خرید اپل ایدی فقط از طریق کیف پول امکان پذیر است.

اپل آیکلود کاربران خود را اسکن می کند

امتیاز 5 از 5 از بین 6 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
عطیه مشهدی عطیه مشهدی / نویسنده ارشد آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 2 دقیقه نظرات کاربران

همین چند روز پیش بود که شرکت اپل اعلام کرد قصد دارد جهت یافتن تصاویر بهره برداری جنسی کودکان سیستم آیکلود کاربران را اسکن کند. این حرکت اپل که قرار بود از طریق یک دیتابیس مشابه صورت پذیرد حالا باعث شده است که سیلی از انتقادات از طرف ارگان ها و کاربران به سمت و سوی شرکت اپل روانه شود.
به گفته آقای ادوارد اسنودن کارمند سابق وزارت اطلاعات آمریکا اپل قصد دارد از این طریق سیستم جاسوسی جهانی طراحی کند و تصاویر بهره برداری جنسی کودکان صرفاً بهانه است. او افزود زمانی شرکت اپل حتی حاضر نبود برای افشای اطلاعات کاربران خود با پلیس همکاری کند حالا باعث تعجب است که شرکتی به بزرگی اپل دیتابیسی از اطلاعات کاربران چینی را در کشور چین تأسیس کرده است تا حزب کمونیسم به راحتی به اطلاعات کاربران اپل دسترسی داشته باشد.

اسکن آیکلود کاربران

موسسه Electronic Frontier Foundation که طرفدار حقوق دیجیتالی کاربران است و در همین زمینه نیز فعال می کند، اپل را به خاطر اسکن کردن آیکلود کاربرانش مورد انتقاد قرار داده است. این شرکت ادعا می کند که دیگر کمپانی اپل مانند گذشته یک کمپانی با امنیت بالا محسوب نمی شود و اگر این وضع ادامه پیدا کند اپل به مرور زمان کاربران خود را از دست خواهد داد. به گفته موسسه Electronic Frontier Foundation حالا که دولت ها به دنبال اطلاعات کاربران از طریق در اختیار گرفتن چت ها و فضای ابری کاربران هستند این حرکت اپل به هر بهانه ای که باشد تیر خلاصی به سمت کاربرانی است که اطلاعات شخصی خود را در اولویت قرار داده بودند.


رئیس واتساپ آقای ویل کاتکارت نیز با انتشار این اخبار با زبان تند و تیزی شرکت اپل را مورد انتقاد قرار داد و خاطرنشان کرد که سیاست ضعیف اپل در حفظ حریم شخصی کاربران به هیچ عنوان در واتساپ جایی نخواهد داشت. با تمامی این تفاسیر شرکت اپل به کارمند خود تأکید کرده است که این کار صرفاً برای حفاظت از حریم خصوصی کودکان اعمال می شود و کسانی که انتقاد می کنند احتمالاً درک درستی از این موضوع ندارند.

نظر خودرا درج کنید
تعداد نظرات (1)
  • فاطمه گودرزی فاطمه گودرزی
    بعد میگن اپل امنیت داره
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید