جهت خرید اپل ایدی فوری و عمده کلیک کنید

یادگیری ماشینی دقیقا چیست؟

امتیاز 5 از 5 از بین 3 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه نظرات کاربران
دنیای تسخیر شده توسط ربات‌ها، در آینده‌ای نه چندان دور، به شدت به توانایی ما برای استقرار موفقیت‌آمیز هوش مصنوعی (AI) وابسته است. با این حال، تبدیل ماشین‌ها به دستگاه‌های مبتنی بر یادگیری و تفکر، آنقدر‌ها هم که به نظر می‌رسد آسان نیست. هوش مصنوعی تنها با ماشین لرنینگ یا یادگیری ماشینی (ML) قابل دستیابی است؛ یعنی در آنجایی که هوش مصنوعی به ماشین‌ها و ربات‌ها کمک می‌کند تا مانند انسان‌ها فکر کنند.
اگر دوست دارید مپصا به شما بگوید ماشين لرنينگ چيست، همراه ما باشید. در ادامه قصد داریم تعریف واضح و روشنی از این پرسش ارائه دهیم و شما را با انواع ماشین لرنینگ و بهترین مسیر یادگیری آن آشنا کنیم.

ماشین لرنینگ چیست؟

در پاسخ به این پرسش که ماشین لرنینگ چیست؟ می‌توان گفت: Machine Learning یا یادگیری ماشینی یک برنامه کاربردی از هوش مصنوعی است که سیستم‌ها را قادر می‌سازد تا بدون برنامه‌ریزی، از تجربه خود یاد بگیرند و پیشرفت کنند.  یادگیری ماشینی بر توسعه برنامه‌های رایانه‌ای متمرکز است که می‌توانند به داده‌ها دسترسی داشته باشند و از آن برای یادگیری خود استفاده کنند.
به عبارت دیگر در پاسخ به سوال یادگیری ماشین چیست؟ می‌توان گفت: یادگیری ماشینی یک حوزه مطالعاتی بزرگ است که با بسیاری از زمینه‌های مرتبط مانند هوش مصنوعی هم‌پوشانی دارد و ایده‌هایی را به ارث می‌برد. هدف اصلی ML این است که به کامپیوتر‌ها اجازه دهد بدون دخالت یا کمک انسان به طور مستقل یاد بگیرند و بر اساس آن اقدامات را تنظیم کنند.
تمرکز رشته یادگیری ماشین بر یادگیری است، یعنی کسب مهارت یا دانش از تجربه که به معنای ترکیب مفاهیم مفید از داده‌های تاریخی است.
البته در جواب پرسش ماشین لرنینگ چیست؟ می‌توان گفت که ماشین لرنینگ انواع مختلفی دارد که ممکن است شما به عنوان یک متخصص در زمینه ماشین لرنینگ با آن‌ها مواجه شوید: از کل زمینه‌های تحصیلی گرفته تا تکنیک‌های خاص.
در ادامه قصد داریم، انواع یادگیری ماشینی که ممکن است در زمینه یادگیری ماشینی با آن‌ها مواجه شوید، را بیان کنیم.

پایتون (در یادگیری ماشین) چیست؟

پایتون یک زبان برنامه‌نویسی است که به دلیل امکانات زیاد، کاربرد و سادگی جهت برنامه‌نویسی، در دنیای امروز نسبت به زبان‌های دیگر برنامه‌نویسی ترجیح داده می‌شود.
یادگیری ماشینی نیز بخشی از هوش مصنوعی است که هدف آن، این است که ماشین از تجربه خود بیاموزد و به طور خودکار، کار را بدون برنامه‌ریزی انجام دهد.
اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم، زبان برنامه‌نویسی پایتون به دلیل پلتفرم مستقل و محبوبیتش در جامعه برنامه‌نویسی، بهترین تناسب را با ماشین لرنینگ دارد.

پایتون در ماشین لرنینگ | python in machine learning

پایتون و هوش مصنوعی

اگر به تازگی در دنیای هوش مصنوعی (AI) شروع کرده‌اید، پس پایتون یک زبان عالی برای یادگیری است زیرا بیشتر ابزار‌ها با استفاده از آن ساخته شده‌اند.
جالب است بدانید، علی‌رغم اینکه پایتون یک زبان همه منظوره است، راه خود را به پیچیده‌ترین فناوری‌ها مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، دیپ لرنینگ و غیره باز کرده است.
ورود به حوزه هوش مصنوعی و علم‌داده می‌تواند برای مبتدیان بدون پیشینه قبلی، به خصوص کسانی که تجربه برنامه‌نویسی ندارند، دلهره‌آور به نظر برسد.  مفاهیم مورد استفاده در خودرو‌های خودران و دستیار‌های مجازی مانند الکسای آمازون ممکن است بسیار پیچیده و درک آن دشوار به نظر برسد، اما هدف هوش مصنوعی در پایتون این است که از طریق تمرین‌های عملی، هوش مصنوعی را برای افرادی که دارای تجربه برنامه‌نویسی کم یا بدون تجربه هستند، در دسترس و قابل درک کند.  

ماشین لرنینگ | machine learning

رشته ماشین لرنینگ / شغل‌های هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ

رشته یادگیری ماشین، یکی از بهترین رشته‌های حال حاضر در دنیا محسوب می‌شود، بنابر آخرین گزارشات از سایت‌های بررسی مشاغل، ماشین لرنینگ به دلیل رشد تقاضا و حقوق زیاد جزء بهترین مشاغل است. در حال حاضر می‌توان گفت آینده مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی به نسبت سایر حوزه‌های شغلی بسیار پررونق‌تر است و بیراه نیست اگر بگوییم رشته یادگیری ماشین در رده بهترین مشاغل قرار دارد.
شرکت‌هایی مانند گوگل، کوئورا (Quora) و فیس بوک افراد زیادی را با تخصص یادگیری ماشین استخدام می‌کنند. در دانشگاه‌های برتر دنیا تحقیقات گسترده‌ای در زمینه ماشین لرنینگ وجود دارد و در شرکت‌های برتر هیچ محدودیتی در مورد حقوق افراد متخصص ماشین لرنینگ وجود ندارد.
برای ماشین لرنینگ و هوش مصنوعی مشاغل متنوعی وجود دارد که در ادامه لیست آنها را آورده ایم:

بهترین راه برای یادگیری ماشین لرنینگ چیست؟

برای یادگیری ماشین لرنینگ باید مهارت های خود را در جنبه های مختلفی نظیر مباحث آمار و احتمال، علوم کامپیوتر، تئوری یادگیری ماشین و الگوریتم‌های آن، Big Data یا کلان داده، زبان های برنامه نویسی مناسب آن یعنی R و پایتون (دوره آموزشی پایتون) و … افزایش دهید.
برای یادگیری تک تک این موارد نیاز به یک مسیر آموزشی مشخص و خوب دارید. قطعا بدون دریافت یک آموزش ماشین لرنینگ حرفه ای نمی توانید در این زمینه حرفه ای شوید. مسیر زیر پیشنهاد ما به شما است:
  1. در یک دوره آموزشی و یا بوت کمپ برنامه نویسی ثبت نام کنید. بوت کمپ برنامه نویسی معتبری مثل مپصا اچ آر برای آموزش به شما از منتورهای مجربی استفاده می کنند تا بتوانید کاربردی ترین مطالب را در کوتاه ترین زمان ممکن آموزش ببینید. مزیت دیگر بوت کمپ آن است که شما با امکان کار بر روی پروژه های واقعی، در آنها تجربه آموزی می کنید. در واقع صرفا به آموزش تئوریک اکتفا نمی شود و به صورت عملی هم کار را یاد خواهید گرفت. پس از اتمام دوره تان در مپصا اچ آر، شما برای استخدام به شرکت های معتبر متقاضی نیرو نیز معرفی می شوید.
  2. در کنار آموزش در یک بوتکمپ، مهارت ها و دانش خود را با دیدن ویدئوها و خواندن مطالب آموزشی رایگان ماشین لرنینگ ارتقاء بدید. یوتیوب یکی از منابع آموزشی غنی و رایگان برای شما است.
  3. در انجمن های برنامه نویسی عضو شوید و دائما با سایر برنامه نویسان و متخصصین ماشین لرنینگ در ارتباط باشید تا علم خود را افزایش دهید.
  4. مطالب آموزشی خود را با انجام پروژه های مختلف به چالش بکشید.
نتیجه:

با توجه به مطالب گفته شده در پاسخ به این سؤال که ماشین لرنینگ چیست؟ باید گفت: یادگیری ماشینی (ML) یا ماشین لرنینگ نوعی هوش مصنوعی (AI) است که به برنامه‌های نرم‌افزاری اجازه می‌دهد تا در پیش‌بینی نتایج دقیق‌تر شوند، بدون اینکه به صراحت برای این کار برنامه‌ریزی شده باشند. الگوریتم‌های ماشین لرنینگ از داده‌های تاریخی به عنوان ورودی برای پیش‌بینی مقادیر خروجی جدید استفاده می‌کنند. همچنین در میان زبان‌های برنامه‌نویسی، زبان برنامه‌نویسی پایتون یکی از بهترین و سازگارترین زبان‌های برنامه‌نویسی در زمینه ماشین لرنینگ است.


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید