جهت خرید اپل آیدی تحویل فوری کلیک کنید

آیا امکان بازگشت از ویندوز 11 به ویندوز 10 وجود دارد

امتیاز 5 از 5 از بین 5 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
عطیه مشهدی عطیه مشهدی / نویسنده ارشد آیدی تاپ نظرات کاربران

شرکت مایکروسافت به تازگی از جدیدترین ویندوز خود یعنی ویندوز 11 رونمایی کرد. این ویندوز قرار است تا تا فصل پاییز در قالب یک به روزرسانی اساسی به دست کاربرانی که صرفاً از ویندوز 10 استفاده می کنند برسد، بنابراین کاربران ویندوز 7 اگر خواهان ویندوز 11 هستند باید به صورت جداگانه برای خرید آن اقدام کنند. اما شاید مثل ما برای شما نیز این سوال پیش آید که آیا امکان بازگشت از ویندوز 11 به ویندوز 10 وجود دارد؟ به گفته شرکت مایکروسافت کسانی که سیستم خود را به ویندوز 11 بروزرسانی می کنند، می توانند در مدت زمان تنها 10 روز ویندوز خود را دوباره به حالت قبلی یعنی ویندوز 10 بازگردانند.

اگر قصد دارید که قبل از عرضه رسمی ویندوز 11 نسخه ناپایدار آن را روی سیستم خود داشته باشید می توانید آن را در قالب ویندوز اینسایدر امتحان کنید، همچنین به گفته مایکروسافت کاربران برای ویندوز 11 تا 10 روز بدون نیاز به هیچ بکاپ یا پشتیبان گیری می توانند دوباره ویندوز به ویندوز 10 بازگردند.

بازگشت از ویندوز 11 به ویندوز 10


اما پس از پایان یافتن این 10 روز چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اگر پس از پایان 10 روز ویندوز خود را از ویندوز 11 به ویندوز 10 دانگرید نکرده باشید، می بایست برنامه Clean Install را نصب کنید بنابراین باید قبل از این موضوع از تمامی اطلاعات خود بکاپ بگیرید.

سوالات کاربران و جزئیات بیشتر در رابطه با ویندوز 11 را می توانید از وب سایت مایکروسافت به صورت دقیق تر دنبال کنید، همچنین به گفته شرکت مایکروسافت ویندوز 10 تا سال 2025 پشتیبانی می شود بنابراین تا آن زمان هیچ الزامی به آپدیت و نصب ویندوز 11 وجود ندارد.

برای نصب ویندوز 11 نیاز به چه سیستمی با چه مشخصاتی داریم؟

برای نصب ویندوز 11 مهمترین چیز پشتیبانی مادربرد از UEFI ،Secure Boot و TPM 2.0 است، همچنین شما نیاز به یک سیستم:

  1. با پردازنده مرکزی دوهسته 64 بیتی
  2. میزان 4 گیگابایت حافظه رم
  3. میزان 64 گیگابایت حافظه داخلی
  4. پردازنده گرافیکی سازگار با WWDM 2.x با پشتیبانی از DirectX 12 دارید.


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید