خرید اپل ایدی فقط از طریق کیف پول امکان پذیر است.

فروش محصولات اپل در ترکیه متوقف شد

امتیاز 5 از 5 از بین 5 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
عطیه مشهدی عطیه مشهدی / نویسنده ارشد آیدی تاپ نظرات کاربران

به دنبال تورم اخیر و بحران مالی موجود در کشور ترکیه که سبب کاهش ارزش لیر در برابر دلار در این کشور شده بود، کمپانی اپل فروش محصولات خود را در این کشور متوقف کرد. کاهش نرخ بهره بانکی دلیل اصلی تورم 20 درصدی در کشور ترکیه است.


توقف فروش محصولات اپل در ترکیه


وجود بحران اقتصادی در کشور ترکیه سبب شد تا کمپانی اپل فروش محصولات خود را در این کشور متوقف کند. علاوه بر فروش وب سایت رسمی، فروش محصولات اپل در تمامی خرده فروشی ها و فروشگاه ها نیز متوقف شده است. همچنین شایعه شده است که به تمامی افرادی که از فروشگاه های اپل در کشور ترکیه بازدید می کنند گفته می شود که تا زمان تثبیت نرخ ارز در این کشور فروشی انجام نخواهد شد. تصاویر منتشر شده از فروشگاه‌ های اپ استور در کشور ترکیه صف های طولانی و هرج و مرج در فروشگاه ها را نشان می دهند. در حال حاضر اگر از نسخه ترکی فروشگاه آنلاین اپل بازدید کنید، همه چیز به صورت عادی نمایش داده می شود البته تا زمانی که سعی کنید محصولی را به سبد خود اضافه کنید تا متوجه شوید که هیچ سفارشی قابل ثبت نیست.

ارزش پول ترکیه از سال 2018 به دلیل وجود تنش ها و سیاست های مختلف در برابر غرب، کاهش ذخایر ارزی، افزایش بدهی‌ ها و از همه مهم تر کاهش نرخ بهره بانکی سقوط بسیار زیادی را تجربه کرده است. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه بارها از کاهش نرخ بهره بانکی دفاع کرده و این موضوع را بدون توجه به هشدار تحلیگران و سرمایه گذاران بازار «جنگ اقتصادی استقلال» خوانده است، همین امر کافی بود تا ارزش هر دلار از 5 لیره به ۱۳.۴۵ لیره برسد و پول ترکیه پایین ترین میزان خود از سال 2018 تاکنون را تجربه کند. شرکت اپل نیز در این مورد سکوت کرده و هیچ توضیحی ارائه نکرده اما به طور قطع مشخص است که دلیل این موضوع وجود بحران مالی در ترکیه می باشد.


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید