جهت خرید اپل ایدی فوری و عمده  کلیک کنید

هزینه رجیستری گوشی مسافری

امتیاز 4.5 از 5 از بین 27 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهتاب جهاندار مهتاب جهاندار / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 2 دقیقه نظرات کاربران

چند سالی هست گوشی‌هایی که وارد کشور می‌شوند باید رجیستر گردند چراکه در غیر این صورت هیچ اپراتوری از گوشی مورد نظر پشتیبانی نخواهد کرد. یکی از کاربردی ترین موارد رجیستری، رجیستر گوشی مسافری می باشد که مبحث این مقاله است. هر آنچه باید درباره هزینه ریجستری گوشی های مسافری بدانید را اینجا بخوانید. ریجستری گوشی مسافری در صورتی که کمتر از 30 روز بخواهید در مقصد بمانید نیاز نیست، این یعنی تا یک ماه فرصت دارید از گوشی مسافری بدون پرداخت هزینه ریجستری بهره ببرید، در صورتی که بیش از یک ماه قصد دارید در کشور بمانید، برای استفاده از سیم کارت داخلی باید دست به کار شده و رجیستری گوشی مسافری را انجام دهید. هزینه رجیستری گوشی آیفون (هزینه رجیستری آیفون ۱۳ مسافری) به شرح زیر است:


هزینه ریجستری آیفون 13

چرا طرح رجیستری گوشی مسافری انجام می‌شود؟

نخستین بار سال 85 بود که این طرح اجرایی شد، اما وجود مشکلاتی موجب گشت تا این طرح طولانی نباشد و عمر آن به کمتر از 1 سال رسید؛ تا پاییز 96 چندین بار شاهد اجرایی شدن و توقف این طرح بودیم تا این که از سال 96 اجرای آن به صورت جدی انجام گرفت. از دلایل این طرح باید به عدم قاچاق گوشی به داخل کشور، عدم استفاده از گوشی‌های به سرقت رفته و بدون کارتن و جلوگیری از سودجویی قاچاقچیان باید اشاره کرد. بنابراین هدف اصلی همان کاهش قاچاق تلفن همراه به داخل کشور بود که از سال 96 اجرایی شدن آن به صورت جدی آغاز شد.

این موضوع شاید موجب کاهش سرقت و قاچاق شده باشد اما دردسر و نگرانی هایی هم برای مردم به دنبال داشته و منتقدین زیادی هم دارد. گفته شده هزینه رجیستری یک گوشی مسافری 16 درصد ارزش خود دستگاه است. طبق اعلام گمرک برای گوشی آیفون بین 3 تا 3.5 میلیون تومان بوده و برای گوشی سامسونگ هم 1 میلیون تا 3 میلیون و 950 هزار تومان. 

برای رجیستری یک گوشی مسافری باید دستگاه ابتدا در سامانه گمرک ثبت شود و برای ثبت هم باید پاسپورتی ارائه شود. اگر پاسپورتی نداشته باشید می‌توانید از پاسپورت دیگر افراد بهره گیرید و البته این امر تنها با اجازه فرد قابل انجام خواهد بود. همچنین باید گوشی در سامانه همتا نیز به ثبت برسد. به طور کلی رجیستری موجب ثبت قانونی دستگاه شده و نشان می‌دهد که گوشیِ موردنظر قاچاقی وارد نشده و افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. 

دکترکوینو ، خرید و فروش ارزدیجیتال


نظر خودرا درج کنید

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها

قیمت و مشخصات فنی

آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید