جهت خرید اپل آیدی تحویل فوری کلیک کنید

بریدگی های دوربین سلفی

امتیاز 5 از 5 از بین 4 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
امید طالبی نظری امید طالبی نظری / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 2 دقیقه نظرات کاربران

امروز می خواهیم به جای صحبت درباره برندهای مختلف گوشی های هوشمند یا کیفیت دوربینشان در شرایط مختلف، از طراحی های جدید دوربین های سلفی صحبت کنیم. در ادامه با آیدی تاپ همراه باشید.

ناچ به چه معناست؟ 

معنای لغوی کلمه ناچ برابر با بریدگی یا شکاف است، تولیدکنندگان تلفن های هوشمند و همچنین رسانه ها از این کلمه با این مضمون که شما بخشی از صفحه نمایش خود را توسط این بریدگی از دست می دهید استفاده می کنند. 

ناچ گوشی

 

صفحه نمایش بدون بریدگی (ناچ)

ابتدا شارپ با آکو اس اس 2 سپس یک هفته بعد از آن اسنشال فون با بریدگی در بالای صفحه نمایش که محل قرارگیری دوربین سلفی است آغازگر این طراحی بوده اند. اپل سعی کرد با معرفی آیفون ایکس تمامی سنسورهای مربوط به حسگر تشخیص چهره و همچنین دوربین جلو را در یک بریدگی بالای صفحه نمایش قرار دهد، بعد از آن تولیدکنندگان بدون هیچ دلیل موجهی یکی پس از دیگری شروع به کپی کردند، این بریدگی در گوشی های دیگر بدون هیچ فناوری جدید صرفا کپی از این طراحی بود. این نکته را در نظر داشته باشید که گوشی هایی مثل اسنشال فون یا شارپ که قبل از اپل برای دوربین جلو از از طراحی ناچ استفاده کرده اند، هیچ شباهتی به آیفون ایکس ندارند، همچنین قسمت پایین این گوشی ها بسیار طراحی متفاوتی نسبت به آیفون ایکس دارد.

 

صفحه نمایش بدون ناچ


حالا با گذشت چند سال طراحی های جدیدتری نیز صورت گرفته و به بازار عرضه شده، از نظر ظاهری بریدگی می تواند حاشیه ای مزاحم در وسط نوار اعلانات ایجاد کند، طراحان با کوچک کردن آن، نام ناچ قطره ای را نیز به این لیست اضافه کرده اند اما هنوز هم می تواند در قسمت نوار اعلانات مزاحمت ایجاد کند، بدین منظور طراحی با عنوان پانچ هول صورت گرفت، پانچ هول یعنی دیگر خبری از بریدگی نیست و به جای آن یک حفره ایجاد شده است. البته گوشی هایی که به سنسور تشخیص چهره نیز مجهز هستند ممکن است دو حفره در کنار یکدیگر نیز داشته باشند. سامسونگ گلکسی اس 10 و هوآوی نوا 5 تی از طراحی پانچ هول یا حفره ای بهره می برد.


صفحه نمایش بدون ناچ


پاپ آپ، بدون هیچ بریدگی یا حفره ای

اگر می خواهید جای هیچ بریدگی یا حفره ای روی نمایشگر تلفن همراهتان نباشد می توانید از دوربین های مکانیکی پاپ آپ استفاده کنید، در این صورت است که می توانید نمایشگری صاف و یک دست را تجربه کنید. همچنین این دوربین ها می تواند امنیت بالایی را برای گشت و گذار در دنیای نت برایتان ایجاد کنند. گوشی هایی مثل می 9 تی، ایسوس ذنفون 6 و همچنین وانپلاس 7 پرو مثال خوبی برای گوشی هایی با دوربین مکانیکی پاپ آپ هستند.


بدون هیچ بریدگینظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید