جهت خرید اپل ایدی فوری و عمده کلیک کنید

نسخه بومی شده فتوشاپ برای پردازنده M1 منتشر شد

امتیاز 5 از 5 از بین 3 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
امید طالبی نظری امید طالبی نظری / نویسنده آیدی تاپ نظرات کاربران

کمپانی ادوبی بالاخره یک نسخه بومی شده از برنامه محبوب فتوشاپ را برای کامپیوترهای جدید اپل که مجهز به پردازنده M1 هستند، منتشر کرد که البته این نسخه برخی از ویژگی های نسخه x86 را ندارد اما به زودی به آن اضافه خواهد شد.

اما نسخه بومی شده دقیقاً به چه معناست؟ پردازنده های جدید M1 که روی جدیدترین لپتاپ های کمپانی اپل که جایگزین پردازنده قبلی یا همان پردازنده های اینتل شده اند فقط می توانند برنامه های مخصوص به خود را اجرا کنند یا اینکه باید از شبیه ساز Rosetta 2 کمک بگیرند؛ اما ادوبی این نسخه از فتوشاپ را مخصوص به پردازنده M1 طراحی کرده است. بدین ترتیب برای اجرای این نسخه هیچ نیازی به شبیه ساز وجود ندارد.


نسخه بومی شده فتوشاپ برای پردازنده M1 منتشر شد


به گزارش شرکت ادوبی، این نسخه از فتوشاپ که برای پردازنده M1 طراحی شده است سرعتی حدود 2 برابر سریع تر از سیستم های نسل قبلی این کمپانی دارد. ادوبی برای نشان دادن این موضوع کارهای سنگینی مثل Content-Aware Fill و Select Subject را با این پردازنده آزمایش کرده است. البته هنوز قابلیت هایی نظیر Invite to Edit Cloud Documents و Preset Syncing در این نسخه از فتوشاپ برای پردازنده های آرم اپل وجود ندارد اما به زودی به آن اضافه خواهد شد؛ بنابراین اگر با قابلیت های ذکر شده سروکار دارید نمی توانید از این نسخه استفاده کنید. البته جای نگرانی نیست زیرا می توان با استفاده از شبیه ساز Rosetta 2 به این قابلیت ها دسترسی پیدا کرد. 

ادوبی همچنین برای آیپد نیز یک نسخه جدید را منتشر کرده است که در آن با اضافه کردن قابلیت Cloud Documents Version History می توانید به ویرایش آفلاین اسناد بپردازید.

حدود 4 ماه پیش در مراسم One More Thing کمپانی اپل از جدیدترین پردازنده مبتنی بر ARM این کمپانی که جایگزین پردازنده های قدیمی اینتل شده بودند رونمایی کرد. این پردازنده هنوز قابلیت اجرای بسیاری از برنامه های روز دنیا را ندارد اما همانطور که مشخص است به زودی نسخه های بومی شده زیادی از برنامه ها برای این پردازنده منتشر خواهند شد.

نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید