جهت خرید اپل ایدی فوری و عمده کلیک کنید

اپل به دلیل ادعای گمراه کننده 10 میلیون یورو جریمه شد

امتیاز 5 از 5 از بین 2 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
امید طالبی نظری امید طالبی نظری / نویسنده آیدی تاپ نظرات کاربران

اپل به دلیل تبلیغات گمراه کننده مقاومت آیفون ها در برابر آب، به تازگی مبلغ 10 میلیون یورو (حدود 12 میلیون دلار) توسط سازمان نظارت بر بازار ایتالیا جریمه شده است. مقامات ضد انحصاری در ایتالیا مدعی شده اند که تبلیغات اپل مبنی بر ضد آب بودن آیفون ها فقط در شرایط آزمایشگاهی و شرایط خاص صحیح می باشد و جنبه تبلیغاتی دارد و رتبه بندی مقاومت آیفون ها در برابر آب برای کاربران در شرایط واقعی کذب است. این سازمان همچنین عنوان کرد کمپانی اپل آیفون ها را با برچسب ضد آب روانه بازار می کند بدون اینکه مشخص کند این گوشی ها فقط در شرایط خاص ضد آب هستند.


ضد آب بودن گوشی های ایفون


در ادامه این سازمان عنوان کرد کمپانی اپل در حال فریب دادن مشتریان خود است این کمپانی در قبال ضد آب بودن گوشی هایش هیچ ضمانتی را به کاربران ارائه نمی کند و در صورت آسیب دیدن با آب و یا مایعات، این گوشی ها شامل هیچ ضمانتی نمی شوند؛ پس ادعای اپل مبنی بر ضد آب بودن آیفون ها یک ادعای کذب و گمراه کننده است که اپل از مسئولیت آن شانه خالی می کند. تاکنون اپل از اظهار نظر در این رابطه خودداری کرده است، برای شرکت بزرگی مانند اپل تفکیک خسارت وارده بیشتر یا کمتر از گواهی رتبه بندی ارائه شده برای تنظیم گارانتی به مشتریان امر سختی نیست با این حال دلیل این کم کاری کمپانی اپل مشخص نیست، ما نیز تا پاسخ کمپانی اپل به این مشکل پیش آمده صبر می کنیم.


گوشی های ایفون ضد آب نیستند


چندی پیش نیز کمپانی اپل به دلیل کاهش عمدی عملکرد و باتری گوشی های قدیمیش بیش از 500 میلیون دلار جریمه شد. صاحبان آیفون 6، 6 پلاس، 6 اس، 7، 7 پلاس و SE 2016 مدعی شدند پس از بروزرسانی به iOS 10.2.1 دچار افت شدیدی در عملکرد و عمر باتری گوشی خود شده اند که اپل را وادار  به عذرخواهی و پرداخت جریمه کرد.

نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید