جهت خرید اپل ایدی فوری و عمده کلیک کنید

آیفون zaa چیست

امتیاز 5 از 5 از بین 5 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه نظرات کاربران
آیفون یکی از گوشی‌های پرفروش بازار بوده که علاقمندان بسیاری از امریکا تا ایران دارد. اما یکی از دغدغه های اساسی خریداران این گوشی ها پارت نامبر های ایفون است؛ در این مقاله ما می‌خواهیم به این سوال بپردازیم که آیفون zaa چیست پس تا انتهای این مقاله مهم همراه آیدی تاپ باشید.
هر گوشی آیفون پارت نامبر خاص خود را داشته که شامل zaa و چند نوع دیگر می‌‌شود و این اصطلاحات بدان معناست که گوشی ساخت کدام کشور است.

پارت نامبر آیفون zaa

هر گوشی آیفونی که وارد بازار می‌شود شامل پارت نامبری خاص است؛ پارت نامبری که به عنوان Zaa، LL/A و غیره شناخته می‌شود. در واقع پارت نامبر آیفون zaa یعنی گوشی به سفارش کشور سنگاپور ساخته شده و در سوی دیگر این پارت نامبر برای ایرانی‌ها گزینه بسیار مناسبی است.

پارت نامبر آیفون کجاست

نحوه تشخیص پارت نامبر آیفون

برای تشخیص پارت نامبر گوشی آیفون نیازی به روشن کردن گوشی نبوده و کافی است به پشت جعبه گوشی نگاه کنید و سه حرف آخر را  به معنای مشاهده نمایید؛ اینجا می توانید پارت نامبر گوشی و کشور ساخت آن را تشخیص دهید. اگر می‌خواهید گوشی را هم روشن کنید به مسیر Settings>General>About بروید، می‌توانید پارت نامبر آیفون را شاهد باشید.

بهترین پارت نامبر برای کاربران ایرانی

بهترین پارت نامبر آیفون برای کاربران ایرانی مدل zaa است که به سفارش کشور سنگاپور می‌باشد. از آنجایی که شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور ما با سنگاپور شباهت دارد، این پارت نامبر را باید گزینه بسیار مناسبی برای کاربران ایرانی به حساب آورد. این نوع آیفون از دو سیم کارت پشتیبانی کرده و هیچ محدودیتی در زمینه خدمات اپل نخواهید داشت. بنابراین پیشنهاد شده که به سراغ پارت نامبر LL/A نرفته و همین پارت نامبر آیفون را تهیه کنید.

خرید آیفون اکتیو با پارت نامبر ZAA

پارت نامبرهای مناسب ایرانی ها

دلیل تفاوت قیمت پارت نامبرهای مختلف آیفون

دلیل عمده تفاوت قیمت پارت نامبرهای مختلف آیفون محدودیت‌هایی بوده که یک پارت نامبر دارد. برای مثال پارت نامبر آیفون Zaa بسیار کم است و به نوعی فاقد هرگونه محدودیت می‌باشد؛ همین امر موجب شده تا در کشورمان پای دلالان وسط آمده و از این موضوع سواستفاده کرده و قیمت متفاوتی برای این نوع پارت نامبر در نظر بگیرند.


آیفون zaa چیست؟

آیفون zaa چیست

آیفون ZAA یکی از پارت نامبرهای آیفون است که برای کشور سنگاپور تولید می‌شود . پارت نامبرها در واقع کد‌هایی هستند که برای شناسایی مدل و نسخه‌های مختلف آیفون استفاده می‌شوند. هر پارت نامبر به یک کشور خاص اختصاص داده می‌شود و معمولاً بر اساس نیازهای آن کشور تعیین می‌شود.آیفون ZAA که برای سنگاپور است، دارای ویژگی‌های خاصی است که بر اساس نیازهای کاربران سنگاپور تعیین شده است. به عنوان مثال، این آیفون دو سیمکارته است و از دو سیمکارت پشتیبانی می‌کند همچنین، ممکن است برخی از ویژگی‌های دیگر نیز در این نسخه موجود باشد که بر اساس نیازهای سنگاپور تعیین شده است.مهم است به یاد داشته باشید که تمامی آیفون‌ها در چین تولید می‌شوند، حتی آیفون‌هایی که برای کشورهای دیگر ساخته می‌شوند. اپل برای کاهش هزینه تولید، تولید آیفون‌ها را به کشور چین منتقل کرده است. بنابراین، تفاوت بین پارت نامبرها در واقع به تفاوت در نیازهای کشورها برمی‌گردد و کیفیت ساخت آیفون‌ها یکسان است 

تفاوت پارت نامبرهای آیفون در چیست؟

تفاوت پارت نامبرهای آیفون در واقع به کشورهای مختلف مربوط می‌شود. هر پارت نامبر نشان‌دهنده کشور مقصد آیفون است و اپل برای هر کشوری پارت نامبر مشخصی تعیین می‌کند. در ادامه با آیدی تاپ، تفاوت پارت نامبرهای آیفون در چند کشور مختلف را بررسی خواهیم کرد:

پارت نامبر کشور چین

در کشور چین، بیشتر آیفون‌ها توسط کارخانه Foxconn تولید می‌شوند. این آیفون‌ها اغلب از پارت نامبرهایی مانند ZAA یا ZP/A برخوردار هستند 

پارت نامبر کشور سنگاپور

آیفون‌هایی که برای عرضه در سنگاپور تولید می‌شوند، از پارت نامبرهایی مانند ZP/A یا ZD/A برخوردار هستند. این پارت نامبرها دارای دو سیم‌کارت هستند و هیچ محدودیت نرم‌افزاری ندارند 

پارت نامبر کشور آمریکا

آیفون‌هایی که برای عرضه در آمریکا تولید می‌شوند، از پارت نامبرهایی مانند ZP/A یا Z/A برخوردار هستند. این پارت نامبرها معمولاً برای استفاده با یک سیم‌کارت طراحی شده‌اند 

به طور کلی، تفاوت پارت نامبرهای آیفون در قسمت نرم‌افزاری آنها و در برخی موارد در سخت‌افزاری آنها قابل مشاهده است. اما از نظر کیفیت ساخت، تفاوتی بین پارت نامبرهای مختلف وجود ندارد و تمام گفته‌ها در این زمینه شایعات فروشندگان و تجربه شخصی افراد است 


تفاوت پارت نامبرهای آیفون در چیست


چگونه پارت نامبر آیفون را از روی جعبه تشخیص دهیم؟


مهم است به یاد داشته باشید که پارت نامبر آیفون ممکن است بین مدل‌ها متفاوت باشد. بنابراین، برای تشخیص دقیق‌تر، می‌توانید از منابع معتبر و وبسایت‌های رسمی آیفون استفاده کنید.

می‌توان پارت نامبر آیفون را از روی تنظیمات دستگاه نیز تشخیص داد. در ادامه، روش‌هایی برای تشخیص پارت نامبر آیفون از طریق تنظیمات دستگاه را بررسی خواهیم کرد:

توجه داشته باشید که پارت نامبر آیفون ممکن است به صورت یک عدد یا یک عدد و یک حرف (مانند A، B، C و غیره) نمایش داده شود. این پارت نامبر معمولاً در قسمت پشتی از جعبه آیفون نیز قابل مشاهده است.

چگونه پارت نامبر آیفون را از روی جعبه تشخیص دهیم

جمع بندی

در این مقاله، به توضیح پارت نامبرهای مختلف آیفون و تفاوت‌هایی که بین آنها وجود دارد پرداختیم. پارت نامبرها که بر اساس نیازهای کشورها تعیین می‌شوند، اصولاً مربوط به نرم‌افزار و سخت‌افزار آیفون هستند و کیفیت ساخت آیفون‌ها در همه پارت نامبرها یکسان است. برای تشخیص پارت نامبر آیفون خود، می‌توانید به مراحل ساده‌ای در جعبه آیفون توجه کنید. اما برای دقت بیشتر، منابع معتبر و وبسایت‌های رسمی آیفون را مورد استفاده قرار دهید. در نهایت، باید به یاد داشت که تمامی گفته‌ها در این زمینه شایعات فروشندگان و تجربه شخصی افراد است و تفاوت بین پارت نامبرها در کیفیت ساخت آیفون‌ها وجود ندارد. برای خرید اپل آیدی میتوانید به سایت آیدی تاپ مراجعه کنید 


نظر خودرا درج کنید
تعداد نظرات (3)
 • مهدی شهبازی مهدی شهبازی
  ببخشید پارتنامبر zaa اگر بخاهیم بخریم خوب است یا نه بعد zaaچه فرقی با بقیه دارد. ایا فیک هست یا خیر
  • علیرضا باستانی علیرضا باستانی پشتیبان
   با سلام به شما کاربر گرامی
   پارت نامبر zaa بهترین پارت نامبر موجود در ایران است و احتمال فیک بودن این مورد خیلی کم است
 • کوثر محمدی کوثر محمدی
  کاربردی بود من تونستم بفهمم که گوشیم ساخت چینه😇
 • قاسم زاده قاسم زاده
  سلام وقت شما بخیر . پارت نامبر lla تو ایران کار میکنه؟ برام از کانادا یه ۱۴ پرومکس قراره بیاد که پارت نامبرش lla هست . خواستم بپرسم تو ایران کار میکنه یا خیر ؟
  • علیرضا باستانی علیرضا باستانی پشتیبان

   سلام 
   بله کار میکنه ولی فعلا رجیستر نمیشود

خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید