چگونه عکس های گالری را مخفی کنیم

امتیاز 5 از 5 از بین 4 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهتاب جهاندار مهتاب جهاندار / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 3 دقیقه نظرات کاربران

بسیاری از افراد هستند که تمایل ندارند فردی با مشاهده گوشی آنها عکس‌های گالری را بتواند تماشا کند. بنابراین به دنبال آن است که روشی بیابند و عکس‌های گالری را از دید عموم مخفی سازند. در این مطلب نیز ما چنین هدفی داریم و می‌خواهیم نحوه مخفی کردن عکس در گالری گوشی را شرح دهیم. 

مخفی کردن عکس های گالری 

دو شرکت ال جی و سامسونگ چنین قابلیتی را در رابط کاربری تلفن‌های هوشمند خود تعبیه کردند تا افراد به سادگی بتوانند تصاویر خصوصی را مخفی سازند. اما در ادامه بیشتر درباره نحوه مخفی‌سازی شرح خواهیم داد تا بدون پیچیدگی آن را انجام دهید.

نحوه مخفی کردن عکس در گوشی آیفون

 برای مخفی کردن عکس ها در گالری آیفون بهتر بوده مراحل زیر را انجام دهید:


مخفي كردن عکس در ايفون

این روش کمک می‌کند بدون نیاز به هیچ برنامه جانبی بتوانید عکس را در گوشی آیفون خود هاید یا پنهان کنید.

نحوه مخفی کردن عکس های گالری در گوشی‌های سامسونگ

برای مخفی کردن عکس در گوشی سامسونگ کافی بوده به گالری رفته و روی یک تصویر نگه دارید تا سه نقطه‌ای در بالا سمت راست پدیدار شود. سپس گزینه Move to Private یا Move to Secure Folder را انتخاب کرده و در نتیجه تصویر به بخش پنهانی خواهد رفت تا هر فردی نتواند تصاویر شما را با مراجعه به گالری گوشی مشاهده کند.

چگونه عکس های مخفی گوشی سامسونگ را پیدا کنیم؟

البته برای رسیدن به همان تصاویر باید مسیر Settings > Privacy and Safety > Private Mode را دنبال کرده و در صورتی که برای نخستین بار استفاده می‌کنید باید یک الگو یا پینی وارد نمایید تا بهتر محافظت شود. سپس با فعال کردن حالت Private Mode در منو تنظیمات و نوشتن پسورد، تصاویر مخفی شده را تماشا کنید. در تلفن‌های هوشمند جدید سامسونگ نیز کافی بوده به Secure Folder رفته و مراحل مشابهی را دنبال کنید.

نحوه مخفی کردن عکس در گوشی‌های شیائومی

برای مخفی کردن عکس در گالری گوشی‌های شیائومی ابتدا به دانلود برنامه ES File Manager بپردازید. سپس یک پوشه ایجاد کرده و اول نام آن را نقطه (مانند Private.) بگذارید. در نهایت می‌توانید تمامی عکس‌های مخفی خود را در این پوشه جای دهید. عکس‌های این پوشه هیچ گاه برای عموم قابل نمایش نیست.


چگونه عکس را در گوشی شیائومی مخفی کنیم

نکته: همچنین در گوشی‌های اندرویدی پوشه‌های دارای اول اسم نقطه دار توسط اسکنر اسکن نمی‌شود.

نحوه مخفی کردن عکس های گالری در گوشی‌های ال جی

در گوشی‌های LG داستان متفاوت بوده و باید از پروسه Settings > Fingerprints and Security > Content Lock استفاده کرد؛ در ضمن برای قفل کردن محتوا نیز باید پین یا الگویی به کار گیرید. برای پنهان کردن عکس های گالری در گوشی های ال جی باید به برنامه گالری رفته و برنامه‌هایی که باید مخفی شوند را انتخاب کنید سپس در مسیر  Menu > More > Lock عکس ها مخفی می‌شوند. همچنین این امکان وجود دارد که یک پوشه را کامل مخفی سازید.

برای دیدن مجدد عکس ها هم باید مسیر Menu > Show Locked Files را سپری کنید و با وارد نمودن الگو یا پین شاهد آنها باشید. 

نحوه مخفی کردن عکس در گوشی‌های نوکیا

برای مخفی کردن عکس در گوشی‌های نوکیا هم روشی مشابه سایر گوشی‌های اندرویدی را باید پیش گیرید و به برنامه شخص ثالث متوسل شوید.

بهترین برنامه مخفی سازی عکس و فیلم

برنامه مخفی کن فیلم و عکس در تعداد بالا وجود دارد که لیست بهترینِ آن ها توسط آیدی تاپ در اینجا گفته شده است: 

   * مخفی کردن عکس‌ ها در گالری با استفاده از فایل Nomedia

اگر قصد دارید تعداد زیادی عکس را مخفی کنید، انتقال دستی آن امر ساده‌ای نبوده و نیاز است تا از فایل Nomedia کمک گیرید. برای داشتن چنین فایلی باید به سراغ یک برنامه شخص ثالث مدیریت فایل بروید که پیشنهاد می‌شود همان فایل منیجر را به کار گیرید. برای انجام کافی بوده در پوشه عکس‌های خود فایل TXT با عنوان Nomedia ایجاد نمایید. سعی کنید فایل متنی باشد و یک نقطه اول نام آن بگذارید. با چنین روشی دیگر عکس‌های موجود در چنین فایلی به نمایش درنخواهد آمد و مخفی باقی می‌ماند.

   * قابلیت گالری پنهان Hide Something

Hide Something برنامه‌ای است که با رمزعبور و پین به شما کمک می‌کند تا از تصاویر خود محافظت کنید. گذشته از آن قابلیت بک آپ گیری در سرویس گوگل درایو هم وجود دارد. از قابلیت‌های این برنامه عدم قرار گرفتن در لیست اپ‌های اخیرا استفاده شده و اشتراک گذاری تصاویر می‌باشد.

پنهان کردن عکس های گالری

   * استفاده از برنامه Keepsafe Vault برای مخفی سازی عکس های گوشی

Keepsafe Vault یکی دیگر از برنامه هایی است که به کمک آن می توان عکس های گالری را مخفی کرد. این برنامه رقیب جدی اپ Vautly بوده و عملکردی مشابه آن دارد، این اپ می‌تواند با یک رمز از تمامی تصاویر شما محافظت نماید؛ لازم به ذکر است که بگوییم این برنامه قابلیت پشتیبان‌گیری هم دارد. یکی دیگر از نکاتی که باید به آن اشاره کنیم، مخفی بودن آیکون برنامه در میان سایر اپ‌ها است. Keepsafe Vault قابلیتی به نام خود تخریب دارد که اجازه می‌دهد تا بعد از 20 ثانیه حذف آن را با دیگر اپ‌ها به اشتراک بگذارید. 

مخفی کردن عکس در گالری گوشی

   * مخفی کردن عکس‌ های گالری در برنامه Vautly

اگر بخواهیم به یکی از بهترین برنامه‌های مخفی کردن عکس اشاره کنیم بی شک باید نام Vautly را عنوان کنیم. هنگامی که این برنامه را به کار می‌گیرید، هر عکسی که توسط این اپ مخفی می‌شود در گالری پیدا نخواهد شد و از دید همه پنهان می‌شود. همچنین قابلیت ساخت چندین گالری در این برنامه وجود دارد.

پنهان کردن عکس های گالری گوشینظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید