جهت خرید اپل آیدی تحویل فوری کلیک کنید

ممنوعیت واردات گوشی های بالای 300 یورو

امتیاز 5 از 5 از بین 11 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
عطیه مشهدی عطیه مشهدی / نویسنده ارشد آیدی تاپ نظرات کاربران

اتاق بازرگانی ایران روز گذشته خبری مبنی بر منع واردات گوشی های هوشمندی که ارزش آن ها بالای 300 یورو می باشد داده و شوکی اساسی به بازار موبایل ایران وارد نمود. رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری، گوشی همراه و لوازم جانبی تهران می گوید: لازم بود تا تصمیمی متناسب با شرایط جامعه و اقتصاد کشور گرفته شود، از همین روی موضوع ممنوعیت واردات گوشی بالای 300 یورویی مطرح شد، که البته هنوز ابلاغ نشده است. او در ادامه می گوید از آن جایی که این کالا هم اکنون در سبد خرید اکثر خانواده ها وجود دارد، باید تصمیمی گرفته شود که قدرت خرید مردم و اقتصاد جامعه را در نظر بگیریم. وی افزود: در حال حاضر حدود 75 درصد از گوشی هایی که در بازار وجود دارند زیر 300 یورو هستند اما آن 25 درصد باقیمانده گردش مالی ای برابر با این 75 درصد دارند. 
این بررسی ها بدین معنی می باشد که دیگر گوشی های اپل وارد بازار ایران نمی شوند و حتی از واردات مسافری این کالا نیز جلوگیری به عمل می آید. گویی دیگر گوشی های بالای 300 یورو ثبت سفارش نمی شوند و سامانه همتا هم نسبت به ریجستری آن ها اقدام نمی کند. شنیده ها حاکی از آن است که خرید، فروش و انتقال مالکیت این گوشی ها نیز ممنوع بوده و مشخص نیست که این رویه تا انتهای سال 99 ادامه داشته باشد و یا انتظار بیشتری را باید متحمل شویم. هر چه که هست در این بازه زمانی نامشخص باید با پرچمدارها و بسیاری از گوشی های میان رده خداحافظی کرد و حتی آیفون 12 هم با وجود این شرایط مجوز ورود دریافت نمی کند.

از اواخر اسفندماه شاهد کمبود گوشی و افزایش قیمت سرسام آور این کالا بودیم که طبیعتا شیوع ویروس کرونا در این امر بی تاثیر نبوده اما می توان گفت محدودیت ورود کالای "آی تی" در کشورمان تنها به کرونا مربوط نمی شود و روال دریافت ارز برای این دسته از اقلام مشکلاتی دارد و گویا وارد کنندگان این کالاها قادر به دریافت ارز از سیستم های بانکی نیستند. بانک مرکزی هم اعلام نموده کسانی که تجهیزات فناوری اطلاعات وارد می کنند باید ارز مورد نیاز خود را از طریق صادرات تامین نمایند. سندیکای صنعت مخابرات ایران نیز اعلام کرده که مودم های خارجی تنها در صورت اتمام موجودی مودم های داخلی می توانند وارد کشور شوند. جالب است بدانید شرکت مدیاپردازش که به صورت عمده موبایل وارد بازار می کند آخرین گوشی بالای 300 یورویی که وارد کشور کرده هواوی p30 pro بوده که مربوط به سال 98 بوده است. 
نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید