چگونه اسکرین شات بگیریم

امتیاز 5 از 5 از بین 5 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهتاب جهاندار مهتاب جهاندار / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 3 دقیقه نظرات کاربران

اسکرین شات قابلیتی بوده که فرد برای ارائه مدرک تصویری به دوستان یا سایر افراد از آن استفاده می‌کند. این قابلیت روی دستگاه‌های مختلفی در دسترس بوده و شامل تنها رایانه شخصی یا تبلت و موبایل نمی‌شود. بنابراین کار با این قابلیت روی هر سیستمی روش خاص خود را دارد و ما در این مطلب idtop قصد داریم توضیح مختصری پیرامون اسکرین شات داشته باشیم.

اسکرین شات یعنی چه

با اسکرین شات افراد می‎توانند مدرک تصویری را تهیه کرده و به سایر دوستان و آشنایان خود ارائه دهند. بنابراین می‌توان این قابلیت را در روی سیستم‌های مختلفی شاهد بود و محدود به یک دستگاه یا برند خاصی نمی‌شود.

اسکرین شات از صفحه کامپیوتر

برای گرفتن اسکرین شات از کامپیوتر ابتدا باید سیستم عامل خود را مشخص کنید. در ویندوز‌ها روش‌های متداولی وجود دارد. برای مثال در ویندوز 7 ابزار snipping tool را به کار می‌گیرند. در ویندوز 8 و 8.1 نیز از با فشردن دو کلید Windows + Print Screen این امر محقق می‌شود. در ویندوز 11 و 10 نیز باید فرآیند ترکیبی ویندوز 8 و 7 را اعمال کرد.

در مک کافی بوده سه کلید Shift + Command + 3 را با هم فشار دهید. البته این کلیدها موجب تصویربرداری کامل از نمایشگر می‌شوند اما اگر به دنبال تصویربرداری از بخش خاصی هستید، فشردن کلیدهای  Shift + Command + 4 کار شما را عملی می‌سازد. البته اگر روش‌های گفته شده در ویندوز برای شما جذاب نیست، از برنامه Snagit هم می‌توان کمک گرفت.

اسکرین شات از صفحه کامپیوتر

نحوه اسکرین شات در ویندوز

در ویندوز‌ها روش‌های متداولی وجود دارد. برای مثال در ویندوز 7 ابزار snipping tool را به کار می‌گیرند. در ویندوز 8 و 8.1 نیز از با فشردن دو کلید Windows + Print Screen این امر محقق می‌شود. در ویندوز 11 و 10 نیز باید فرآیند ترکیبی ویندوز 8 و 7 را اعمال کرد. یک روش دیگر هم وجود دارد و آن استفاده از برنامه شخص ثالث Snagit است.

چگونه در آیفون اسکرین شات بگیریم

 در آیفون‌های قدیمی افراد برای گرفتن اسکرین شات می‌بایست کلیدهای پاور و Home را همزمان فشار دهند. اما در مدل‌های جدید با حذف کلید Home افراد باید دو کلید پاور و افزایش صدا را فشار دهند تا بتوانند اسکرین شاتی از نمایشگر گوشی آیفون خود بگیرند.

اسکرین شات در سامسونگ

گوشی سامسونگ به عنوان گوشی اندرویدی شناخته شده و تقریبا باید آن را باید سایر مدل‌های اندرویدی یکی دانست. هر چند تفاوتی وجود داشته و کاملا یکی نیست. برای گرفتن اسکرین شات در گوشی اندرویدی که تفاوتی ندارد برند سامسونگ باشد یا هر برند دیگری، کاربر باید همزمان دکمه پاور و کلید کم کردن صدا را نگه دارد تا بتواند اسکرین شات بگیرد. البته در گوشی سامسونگ اگر روی نمایشگر به صورت عمودی بکشید، قابلیت اسکرین شات را فعال می‌کنید.اسکرین شات در شیائومی

برای گوشی‌های شیائومی کافی بوده کلید پاور و کاهش صدا را همزمان نگه دارید تا بتوانید از نمایشگر گوشی اسکرین شات بگیرید.

نحوه گرفتن اسکرین شات بدون دکمه

هنگامی که روی نمایشگر صفحه را به پایین می‌کشید، نوار اعلان باز خواهد شد. سپس تنظیمات سریع را باز کرده و  گزینه اسکرین شات (ScreenShot) را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید. اسکرین شات گرفته می‌شود و در گالری ذخیره خواهد شد.


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید