سیاست های زورگویانه واتساپ تغییر کرد

امتیاز 5 از 5 از بین 4 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
عطیه مشهدی عطیه مشهدی / نویسنده ارشد آیدی تاپ نظرات کاربران

بالاخره پس از گذشت مدت زیادی و اعلام چند بیانیه از شرکت واتساپ در رابطه با سیاست های جدید حفظ حریم خصوصی بالاخره این شرکت از سیاست های خود عقب نشینی کرد. همین 4 ماه پیش بود که شرکت فیسبوک طی بیانیه ای اعلام کرده بود که اگر کاربران واتساپ سیاست های جدید این شرکت در رابطه با حفظ حریم خصوصی را نپذیرند دیگر نمی توانند از امکانات این برنامه استفاده کنند. اما حالا شرکت فیسبوک طی بیانیه جدیدی با دور شدن از مواضع زورگویانه قبلی خود اعلام کرده است که «ما فعلاً هیچ برنامه ای برای کسانی که سیاست های جدید ما را نپذیرفته اند نداریم و قرار نیست کسانی که سیاست جدید ما مبنی بر حفظ حریم خصوصی را نپذیرفته اند از برنامه واتساپ حذف کنیم» همین بیانیه کافیست تا نشان دهد که شرکت فیسبوک با اینکه اصرار و تهدید به محدودسازی برنامه خود برای کسانی که سیاست های جدید آنها را نپذیرفتن داشت، حالا عقب نشینی کرده است.


اطلاعات جدیدی از واتسپ


گفتنیست که تغییرات در سیاست های حفظ حریم خصوصی واتساپ باعث کوچ کردن این برنامه پیامرسان به سایر برنامه ها شد. این موضوع تا جایی ادامه پیدا کرد که منجر به اختلال در سیستم سرویس پیام رسان سیگنال به دلیل هجوم کاربران واتساپ شده بود. اما رویکرد و سیاست های جدید شرکت واتساپ چه بود که اینگونه باعث نارضایتی کاربران شده بود؟


به زبان ساده واتساپ قرار بود که در آپدیت های جدید خود کاربران را مجاب به اشتراک گذاری اطلاعاتشان با برنامه فیسبوک کند و در غیر این صورت و نپذیرفتن این موضوع دیگر اجازه استفاده از این برنامه را نخواهند داشت. این اطلاعات شامل: اسم پروفایل، شماره تلفن، آخرین وضعیت آنلاین و آفلاین بودن و حتی شماره تلفن افرادی که در لیست مخاطب ها هستند بود. تمام کاربران واتساپ می بایست تا تاریخ هشت فوریه سال 2021 با این موضوع موافقت می کردند. 

نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید