خرید اپل ایدی فقط از طریق کیف پول امکان پذیر است.

آیا آیفون 13 پرو مکس ضدآب است؟

امتیاز 4 از 5 از بین 14 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهتاب جهاندار مهتاب جهاندار / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 2 دقیقه نظرات کاربران

شرکت اپل سری آیفون 13 را در تابستان 2021 معرفی کرد. مدل‌ برجسته این سری "آیفون 13 پرو مکس" نام داشته که با ظاهری بزرگ نسبت به سایر اعضای آیفون 13 و مشخصات برتر راهی بازار شد. یکی از پرسش‌هایی که توسط علاقمندان درباره این مدل پرسیده می‌شود این است که آیا آیفون ۱۳ پرو مکس ضد آب است ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اپل در این گوشی از استاندارد IP68 بهره گرفته است؛ بدین معنا که آیفون 13 پرومکس تا عمق 6 متری آب به مدت 30 دقیقه مشکلی برایش پیش نمی آید. بنابراین محصول اپل یک گزینه ضدآب بوده و توانایی بالایی هم در این زمینه دارد. از این رو باید آیفون 13 پرو مکس را گوشی کاملا ضدآب و حتی ضد گرد و غبار به حساب آورد.

ایفون ۱۳ ضد اب است

آیا آیفون ۱۳ ضد آب است

باید بیان داشت که اپل برای تمامی اعضای سری آیفون 13، استاندارد IP68 را در نظر گرفته و این یعنی تمامی گوشی های سری 13 ضدآب هستند و دوام بالایی در صورت قرار گرفتن زیر آب دارند. تفاوتی ندارد که آیفون 13، آیفون 13 پرو، آیفون 13 مینی یا آیفون 13 پرو مکس خریداری می‌کنید؛ زیرا همگی از نظر ضد آب بودن یک استاندارد واحد داشته و تفاوتی بین آنها وجود ندارد.


سری آیفون 13 همگی ضدآب هستند و می‌توانند در عمق 6 متری تا 30 دقیقه باقی بمانند. گذشته از آن ضد گرد و غبار هم به حساب می‌آیند، یعنی استاندارد IP68 به معنای ضدآب و گرد و غبار بوده و تنها شامل ضدآب بودن نمی‌شود. ناگفته نماند که در سال‌های گذشته نیز اپل چنین استانداردی را تعبیه کرده و ویژگیِ جدیدی به حساب نمی‌آید؛ همچنین انتظار داریم در نسل بعدی نیز چنین ویژگی هایی را شاهد باشیم.


آیا آیفون ۱۳ پرو مکس ضد آب است

گواهینامه IP چیست؟

اگر از علاقمندان دستگاه‌های دیجیتال باشید قطعا این روزها بسیار شنیده‌اید که یک گوشی دارای استاندارد IP68 یا 58 است. استانداردی که باتوجه به سطح دوام یک دستگاه در زمینه مقاومت و محافظت در برابر گرد و غبار و آب، به آن نسبت داده می‌شود. در گذشته این استاندارد بیشتر برای دستگاه‌هایی مورد استفاده قرار می‌گرفت که بیشتر مورد کاربری کوهنوردان و مسافران ماجراجو بود اما امروزه تقریبا بیشتر دیوایس‌های دیجیتالی را دربرگرفته و تفاوتی ندارد کاربر، یک کوهنورد است یا فردی عادی. به نوعی شرکت‌های تولیدکننده دستگاه‌های دیجیتال تصمیم گرفتند چنین استانداردی را در تمامی محصولات خود لحاظ کنند تا دوام را افزایش دهند. گواهینامه IP در حقیقت مخفف Ingress Protection یا همان محافظت در برابر نفوذ است. 


البته این گواهی برای محافظت در برابر نفوذ مایعات و گرد و غبار به یک گوشی یا سایر دستگاه دیجیتالی داده می‌شود. بنابراین بسته به نوع IP یک گوشی یا دیگر دستگاه‌ها می‌توانید چنین استانداردی داشته باشد و البته گواهی IP خود شامل چند مورد می شود بدین شکل که IPXY بوده و در قسمت X عدد 0 تا 6 را دربرگرفته و هر عدد سطح خاصی از مقاومت می‌باشد.

نظر خودرا درج کنید
تعداد نظرات (1)
  • علی اصغرکاظمی علی اصغرکاظمی
    سلام کاملاً دورغ میباشد.من امتحان کردم ۵میلیون بابت خرابی گوشی پرداخت کردم
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید