شرایط جدید گمرک برای ریجستری تلفن های همراه

امتیاز 5 از 5 از بین 12 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
عطیه مشهدی عطیه مشهدی / نویسنده ارشد آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 2 دقیقه نظرات کاربران

طبق گزارش جدیدی که از گمرک جمهوری اسلامی ایران منتشر شده، ریجستری تلفن های همراه از این پس با شرایط جدید انجام می شود. اما شرایط جدید ریجستری تلفن های همراه چیست؟ در ادامه با آیدی تاپ همراه باشید تا شرایط جدید را باهم بررسی کنیم. 

شرایط جدید ریجستری موبایل ها

از این پس گوشی های جدید تنها بر روی سیم کارت هایی ریجستری می شوند که حداقل 20 روز از زمان فعال سازی آن ها در سامانه ارتباطی کشور گذشته باشد؛ به عبارت دیگر از این به بعد سیم کارت هایی که تازه فعال سازی شده اند (کمتر از 20 روز) امکان ریجستر شدن در مخابرات را ندارند. از شنیدن این خبر می توانیم نتیجه بگیریم که گمرک ایران قصد دارد از طریق دشوار کردن شرایط ریجستری گوشی های همراه ، از فعالیت سودجویان یا افرادی که از رویه مسافری برای این موضوع سوءاستفاده می کنند جلوگیری کند و تا حد امکان از فعالیت آن ها ممانعت به عمل آورد. 


شرایط جدید ریجستری موبایل ها


متن دقیق گزارش گمرک جمهوری اسلامی ایران در رابطه با شرایط جدید ریجستری تلفن های همراه به شرح زیر می باشد:

" گمرک ایران، پیرو صورت جلسه شماره ۴۸ کمیته راهبری طرح رجیستری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شماره نامه ۱۰۰/۲۹۶۰۱ مورخ ۱۹ مرداد ماه، اظهار مسافری تلفن همراه (رجیستری) منوط به درج شماره سیم کارتی است که حداقل ۲۰ روز از زمان فعال‌سازی آن اعم از (صدور اولیه، IMSWAPS، انتقال مالکیت و …) گذشته باشد که در تاریخ نهم مرداد ماه نیز در زیر سامانه دور اظهاری مسافری (رجیستری تلفن همراه) اعمال شده است.

در صورت بروز مشکل افراد می‌توانند با شماره تلفن ۱۹۵ تماس حاصل کنند."

اعمال این محدودیت ها سبب می شود که کاربران به هنگام ریجستری کردن گوشی های جدید ، سیم کارت های تایید شده خود را ارائه دهند و امکان استفاده از سیم کارت های تازه وجود نداشته باشد. 
نظر خودرا درج کنید
تعداد نظرات (1)
  • منصوره رضایی منصوره رضایی
    ممنون از اطلاع رسانیتون
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید