جهت خرید اپل ایدی فوری و عمده  کلیک کنید

چگونه ایمیل بفرستیم

امتیاز 4.5 از 5 از بین 6 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهتاب جهاندار مهتاب جهاندار / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 2 دقیقه نظرات کاربران

ایمیل امروزه به یک راه ارتباطی سریع و مدرن تبدیل شده که افراد بیشتر با هدف‌های ارسال فایل یا موارد دیگر به صورت رسمی از آن بهره می‌گیرند. بنابراین باید دانست که چگونه باید ایمیل به مخاطب خود ارسال کنیم. بسیاری ممکن است با نحوه ارسال ایمیل آشنا نباشند و بخواهند درباره آن اطلاعات کافی بدست آورند. در این مطلبِ آیدی تاپ قصد داریم چگونگی ارسال ایمیل را مطرح کرده و به آن بپردازیم تا مفصل درباره این راه ارتباطی سازمانی جزئیات کافی بدست آورید.

چطور ایمیل بفرستیم؟

ارسال ایمیل را می‌توان با گوشی، کامپیوتر یا تبلت انجام داد. بنابراین کافی است راه ساده این روش ارتباطی را آموزش ببینید تا بتوانید به سادگی فرآیند آن را انجام دهید. ارسال ایمیل در گوشی، رایانه شخصی و سایر دستگاه‌ها چندان پیچیده نیست و به سادگی محقق می‌شود. برای آموزش نحوه ارسال ایمیل ما در ادامه به موارد مرتبط آن خواهیم پرداخت.


چگونه با گوشی ایمیل بفرستیم؟

برای ارسال ایمیل با گوشی برای افرادی که در این زمینه مبتدی هستند چندان پیچیده نیست و کافی بوده مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا باید وارد برنامه جیمیل شده و اطلاعات حساب خود را پر کنید تا وارد اکانت پیشتر ساخته شده شوید.
  2. سپس وارد جیمیل شده و در قسمت پایین یک گزینه پلاس دیده می‌شود که باید روی آن کلیک کنید.
  3. در قسمت سوم یک پنجره جدید باز شده که با مراجعه به آن صفحه می‌توانید ایمیل خود را بنویسید. البته چند کادر را باید پر کنید در غیر این صورت ایمیل ارسال نخواهد شد.
  4. در یک قسمت آدرس ایمیل خود را وارد می‌کنید و در کادر دیگر آدرس ایمیل طرف مقابل. همچنین کادر موضوع پیام هم باید پر شود و در نهایت بخش نوشتن ایمیل می‌رسد که در آن متن پیام درج خواهد شد.

    نحوه ارسال ایمیل با گوشی

نحوه ارسال ایمیل با کامپیوتر

برای فرستادن ایمیل در یاهو از کامپیوتر ابتدا وارد وب سایت این شرکت شده و به حساب کاربری خود مراجعه نمایید. نحوه ارسال ایمیل درست مشابه جیمیل بوده و چندان قرار نیست روش متفاوتی را پیش گیرید. به قسمت ایجاد پیام رفته و با پرکردن کادرهای موردنظر ایمیلی را ارسال می‌کنید.

تفاوت چندانی میان ارسال ایمیل با موبایل و رایانه شخصی وجود ندارد و یک روش مستقیم و ساده تلقی می‌شود. بنابراین کافی است وارد حساب کاربری ایمیل خود در وب سایت یاهو شوید تا به منو تنظیمات و کاربری آن دسترسی کامل داشته باشید.

نحوه ارسال فایل در ایمیل

برای ارسال فایل در ایمیل کافی بوده به حساب ایمیل خود رجوع کرده و از طریق بخش ارسال ایمیل، گزینه پیوست را کلیک کنید. در نهایت از طریق کامپیوتر یا گوشی خود فایل موردنظر را پیوست کرده و برای فرد موردنظر ارسال نمایید. بنابراین ارسال فایل در ایمیل یک روش ساده بوده و به سادگی قابل انجام است. شایان ذکر بوده که انجام آن در هر ایمیلی از جمه اوتلوک، جیمیل یا یاهو یکی بوده و تفاوتی ندارد.

نحوه ارسال فایل در جیمیل

نحوه ارسال فایل در جیمیل هم مشابه دیگر روش‌ها است و قرار نیست روشی متفاوت را پیش گیرید.  برای ارسال فایل در جیمیل دقیقا همان مواردی که در نحوه ارسال فایل در ایمیل را شاهد بودیم، به کار می‌گیریم. یعنی به بخش ارسال ایمیل رفته و قسمت پیوست را کلیک کرده تا بتوانید هر نوع فایل موردنظری که می‌خواهید برای فرد موردنظر ارسال نمایید. حجم فایل هیچ محدودیتی نخواهد داشت اما این نکته اهمیت دارد که هر چه فایل حجیم‌تری بارگذاری شود، مدت زمان طولانی‌تری در ارسال ایمیل شاهد خواهیم بود. در هر صورت نحوه ارسال پیام و پیوست فایل به همان روش فوق است و تفاوت خاصی دیده نمی‌شود.

نحوه ارسال فایل از طریق ایمیل با گوشی

نحوه ارسال فایل از طریق ایمیل با کامپیوتر

نحوه ارسال فایل در یاهو

برای ارسال فایل از طریق ایمیل یاهو یا هر ایمیل دیگری باید از علامت پیوندی که در هنگام ارسال ایمیل وجود دارد، استفاده کرد. با کلیک کردن روی نماد مورد اشاره می‌توانید فایل مختلفی از Rar گرفته تا ورد برای فرد موردنظر خود ارسال کنید.

در واقع افراد با گوشی یا رایانه خود می‌توانید با مراجعه به حساب ایمیل یاهو و زدن روی گزینه Attach Files، به همراه ایمیل فایل‌های متنوعی برای مخاطب خود ارسال کنند. 

نحوه ارسال فایل در اوتلوک

نحوه ارسال فایل در اوتلوک هم مشابه دیگر روش‌ها است و قرار نیست روشی متفاوت را پیش گیرید.  برای ارسال فایل در جیمیل دقیقا همان مواردی که در نحوه ارسال فایل در ایمیل را شاهد بودیم، به کار می‌گیریم. یعنی به بخش ارسال ایمیل رفته و قسمت پیوست را کلیک کرده تا بتوانید هر نوع فایل موردنظری که می‌خواهید برای فرد موردنظر ارسال نمایید. حجم فایل هیچ محدودیتی نخواهد داشت اما این نکته اهمیت دارد که هر چه فایل حجیم‌تری بارگذاری شود، مدت زمان طولانی‌تری در ارسال ایمیل شاهد خواهیم بود. در هر صورت نحوه ارسال پیام و پیوست فایل به همان روش فوق است و تفاوت خاصی دیده نمی‌شود.


نظر خودرا درج کنید

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها

قیمت و مشخصات فنی

آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید