تغییرات و ویژگی های بتای iOS 14.4

امتیاز 5 از 5 از بین 7 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
امید طالبی نظری امید طالبی نظری / نویسنده آیدی تاپ نظرات کاربران

تجربه ای جدید از فناوری Handoff برای هوم پاد مینی 

جدیدترین تجربه ای که می توان در بتای iOS 14.4 بدست آورد ارتقای فناوری Handoff در هوم پاد مینی است. این اسپیکر نیز مانند آیفون های سری 11 و آیفون های 12 مجهز به تراشه U1 Ultra Wide band می باشد، تراشه U1 امکان آگاهی از طریق فضای محیط را فراهم می کند. اپل تصمیم گرفته است که تجربه Handoff که پیش از این صرفا متکی به نزدیک کردن بسیار زیاد گوشی و اسپیکر هوم پادمینی به یکدیگر بود ارتقا دهد تا دستگاه هایی که از تراشه U1 و نسخه iOS 14.4 بهتره می برند قادر به ایجاد تعاملاتی بصری بیشتر و بهتری با یکدیگر باشند. پیش از این کاربران برای انتقال موزیک و تماس های صوتی، دستگاه یا تلفن خود را در نزدیکی هوم پاد مینی قرار می دادند تا بنری کوچک در بالای صفحه گوشی شان ظاهر شود که نشان از موفقیت اتصال به واسطه فناوری Handoff داشت، اما اکنون کاربران با نزدیک کردن گوشی شان به HomePode mini از یک رابط کاربری کامل تر با جذابیت بصری بیشتری بهره خواهند برد.


فناوری Handoff برای هوم پاد مینی


تجربه جدید Handoff به چه شکل خواهد بود

اگر یک آیفون (آیفون های دارای تراشه U1) در حال پخش موزیک را به هوم پاد مینی نزدیک کنید (در iOS 14.4) متوجه به کار افتادن Taptic Engine (موتور ویبره) دستگاه هتان خواهید شد که ابتدا بسیار ضعیف خواهد بود و با هرچه نزدیک شدن به هوم پاد مینی قدرت بیشتری می گیرد، ضمنا اپل برای هر چه جذاب شدن از تکنیک های بصری نیز کمک گرفته است به طوری که با نزدیک کردن آیفون به هوم پادمینی چراغ های LED دستگاه شروع به چشمک زدن خواهد کرد که با نزدیک شدن شدت نور نیز افزایش می یابد.


 Handoff


سپس نوتیفیکیشنی ظاهر خواهد شد که موقعیت هوم پاد مینی را در کنار نام خواننده، عنوان موزیک و آلبوم روی آیفون نتان نمایش خواهد داد.

کاربران همچنین می توانند به صورتی دستی نیز از قابلیت Handoff در برنامه های موزیک، یوتیوب و بسیاری از برنامه های دیگر استفاده کنند.
نکته جالب توجه این است که کاربران می توانند رسانه ها را از هوم پاد مینی نیر به آیفون منتقل کنند و صرفا این موضوع از آیفون به هوم پاد نیست، ویژگی Handoff یکی از کارایی های تراشه جدید U1 است که در کنفرانس رونمایی از آیفون 12 معرفی شد و قرار بود تا پایان سال 2020 از آن بهره برداری شود، با توجه به سرعت منتشر کردن آپدیت های جدید توسط اپل بعید نیست که به زودی شاهد انتشار سیستم عامل اصلی iOS 14.4 تا قبل از پایان سال 2020 باشیم.

تنظیمات والپیپر و بهبود برنامه Shortcut

اضافه شدن Set Wallpaper در برنامه Shortcut یکی از ویژگی های جذاب iOS قبلی بود که در بتای اول iOS 14.4 بهبود پیدا کرده است، کاربران از این پس می توانند با یک کلید خاموش و روشن دستی، ویژگی Perspective zoom را تنظیم کنند. ضمنا برنامه VoiceOver نیز ویژگی جدید دیگری با نام Direct Touch Apps دریافت کرده است که به کاربران اجازه کنترل برنامه ها را بدون نیاز به تعامل بیشتر می دهد.


تنظیمات والپیپر در آی او اس 14.4


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید