آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مک بوک پرو 13 اینچ 2020 اپل معرفی شد

امتیاز 4.3 از 5 از بین 9 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
عطیه مشهدی عطیه مشهدی / نویسنده ارشد آیدی تاپ

سایت اپل به تازگی از محصول حیرت انگیز خود "مک بوک پرو 13 اینچ 2020 " رونمایی کرد. پیش از این شایعاتی مبنی بر معرفی مدل جدید مک بوک پرو در ماه مِی وجود داشت ولی شرکت اپل کمی زودتر به این حقیقت جامه عمل پوشاند. مک بوک پرو ۲۰۲۰ در مقایسه با مدل های قبلی لپ تاب های 13 اینج سری مک بوک، پیشرفت قلبل توجهی در مشخصات سخت افزاری دارد که سبب گشته توجه کاربران اپل را به خود جلب کند.

عملکرد کیبوردهای قبلی اپل پروانه ای بوده و مشکلات زیادی را ایجاد می کرد اما این شرکت در طراحی جدید خود از مجیک کیبورد با مکانیسم سوئیچ قیچی استفاده نموده است. در واقع مک بوک پرو جدید به صورت رسمی نسل کیبوردهایی که با مکانیسم پروانه ای عمل می کردند را پایان بخشید و هم اکنون نیز مشاهده می کنیم که شرکت اپل از طریق فروشگاه رسمی خود هیچ لپ تابی با کیبورد پروانه ای عرضه نمی کند. 
لازم به ذکر است که بگوییم شرکت اپل این مکانیسم را پیش تر در مک بوک ایر 2020 و مک بوک پرو 16 اینچ به کار برده بود و نتایجی فوق العاده از آن کسب کرد. مدتی قبل کوپرتینویی ها آیپد پرو 2020 را با مکانیسم مجیک کیبورد معرفی نمودند تا بتوانند از این طریق نام تجاری کیبورد آیپد را با کیبورد توسعه یافنه در سری جدید لپ تاب های پرچم دار مک بوک در یک جایگاه قرار دهند.

مک بوک پرو 2020 از پردازنده نسل دهمی اینتل (در تعدادی از کانفیگ ها) استفاده می کند که این قابلیت امکان قوی شدن پردازش گرافیکی را تا 80 درصد بالا می برد.