جهت خرید اپل آیدی تحویل فوری کلیک کنید

ایا آیفون 14 رجیستری می شود؟

امتیاز 5 از 5 از بین 7 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهتاب جهاندار مهتاب جهاندار / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 1 دقیقه نظرات کاربران

ایا آیفون 14 رجیستری می شود؟ شرکت اپل در ماه سپتامبر سری آیفون 14 را معرفی کرد اما با گذشت چندین ماه از عرضه جهانی این سری گوشی اپل، خبری از رجیستری آن در ایران نیست و برخی افراد که موفق به خرید این نوع گوشی شدند نیز از قطع آنتن آن شاکی هستند. اما به واقع کِی قرار است آیفون 14 ریجستری شود؟ و آیا آیفون 14 در ایران ریجستری می شود؟

طبق آمار بدست آمده تاکنون 400 هزار دستگاه آیفون 14 به صورت مسافری وارد کشور شده است. متاسفانه به دلیل عدم رجیستری، هیچ خریداری نمی‌تواند این محصول را فعال‌ سازی کند. به دلیل عدم ورود رسمی آیفون 14 و ارائه آن به صورت قاچاق یا مسافری در بازار، وزارت ارتباطات تاکنون تصمیمی برای رجیستری این محصول نگرفته است. این موضوع اگر ادامه پیدا کند بی شک شکایت فروشندگان و خریداران را به دنبال خواهد داشت.

زمان ریجستری آیفون 14

چرا آیفون 14 در ایران رجیستری نمی شود؟

از آنجایی که واردات آیفون 14 به صورت رسمی وجود ندارد و این کالا به صورت قاچاق وارد کشور شده، وزارت ارتباطات به عنوان یک کالای قاچاق، مانع از رجیستری آیفون های سری 14 شده است. موضوعی که مشخص نیست چه زمانی قرار است حل شود و برنامه وزارت ارتباطات هم مشخص نیست!

مقاله پیشنهادی: آیا ایفون 14 دو سیم کارت است؟

مقاله پیشنهادی: آیا ایفون 14 حسگر اثر انگشت دارد

تاریخ رجیستری آیفون 14

پیشتر سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل بیان داشت که آیفون 14 رسما وارد کشور نشده و همین امر موجب گشت تا شناسه گمرکی آن در سامانه ثبت نشود و هیچ کسی نمی‌تواند به ثبت سفارش و ترخیص کالاهای خود بپردازد. بنابراین فعلا موضوع رجیستری در هاله ای از ابهام است! چندی پیش گفته شد قرار است ریجستری ایفون 14 از ماه آذر در سامانه همتا آغاز شود ولی هنوز خبری مبنی بر انجام آن نشده است!

هزینه ریجستر آیفون 14

از آنجایی که هنوز رجیستری این گوشی در کشورمان انجام نمی‌گیرد، قیمت مشخصی هم ندارد. بنابراین باید منتظر ماند تا مشخص شود وزارت ارتباطات چه تصمیمی برای آیفون 14 خواهد گرفت و سری جدید گوشی اپل آیا به خاک ایران خواهند رسید و فعال می‌شوند یا اینکه باید آنها را به فراموشی سپرد. نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید