واردات برخی از گوشی های نوکیا و شیائومی ممنوع شد

امتیاز 5 از 5 از بین 4 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
عطیه مشهدی عطیه مشهدی / نویسنده ارشد آیدی تاپ نظرات کاربران

در نامه ای که دیروز انجمن واردکنندگان موبایل به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارسال کرده است معلوم شد که برخی از گوشی های شیائومی، وانپلاس و ریلمی و همچنین نوکیا که هیچ نمایندگی رسمی در ایران ندارند (در انتها لیست آن ها را برایتان خواهیم نوشت) از شماره های ضروری کشور مانند 125، 110 و ... پشتیبانی نمی کنند و کاربران پس از تماس با این شماره ها به طور خودکار با شماره دیگری مانند هلال احمر ارتباط برقرار می کنند. البته همانطور که گفتیم اصلی ترین دلیل این موضوع نبود نمایندگی رسمی این شرکت ها در ایران و همچنین تحریم کشور ایران از جانب شرکت های تولید کننده است.

با توجه به اینکه گوشی های شیائومی بخش بزرگی از بازار گوشی های هوشمند اقتصادی را طی 1-2 سال گذشته از آن خود کرده اند، این موضوع می تواند ضربه بزرگی به بازار گوشی های هوشمند وارد کند. در این نامه با اشاره به ماده ۴ قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، شرکت های مربوطه فقط تا ظرف مدت 20 روز زمان دارند که اقدام به اطلاع‌ رسانی لازم به کاربران کنند، همچنین تا زمانی که این مشکل به طور کامل برطرف نشده گوشی های ممنوعه اجازه ورود به کشور را نخواهند داشت.

گوشی هایی که ورودشان به کشور ممنوع شده


چه گوشی های ورودشان به کشور ممنوع شده است

گوشی های ممنوع شده شیائومی و پوکو: ردمی نوت 9 پرو، ردمی نوت 7 پرو، ردمی نوت 8 پرو، پوکو X3 NFC، ردمی نوت 10، ردمی 9 سی، ردمی 9 تی، پوکو X3

گوشی های ممنوع شده ریلمی: ریلمی 6 پرو، ریلمی 7، ریلمی 7i، ریلمی 7 Pro، ریلمی 8 Pro، ریلمی C21

گوشی های ممنوع شده نوکیا: نوکیا 3.4، نوکیا 5.4، نوکیا C20

به احتمال بسیار زیاد گوشی های جدیدتری نیز به زودی به این لیست اضافه خواهند شد. توجه داشته باشید که مشکل به وجود آمده در برخی از گوشی فقط و فقط با اضافه کردن یک «+» حل خواهد شد.


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید