جهت خرید اپل آیدی تحویل فوری کلیک کنید

اپل مشکل بزرگ سیری را حل کرد

امتیاز 5 از 5 از بین 7 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
عطیه مشهدی عطیه مشهدی / نویسنده ارشد آیدی تاپ نظرات کاربران

Siri دستیار صوتی اختصاصی اپل است که از طریق برقرار کردن ارتباط کلامی می تواند کارهای جالبی را برای شما انجام دهد. سیری که هر روز در حال توسعه بیشتر می باشد، در رقابت با Google Assistant، Alexa آمازون و Cortana مایکروسافت بسیار موفق عمل کرده و توجه ها را به سوی خود جلب نموده است. اما این دستیار صوتی باگ هایی نظیر فعال شدن ناگهانی، درک نادرست درخواست ها یا پاسخ های نادرست دارد که اغلب آن ها بر روی اسپیکر HomePod یا اپل واچ می دهند. تعداد زیادی از کاربران آیفون از عملکرد دستگاه صوتی اپل ناراضی هستند و همین امر سبب گشته که اپل در پتنت خود یکی از این مشکلات را حل نماید. 

حل مشکل سیری

کمپانی اپل اخیرا یک اختراعی را ثبت نموده که در آن توانسته مشکل بزرگ Siri که فعال شدن غیر منتظره می باشد را تا حد زیادی حل کند. این اختراع یا پتنت که با نام دستیار مجازی آگاه ثبت شده، از برخی معیارها همچون دوربین استفاده می کند تا تشخیص دهد کاربر تا چه حد مایل به دریافت واکنش از دستیار صوتی سیری می باشد تا بتواند آگاهانه عمل کند. این امر سبب می شود ضریب دقت گوشی در فعال سازی Siri افزایش پیدا کند و درصد خطای آن کمتر شود. همان گونه که در مقاله "چگونه عمر باتری گوشی را افزایش دهیم" اشاره کرده ایم که بستن اپلیکیشن ها به حفظ شارژ باتری کمک شایانی می کنند، پیشگیری از فعال شدن ناگهانی سیری هم باعث می شود که شارژ ایفون به میزان قابل توجهی حفظ شود. 
در واقع هنگامی که قصد دارید از سیری استفاده کنید و به گوشی خود نگاه می کنید، آیفون متوجه می شود که این درخواست عمدی بوده و آن را انجام می دهد. در این حالت اگر لحظاتی هم حواستان به جایی پرت شود، این دستیار صوتی غیرفعال نمی شود؛ برای مثال هنگامی که به ایفون خود نگاه می کنید و از عبارت Hey Siri هم استفاده می کنید ولی قبل از گفتن درخواستتان حواستان پرت می شود، گوشی تشخیص می دهد که شما قصد استفاده از سیری را داشته اید و به همین دلیل فعال می ماند تا شما خواسته خود را بگویید. 


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید