خرید اپل ایدی فقط از طریق کیف پول امکان پذیر است.
درباره شرکت سامسونگ
امتیاز 5 از 5 از بین 3 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1

درباره شرکت سامسونگ

محصولات سامسونگ

اخبار و مقالات سامسونگ

نقد و بررسی سامسونگ

سامسونگ شرکتی واقع در کره جنوبی و بزرگترین تولید کننده لوازم الکترونیکی در جهان است. این شرکت تولید کننده گسترده ای از لوازم الکترونیکی مصرفی و صنعتی مانند: لوازم خانگی، دستگاه های رسانه دیجیتال، تراشه های الکترونیکی و... می باشد. سامسونگ یکی از شناخته شده ترین نام ها در حوزه فناوری است که در حدود یک پنجم از صادرات کل کره جنوبی را در اختیار دارد. سامسونگ به عنوان یک شرکت بازرگانی توسط لی بیونگ چول در سال 1938 واقع در تائگو کره آغاز به کار کرد. این شرکت با ارائه خدمات و تجارت به کشور چین و استان های آن گسترش یافت، پس از جنگ کره آقای لی تجارت خود را به منسوجات گسترس داد و بزرگترین کارخانه تولید پشم در کره را افتتاح کرد. آقای لی همچنین پس از جنگ با بهره گیری از کمک های حمایتگرانه دولت کره با هدف رشد کشور شروع به حمایت از مشاغل و شرکت های بزرگ ورشکسته کرد.

در طول دهه 1970 این شرکت فعالیت های خود را در زمینه منسوجات به حدی گسترش داد که توانست خط تولید را از مواد اولیه تا محصول نهایی پوشش دهد. بعد از آن بود که شرکت های صنایع سنگین سامسونگ و کشتی سازی سامسونگ نیز تأسیس شدند. همچنین در همان دوره بود که این شرکت با سرمایه گذاری در بخش صنایع سنگین، شیمیایی و پتروشیمی مسیر امیدوار کننده رشد را برای این شرکت مهیا کرد. شرکت سامسونگ برای اولین بار در سال 1969 با چندین بخش متمرکز بر صنعت الکترونیک وارد دنیای تکنولوژی شد. اولین محصول سامسونگ تلویزیون های سیاه و سفید بود. بعد از آن در سال 1970 این شرکت شروع به صادرات محصولات الکترونیکی خانگی به خارج از کشور کرد. در آن زمان سامسونگ بزرگترین تولید کننده عمده کشور کره محسوب می شد.

تقریبا اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 بود که سامسونگ پیشرفت چشمگیری در قسمت فناوری داشت. شاخه های الکترونیکی زیادی به این شرکت اضافه می شد یکی از آن ها مربوط به صنعت هوا و فضا بود که در سال 1978 ایجاد شد. کمپانی سامسونگ همچنین دو مؤسسه تحقیق و توسعه ایجاد کرد که خط فناوری ای شرکت را به الکترونیک، مواد شیمیایی، ابزارآلات مهندسی ژنتیک، ابزارهای ارتباط از راه دور، هوا فضا و فناوری نانو گسترش داد. در دهه 1990 سامسونگ به گسترش خود در بازارهای الکترونیکی جهانی ادامه داد، در این سال ها بود که سامسونگ توانست با پیشرفت در بعضی محصولات خود مانند نمایشگرهای رایانه ای (مانیتور) و LCD به موقعیت بسیار عالی دست پیدا کند، این پیشرفت تا جایی ادامه داشت که اسم سامسونگ را در بین 5 شرکت برتر در حوزه تکنولوژی جای داد.

سال 2000 شاهد تولد گوشی های هوشمند گلکسی سامسونگ بود که به طور مرتب تا کنون جز لیست پرفروش ترین تلفن های هوشمند جهان قرار می گیرد. همچنین این شرکت از سال 2006 پرفروش ترین شرکت تولید کننده تلویزیون در جهان است. همچنین سامسونگ از سال 2010 نیز با ساخت Galaxy Tab پا به عرصه دنیای رایانه های لوحی (تبلت) گذاشت.


آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید