پرداخت جریمه 25 دلاری اپل به کاربران آمریکایی

امتیاز 5 از 5 از بین 7 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
عطیه مشهدی عطیه مشهدی / نویسنده ارشد آیدی تاپ نظرات کاربران

چندی پیش اعتراض هایی از سوی کاربران آمریکایی اپل مبنی بر کاهش سرعت پردازنده ها شنیده شد. حال این شرکت ملزم به پرداخت جریمه 25 دلاری به کاربران آمریکایی که از Batterygate آسیب دیده اند شده است.

ماجرای کاهش سرعت گوشی های آیفون چه بود؟

مدتی پیش تعدادی از کاربران گوشی های آیفون 6 و قدیمی تر که با کاهش محسوس سرعت گوشی های خود مواجه شده بودند، اعتراض هایی به این کمپانی کردند که در نتیجه اپل اعتراف به کاهش عمدی سرعت گوشی ها کرد و جریمه هایی هم متحمل شد. اما این کاربران که تعدادشان هم کم نیست، برای عملکرد بهتر باید باتری گوشی ها را تعویض کنند و این معضلی بزرگ به وجود آورده زیرا با کمبود ذخایر باتری مواجه شده اند. در پی شکایت های متعددِ کاربران، شرکت اپل به آن ها اطمینان داد که باتری های مشکل دار را با قیمت 29 دلار تعویض می کند. 
فروشگاه های عرضه کننده محصولات اپل و مراکز خدمات پس از فروش این محصولات به تازگی اعلام کرده اند که با تعداد قابل توجهی از تقاضا کنندگان این مدل از باتری مواجه هستند در حالی که عرضه بسیار کم است و این امر سبب ایجاد مشکلاتی شده است. آن ها همچنین اعلام کرده اند که کاربران برای دریافت باتری های جدید باید مدتی صبر کنند تا موجودی به انبارهای اپل برسد. حال کمپانی اپل ملزم گشته غرامتی 25 دلاری را به کاربران آمریکایی که از این مدل های آیفون خریداری کرده بودند، پرداخت کند. شرایط دریافت غرامت 25 دلاری

اپل موظف به پرداخت مبلغ کلیِ 500 دلار غرامت به این کاربران گوشی های آیفون شده که در ازای تبلیغات غیر حقیقی و کاهش عمدی سرعت گوشی ها باید پرداخت نماید. کاربرانی که مشمول دریافت این جریمه می شوند هر کدام تا سقف 25 دلار می توانند دریافت کنند که باید تا تاریخ 6 اکتبر شکایت نامه آنلاین خود را به سایت اپل ارسال نمایند. شرایط اعلام شده برای پرداخت این غرامت به شرح زیر می باشد:

1.کاربران آیفون 6 ، آیفون 6s ، آیفون 6 پلاس ، آیفون 6s پلاس و آیفون SE که قبل از تاریخ 21 دسامبر 2018 iOS 10.2.1 را روی گوشی خود نصب کرده بودند.

2.کاربران آیفون 7 و آیفون 7 پلاس که قبل از تاریخ 21 دسامبر 2018 iOS 11.2 را روی گوشی خود نصب کرده بودند. 

نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید