خرید اپل ایدی فقط از طریق کیف پول امکان پذیر است.

آیفون 12 بدون صفحه نمایش 120 هرتزی عرضه می شود

امتیاز 5 از 5 از بین 6 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
عطیه مشهدی عطیه مشهدی / نویسنده ارشد آیدی تاپ نظرات کاربران

کروناویروس تبعات زیادی برای دنیا رقم زده که تاثیر آن را در دنیای تکنولوژی هم شاهد بودیم و هستیم؛ برای مثال یکی از مواردی که می توانیم اشاره کنیم این است که عرضه آیفون 12 به تاخیر افتاد. علاقمندان به محصولات اپل این روزها در انتظار رونمایی از آیفون 12 هستند، با نزدیک شدن به زمان رونمایی شایعات نزدیک به واقعیت بیشتر شده و اخبار دقیق تری از این گوشی منتشر می شود، در مقالات قبلی آیدی تاپ به مواد مختلفی مثل تاریخ احتمالی عرضه آیفون 12، کیفیت دوربین، سایز صفحه نمایش و قیمت احتمالی آیفون 12 اشاره کرده ایم اما یکی از ویژگی های مهم در این نسل که همگی انتظار آن را داریم، وجود صفحه نمایش 120 هرتزی یا حداقل 90 هرتزی در نسل بعدی آیفون است اما همه چیز مانند انتظار ما پیش نمی رود. 


صفحه نمایش آیفون 12


صفحه نمایش آیفون 12

در زمان معرفی آیفون 12 بسیاری از تلفن های هوشمند از صفحه نمایش های 90 هرتزی بهره می بردند اما اپل تصمیم گرفت بار دیگر از صفحه نمایش 60 هرتزی استفاده کند. در حال حاضر گوشی های هوشمند با صفحه نمایش های 120 هرتزی معرفی می شوند و 90 هرتز کمتر حالت موجود در پرچمدار ها محسوب می شود، اما هنوز به طور دقیق مشخص نیست که اپل از چه نوع صفحه نمایشی استفاده خواهد کرد. طبق آخرین خبرهای منتشر شده از سری جدید آیفون ها، کرونا مشکلات بسیاری را برای اپل در زمینه تامین قطعه به وجود آورده است، در حال حاضر تنها چندین هفته تا رونمایی و عرضه آیفون 12 فاصله داریم اما تامین کنندگان اپل با مشکلاتی روبرو شدند که استفاده از پنل 120 هرتزی را تقریبا غیر ممکن کرده است.


دلیل عدم استفاده از صفحه نمایش 120 هرتزی در آیفون 12

جالب است بدانید که اپل مشکلی در تامین صفحه نمایش های 120 هرتزی ندارد چرا که قبل تر از این صفحه نمایش در آیپد پرو استفاده کرده است، مشکل اصلی در تامین IC های مورد نیاز این صفحه نمایش است. اگر کاربرد این مدار را نمی دانید می توان گفت که این مدار تصویری که نیاز است در صفحه گوشی به نمایش گذاشته شود را از پردازنده گرافیکی گرفته و پس از پردازش دستور نمایش را به هر پیکسل ارسال می کند، اپل برای تامین مدار IC که بتواند تصاویر را با سرعت 120 هرتزی پردازش کند به مشکل خورده و تنها 2 راه حل دارد. راه اول تاخیر در عرضه آیفون 12 بوده که این مورد در حال حاضر هم با تاخیر همراه است، اگر تامین قطعه مدار IC هم به آن اضافه شود نیاز است که چند ماهی برای عرضه آیفون 12 صبر کنیم. راه حل دیگر عرضه آیفون 12 با صفحه نمایش 60 هرتزی می باشد، که این امر برای علاقمندان به محصولات اپل بسیار تلخ بوده، اما راه محتمل تریست و به احتمال زیاد اپل همین کار را خواهد کرد. 


عدم استفاده از صفحه نمایش 120 هرتزی در آیفون 12


لازم به ذکر است که صحت اخبار منتشر شده را نمی توان تایید کرد و تمامی آن ها طبق شواهد و شایعات موجود می باشد، هنوز مشخص نیست که اپل از صفحه نمایش 120 هرتزی استفاده خواهد کرد یا خیر و برای مشخص شدن آن نیاز است که تا زمان رونمایی از این نسل، صبر کنیم. تاکنون سعی کرده ایم هر زمان که اطلاعات جدید آیفون 12 فاش شد آن را با شما کاربران گرامی آیدی تاپ به اشتراک بگذاریم و از این پس هم به این روند ادامه خواهیم داد.



نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید