جهت خرید اپل ایدی فوری و عمده کلیک کنید

ایرپادزهای آینده اپل با گفتن یک کلمه رمزی قابلیت لغو نویز را غیرفعال می کنند

امتیاز 5 از 5 از بین 4 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهتاب جهاندار مهتاب جهاندار / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 1 دقیقه نظرات کاربران

شرکت اپل با توسعه و عرضه ایرپادزهای باکیفیت، شرکت‌های بیشتری را مجاب کرد که تصمیم به عرضه محصولی مشابه آن بگیرند. حال این کمپانی مشغول توسعه فناوری ای است که به کمک آن افراد بتوانند با گفتن یک کلمه رمزی، "قابلیت لغو نویز" یا همان ANC را غیرفعال کند.

این ویژگی بسیار کاربردی خواهد بود، فکر کنید در یک پارک نشسته‌اید و با ایرپادز خود در حال شنیدن موسیقی از اپل موزیک هستید که فردی کنار شما می نشیند و درباره آب و هوا با شما صحبت می‌کند؛ شما ممکن است هنگام قرار داشتن هدفون صدای او را نشنوید، در این حالت با گفتن یک کلمه رمزی قابلیت لغو نویز غیر فعال شده و شما بهتر می‌توانید صدا را غیرفعال سازید؛ در حال حاضر تنها به صورت لمس می‌توان قابلیت لغو نویز را غیرفعال کرد.


قابلیت لغو نویز در ایرپادزهای اپل با گفتن یک کلمه رمزی


در حقیقت هدف اپل این بوده که افراد بتوانند به صورت رمزی و بدون اینکه افراد پیرامون مطلع شوند، قابلیت را فعال یا غیرفعال سازند. پیشتر اپل پتنتی را به نام وقفه برای دستگاه‌های صوتی حذف کننده نویز به ثبت رساند. در ثبت اختراع گفته شده: «دستگاه‌های صوتی مانند هدفون و هدفون‌های درون گوش می‌توانند شامل ویژگی‌های حذف نویز باشند که در آن صداهای تولید شده از خارج، توسط دستگاه صوتی شناسایی و لغو شوند. به این ترتیب، استفاده کننده از دستگاه می‌تواند با محیط کم نویز و پیشرفته ای برای محتوای صوتی تولید شده توسط دستگاه رو به رو شود."


سپس افزوده شد:

«با این حال، ویژگی‌ حذف نویز دستگاه‌های صوتی از شنیدن صدای خارجی نامطلوب توسط کاربر جلوگیری می‌کند، اما در عین حال می‌تواند از شنیدن صداهای خارجی که ممکن است استفاده کننده تمایل به شنیدن آن‌ها داشته باشد نیز جلوگیری کنند»!

به هر حال اپل قصد دارد یک قابلیت کاربردی را به فناوری لغو نویز بیافزاید. مشخص نیست چه زمانی چنین فناوری را شاهد هستیم اما با توجه به ثبت شدن عملی شدن آن چندان دور نیست.
ضمنا برای 👈 خرید اپل ایدی 👉 ارزان و معتبر می توانید به لینک مورد اشاره مراجعه کنید.


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید