بتای iOS 14.5 برای توسعه دهندگان منتشر شد

امتیاز 5 از 5 از بین 3 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
امید طالبی نظری امید طالبی نظری / نویسنده آیدی تاپ نظرات کاربران

اپل امروز اولین بتای سیستم عامل های iOS 14.5 و iPad OS 14.5 را ارائه داد. این بتای جدید شامل تغییرات و امکانات جدیدی است که شامل: پشتیبانی از کنترل های کنسول های بازی، پشتیبانی 5G در آیفون های سری 12 دو سیم کارته و... می باشد.


بتای iOS 14.5


تغییرات iOS 14.5

تغییراتی که در این نسخه از سیستم عامل آی او اس شاهد می باشیم به شرح زیر هستند:

باز کردن قفل آیفون با اپل واچ

اپل در به روزرسانی iOS 14.5 و WatchOS 7.4 به کاربران اجازه می دهد در صورتی که ماسک روی صورت خود دارند با اپل واچ خود با یک احراز هویت ثانویه قفل آیفون خود را از طریق فیس آیدی باز کنند، شما می توانید اپل واچ خود را با فیس آیدی سینک کرده تا آیفون خود را بدون نیاز به رمز عبور باز کنید؛ ضمنا توجه داشته باشید که از این روش نمی توان برای تأیید صحت خرید از Apple Pay و یا App Store استفاده کرد.


باز کردن قفل آیفون با اپل واچ-ios14.5


پشتیبانی هر دو سیم کارت آیفون های سری 12 از فناوری 5G

آیفون های سری 12 تا پیش از این فقط در کشور چین به صورت دو سیم کارت 5G پشتیبانی می شدند و در کشورهای دیگر سیم کارت دوم فقط به صورت LTE ساپورت می شد؛ اما اکنون به روزرسانی آی او اس 14.5 به کاربران اجازه خواهد داد که از هر دو سیم کارت خود فناوری 5G را دریافت کنند.


پشتیبانی هر دو سیم کارت آیفون های سری 12 از فناوری 5G


Air Play 2 برای برنامه Fitness+

به روزرسانی های iOS 14.5، iPadOS 14.5، WatchOS 7.4 از این پس برنامه Fitness+ را در Air Play 2 پشتیبانی می کنند؛ بنابراین از این پس کاربران Apple Fitness + می توانند تمرینات خود در یک تلویزیون هوشمند با ابعاد بزرگ تر مشاهده کنند، اما متاسفانه معیارهایی مانند: زمان تمرین، کالری سوزانده شده، میزان فعالیت و... که هنگام تمرین در اپل واچ نشان داده می شد دیگر در تلویزیون نمایش داده نمی شود.


Air Play 2 برای برنامه Fitness+ - ios14.5


پشتیبانی از کنترلرهای بازی

با به روزرسانی به iOS 14.5 و  iPadOS 14.5 اکنون می توانید از جدیدترین کنترلرهای بازی (دسته بازی) پلی استیشن 5 (DualSense)، ایکس باکس سری X در آیفون یا آیپد خود استفاده کنید، همچنین اپل TV نیز با به روزرسانی tvOS 14.5 از کنترلرهای جدید پشتیبانی خواهد کرد.


پشتیبانی از کنترلرهای بازی در آی او اس 14.5


پشتیبانی اپل کارت به صورت خانوادگی

کدهای موجود در به روزرسانی iOS 14.5 و iPadOS 14.5 نشان می دهد که اپل احتمالا ویژگی جدیدی را به اپل کارت اضافه کرده است، این ویژگی می تواند امکاناتی را در اختیار صاحب اصلی اپل کارت قرار دهد که شامل دعوت دیگر اعضای خانواده به استفاده مشترک از اپل کارت و مشاهده هزینه های خانواده در برنامه Wallet است، همچنین دارندگان حساب می توانند با ایجاد سقف برداشت در اپل کارت نگرانی خود در رابطه با کودکان نیز برطرف کنند.


پشتیبانی اپل کارت به صورت خانوادگی در ios14.5


تغییر در برنامه پادکست

برنامه پادکست در به روزرسانی iOS 14.5 و iPadOS 14.5 با برخی تغییرات جزئی در طراحی با اضافه شدن قسمت Resume و برگه جست و جو رابط کاربری راحتی را برای کاربران فراهم کرده است.


تغییر در برنامه پادکست در آی او اس 14.5


تغییر در برنامه Reminders

در به روزرسانی جدید گزینه ای برای مرتب سازی لیست ها در برنامه Reminders بر اساس تاریخ سر رسید، تاریخ شکل گیری و اولویت اضافه شده، همچنین یک گزینه دیگر با عنوان چاپ لیست یادآوری ها برای کاربرانی که مدت ها منتظر آن بودند نیز اضافه شده است.


تغییر در برنامه Reminders در آی او اس 14.5


طراحی در صفحه Loading آیپد

اگر صفحه آیپد خود را به صورت افقی قرار دهید از این پس در iPadOS 14.5 صفحه Loading نیز با آرم اپل به صورت افقی نمایش داده می شود.


طراحی در صفحه Loading آیپد


جست و جوی Emoji

اکنون می توانید یک emoji خاص را در iOS 14.5 و  iPadOS 14.5 جستجو کنید.  ویژگی ای که با راه اندازی ‌iOS 14 به ‌iPhone اضافه شد.جست و جوی Emoji در آی او اس 14.5


هنوز هیچ زمان دقیقی برای انتشار نسخه اصلی iOS 14.5 در دسترس نیست، اما احتمالا پس از چند نسخه بتای آن این سیستم عامل نیز به صورت نهایی تا ماه آینده به دست کاربران خوهد رسید.


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید