جهت خرید اپل ایدی فوری و عمده کلیک کنید

کدام ضد عفونی کننده ها به موبایل آسیب می زند؟

امتیاز 4.5 از 5 از بین 13 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
عطیه مشهدی عطیه مشهدی / نویسنده ارشد آیدی تاپ نظرات کاربران

این روزها فروشگاه های تعمیر موبایل بسیار شلوغ هستند و دلیل آن هم ضدعفونی کردن گوشی همراه از راه های نامناسب می باشد. شیوع ویروس کرونا سبب گشته مردم اهمیت بیشتری به سلامت خود بدهند و تا حد امکان با رعایت پروتکل های بهداشتی، از ابتلا به ویروس کووید 19 جلوگیری به عمل آورند. گوشی همراه یکی از مهم ترین لوازمی است که در انتقال کرونا ویروس به بدن افراد موثر بوده و به همین دلیل ضدعفونی کردن آن امری واجب به شمار می رود اما نحوه انجام این کار بسیار مهم است که در این بخش از سایت آیدی تاپ ما قصد داریم به آن بپردازیم. 


نحوه ضدعفونی کردن موبایل


چگونگی ضدعفونی کردن موبایل

نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که ضدعفونی کننده ها را مستقیما بر روی موبایل اسپری نکنید. همچنین باید بدانید که از هر نوع شوینده یا ویروس کش قوی نمی توانید جهت تمیز کردن گوشی همراه استفاده کنید. در صورتی که تلفن همراه شما از محصولات شرکت های اپل یا سامسونگ می باشد به توصیه های زیر عمل کنید:

ضدعفونی کردن گوشی اپل

وب سایت اپل اعلام نموده که کاربران آیفون می توانند با خیالی آسوده گوشی همراه خود را با دستمال مرطوبی که به محلول تمیز کننده آغشته می باشد تمیز کنند.

ضدعفونی کردن گوشی سامسونگ

سامسونگ نیز در وب سایت خود اعلام نموده که کاربرانش می توانند از پارچه های میکروفیبر آغشته به الکل اتانول یا ایزوپروپیل 70 درصد برای ضدعفونی کردن موبایل استفاده کنند. 

اما در صورتی که گوشی همراه شما به برندهای دیگری تعلق دارد می توانید از محلول های زیر بهره ببرید:

-محلول آب و الکل: این محلول را با نسبت 60 درصد آب و 40 درصد الکل اتانول یا ایزوپروپیل تهیه نمایید و با پنبه یا پارچه میکروفیبری که به این محلول آغشته شده، گوشی همراه را تمیز کنید. 

-ترکیب آب مقطر و سرکه سفید: تهیه این محلول با نسبت 50 درصد آب مقطر و 50 درصد سرکه سفید به دست می آید. این محلول را بر روی پنبه یا پارچه ای از جنس میکروفیبری اسپری کنید و گوشی همراهتان را ضدعفونی نمایید. 
چه ضدعفونی کننده هایی به موبایل آسیب می زنند؟

1.ژل شستشوی دست

2.محلول های ضدعفونی کننده دست

3.الکل و سرکه

4.شیشه پاک کن

5.پاک کننده های آرایشی

6.وایتکس


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید