جهت خرید اپل آیدی تحویل فوری کلیک کنید

روت كردن گوشي سامسونگ

امتیاز 5 از 5 از بین 4 امتیاز دهنده به این صفحه
5
4
3
2
1
مهتاب جهاندار مهتاب جهاندار / نویسنده آیدی تاپ مدت زمان مطالعه 3 دقیقه نظرات کاربران

چگونه گوشی سامسونگ را روت کنیم؟ ما در این مطلب آیدی تاپ قصد داریم به سراغ آموزش روت کردن گوشی سامسونگ برویم تا بهتر با آن آشنا شوید.

روت کردن گوشی یعنی چه؟

روت در اصطلاح یعنی ریشه و در مسئله روت کردن گوشی اندرویدی بدان معنا بوده که افراد با روت کردن دسترسی ریشه‌ای به سیستم عامل اندروید گوشی خود خواهند داشت. بنابراین هر دستگاهی که چنین سیستم عاملی داشته باشند در واقع این قابلیت را به فرد می‌دهد و حتی افراد دسترسی به فایل‌های سیستمی هم پیدا خواهند کرد.

روت کردن گوشی سامسونگ

آموزش روت كردن گوشي سامسونگ

جهت روت کردن گوشی سامسونگ باید از برنامه‌های خاصی استفاده کرد و البته این برنامه‌ها شامل سایر دستگاه‌های اندرویدی هم می‌شود. این برنامه‌ها شامل لیست زیر می‌شوند:

برای روت کردن گوشی باید از کامپیوتر استفاده کرد اما می‌توان بدون کامپیوتر نیز آن را انجام داد. در ادامه هر دو روش را مطرح خواهیم کرد.

* آموزش روت كردن گوشي سامسونگ بدون کامپیوتر

یکی از بهترین اپ‌های روت برای گوشی سامسونگ king root بوده و در ادامه با انجام مراحل می‌توانید آن را انجام دهید.

  1. ابتدا باید گوشی خود را کاملا شارژ داشته باشید.
  2. سپس به بخش تنظیمات و بخش security بروید و در نهایت گزینه unknown sourses را فعال کنید.
  3. در این بخش باید برنامه کینگ روت از سایت kingroot.net دریافت شود.
  4. در صورت داشتن ارورر هنگام نصب، از بخش more details به روش unsafe برنامه را نصب کنید.
  5. در قسمت بعد باید گزینه try it را انتخاب کنید.
  6. در نهایت get now را انتخاب کرده تا روت شدن آغاز شود.
  7. باید برای روت کردن اینترنت پرسرعتی داشته باشید و در جریان روت از برنامه خارج نشوید تا در نهایت گوشی پس از اتمام فرآیند ریست شود.
  8. در نتیجه گوشی اندرویدی سامسونگ شما با موفقیت روت خواهد شد و می‌توانید به استفاده از قابلیت‌های متنوع آن بپردازید.


روت كردن گوشي سامسونگ بدون کامپیوتر

مزایا و معایب روت کردن گوشی

همانطور که می‌دانید، روت کردن خود مزایا و معایبی دارد که گوشی اندرویدی شما را دربرمی‌گیرد. از این رو در ادامه به مزایا و معایب روت کردن یک گوشی اندرویدی آشنا خواهیم شد.

مزایا:

معایب:

از کجا بفهمیم گوشی روت شده؟

برای اینکه مطلع شوید گوشی سامسونگ شما روت شده یا خیر بهتر است از برنامه Root Cheker استفاده کنید. همانطور از نام این برنامه پیدا بوده، با بررسی تلفن هوشمند موردنظر شما مشخص می‌کند، دستگاه روت شده یا خیر.

پس از نصب این برنامه و اجرای آن باید به قسمت VERIFIY ROOT بروید. اگر روتی صورت گرفته باشد، پیامی با محتوا Congratulations  و چند کلمه دیگر را شاهد خواهید بود. بنابراین بهتر است با این برنامه مشخص کنید گوشی روت شده یا خیر. 

نکته: این نکته را باید یادآور شد که افراد با روت کردن گوشی در واقع موجب خارج شدن دستگاه از حالت کارخانه‌ای می‌شوند. بنابراین باید پیش از انجام فرآیند روت تصمیم دقیق و جدی بگیرید و پس از انجام آن پشیمان نشوید. این امر در حقیقت موجب خواهد شد تا دیگر تلفن هوشمند استانداردی نداشته باشید و در همه زمینه‌ها تاثیر منفی روی تلفن همراه شما خواهد گذاشت که باید به این موضوع توجه داشت.

شایان ذکر بوده که روت کردن گوشی هوشمند عواقبی هم دارد و افراد باید پذیرای آن باشند. البته باید روت کردن را روشی دانست که بیشتر افراد حرفه‌ای در زمینه تلفن هوشمند آن را به کار می‌گیرند و قطعا برای افرادی که مهارتی در این زمینه ندارند، پیشنهاد نمی‌شود. چه بسا بسیاری تلاش کردند فرآیند روت را انجام دهند اما با خرابی گوشی رو به رو شدند.

بنابراین باید دقت عمل را بالا برد و طبق دستورالعمل افراد متخصص در این حوزه عمل کرد تا مرتکب اشتباه جبران ناپذیری نشد، موضوعی که ممکن است برخی نسبت به آن بی‌توجه باشند.

* روت کردن گوشی سامسونگ با کامپیوتر

اگر بخواهیم بگوییم روت کردن گوشی سامسونگ با کامپیوتر بهتر است یا بی کامپیوتر، قطعا باکامپیوتر بهتر محسوب می‌شود. به نوعی با روت کردن گوشی از طریق کامپیوتر روش آن با کنترل بیشتری قابل انجام خواهد بود. برای انجام بهتر است مراحل زیر را دنبال کنید:


نظر خودرا درج کنید
خرید اپل آیدی

پر بازدید ها

جدید ترین والپیپر ها
آیدی تاپ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
جهت دریافت آخرین آفرهای آیدی تاپ در خبرنامه ما عضو شوید