکت های معتبر می باشد. معمولا مشاوران شبکه دارای یک یا چندین مدرک سیسکو یا مایکروسافت هستند. این مدارک ممکن است از شرکت های اصلی یا آموزشگاه های معتبر داخلی دریافت شده باشد.

نظر خودرا درج کنید
تعداد نظرات (1)
  • میلاد امانی میلاد امانی
    یکی از شرکت هایی که ما تجربه اجرای پروژه های موفق باهاشون زیاد داشتیم و خدارو شکر این همکاری همیشه برای هر دو سمت لذت بخش بوده
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید